Tipovací soutěž: O výhercích rozhodovaly haléře!

| rubrika: Soutěž | 24. 2. 2011 | 1 komentář
Tipovací soutěž: O výhercích rozhodovaly haléře!
Odhadnout přesně kurz koruny k euru či naopak je pro investora terno. V soutěži serveru Peníze.cz šlo „jen“ o knihu Pavla Kohouta Finance po krizi. Podívejte se, kdo ji vyhrál, a pokud jste soutěžili, můžete porovnat své tipy s konečným výsledkem.

Tipovací soutěž serveru Penize.cz zná své výherce! Ti se díky svému výtečnému úsudku a – řekněme si to na rovinu – i troše štěstí, můžou těšit na knihu Finance po krizi od ekonoma Pavla Kohouta. Od 7. února jsme se vás ptali, jaký bude kurz eura vůči české koruně podle kurzovního lístku České národní banky v pátek 18. února. Své soutěžní tipy jste nám mohli posílat až do 13.2., kdy byla soutěž ukončena. Pak už všem účastníkům nezbývalo nic jiného, než netrpělivě vyčkávat, jak se ve zbývajících dnech kurz eura promění. Nutno dodat, že tři výherci naší soutěže prokázali výborné tipovací schopnosti a jejich odhad se od skutečného kurzu lišil jen minimálně. Díky tomu si budou moci užít zajímavé čtení, které se zabývá světovým vývojem po největší ekonomické recesi poslední doby. Gratulujeme!

Výherci soutěžeTipovaný kurz
Dana T. 24,34
Marcela C.24,352
Kurz ČNB k 18. 5. 201124,375
Martin B.24,396

Účast v soutěži byla skutečně hojná. Celkem nám do redakce dorazilo 59 tipů. Šlo tak opravdu o každý haléř: Těsně za stupni vítězů již skončil tipující, který vsadil na kurz 24 korun a 328 haléřů, tedy hodnotu jen o jeden haléř a dvě desetinky nižší, než třetí Dana T. Páté v pořadí, Lence F., pak kniha unikla o „plných“ osm haléřů a devět desetinek.

Podobně zajímavé je, že drtivá většina tipujících věřila koruně více, než by bylo bývalo zdrávo. Celkem 54 soutěžících odhadovalo kurz nižší, než byl ten výsledný - 24 korun a 375 haléřů. Slabší korunu předpokládalo jen pět tipujících. Osamělým střelcem pak zůstal pan Ivan s tipem 17 korun 779 haléřů.

Rozptyl soutěžních tipů od reálného kurzu
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.