Tokeny od Vávry zatím nebudou. Kvůli válce, píše Xixoio

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 8. 3. 2022 11:47 aktualizováno 8. 3. 2022 12:12 | 7 komentářů
Tokeny od Vávry zatím nebudou. Kvůli válce, píše Xixoio
Prezentace po novináře z půlky února. Vepředu stojí Richard Watzke, za ním sedí Radovan Vávra.
Zdroj: Jiří Hovorka

Společnost Xixoio dnes oznámila, že odkládá prodej tokenů společnosti SimpleCell. Hlavním důvodem je probíhající válka na Ukrajině.

„Společnost SimpleCell prošla kompletní tokenizací a samotný prodej tokenů SCX na primárním trhu je po technické stránce připraven na spuštění. Na základě současné situace jsme se však rozhodli prodej tokenu SCX dočasně odložit,“ říká Lenka Keehnen, mluvčí společnosti Xixoio. Tokeny bude zatím Xixoio nabízet kus za jednu korunu v demo verzi. Ta má ukázat, že systém je připravený.

„V tuto chvíli nejsme schopni odhadnout, jaký bude mít válka dopad na dodavatelsko-odběratelský řetězec potřebný pro reálnou produkci chytrých elektroměrů,“ dodává Keehnen. Firma SimpleCell chtěla peníze získané z prodeje tokenů využít na dokončení chytrých elektroměrů, které budou fungovat na principu internetu věcí.

„Za 30 let své investorské kariéry nepamatuji nic horšího a nedovedu si představit nikoho, kdo by teď šel na trh pro nový kapitál,“ řekl webu Peníze.cz předseda představenstva SimpleCellu a známý investor Radovan Vávra.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Vydání tokenů oznámil na společné tiskové konferenci v půlce února spolu s Richardem Watzkem, zakladatelem společnosti Xixoio. Vávra tenkrát na dotaz webu Peníze.cz odpověděl, že Xixoio je pro něj seriózní firmou, přestože na svém webu například uvádí, že její token XIX už má zhodnocení přes 1000 procent. Toto zhodnocení přitom počítá sama firma, s tokeny se veřejně neobchoduje a firma ani jejich majitelům neumožňuje zpětný odkup.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 7 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 3. 2022 15:55, Pag

Co je to token a Xixao?

+5
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

8. 3. 2022 23:19

Co je to Pag?

Zobrazit celé vlákno

-2
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (7 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

1. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem Areass či Areass Group nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb ani nedisponuje žádným jiným... celý článek

Kryptoměny a jak s nimi obchodovat

13. 7. 2023 | PR text | 1 komentář

Kryptoměny a jak s nimi obchodovat

I přes to, že jsou tu s námi kryptoměny již několik let, je stále náročně se orientovat v tom, jak s nimi bezpečně a efektivně obchodovat. Podíváme se tedy na to, jak nákup a prodej... celý článek

Americké orgány šlapou po kryptoprůmyslu

28. 6. 2023 | Štěpán Hájek

Americké orgány šlapou po kryptoprůmyslu

Krach největších kryptobank a žaloby na dvě největší kryptoburzy na světě. V tomto duchu se zatím nese rok 2023. Stahují se nad kryptoprůmyslem mračna?

Do kryptoměn investovala pětina Čechů. Většina jim moc nevěří

29. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ

Do kryptoměn investovala pětina Čechů. Většina jim moc nevěří

Postoj obyvatel Česka ke kryptoměnám je spíše negativní. Pětina do nich ale už investovala. Ukázal to listopadový průzkum agentury Perfect Crowd pro Asociaci pro kapitálový trh ČR (AKAT)... celý článek

Banky padají, bitcoin roste. Je nejdražší za devět měsíců

14. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ

Banky padají, bitcoin roste. Je nejdražší za devět měsíců

Po pádu amerických bank Silicon Valley Bank, Signature Bank a Silvergate prudce vzrostl zájem o nejstarší a nejvýznamnější kryptoměnu.

Partners Financial Services