Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Zajištěná investice do černého zlata

Datum: 7. 6. 2011
Nový zajištěný certifikát Ropa Garant nabízí společnost Cyrrus. Jak už název napovídá, jde o sázku na růst cen ropy. Popis produktu je k nalezení ve složce Cyrrus v Prometeu, stejně jako formulář smlouvy. Úpis končí 1. července.

Jednoznačnou výhodou certifikátu je odstranění měnového rizika, tedy zajištění do české koruny. Do komodit může opatrný investor požadující garanci investovat i ve fondu STEP 90 Commodities od BNP Paribas, ten je ovšem vedený v euru.

Druhou výhodou nového certifikátu je jeho jednoduchost, přinejmenším ve srovnání mnoha jinými strukturovanými produkty. Žádné složité průměrování cen nebo výnos vázaný na splnění deseti různých podmínek, které z vysvětlování produktu klientovi udělají práci na půl dne. Výnos se určuje zcela přímočaře – investor dostává celé zhodnocení podkladového indexu, ale maximálně do výše 38 % za čtyři roky. Omezení výnosu je cenou za jistotu.

Jaké jsou příležitosti a rizika investování do ropy? Komodity obecně umožňuje lépe diverzifikovat portfolio, protože se nechovají zcela stejně jako ceny akcií. Ale jak už to tak na finančních trzích bývá, nic neplatí absolutně – v roce 2008 ceny ropy extrémně poklesly v souvislosti s finanční krizí. Když klesá výkon ekonomiky, klesá i poptávka po ropě – a roste korelace cen ropy s akciemi.

Na druhou stranu, svět bez fosilních paliv je zatím jen zbožným přáním solární lobby. Když k tomu přičteme politickou nestabilitu Blízkého východu, těžko si představit, že by ropa trvale zlevňovala. Samozřejmě nelze garantovat, že zrovna před splatností produktu cena neklesne, od toho je tu ale zajištění alespoň vložené částky.

Na závěr upozornění: certifikát je dluhopisem rakouské Volksbank, investor tedy nese kreditní riziko – malé, ale přece. Produkt je tedy vhodný spíše jako doplněk portfolia, ne jako investice veškerých klientových prostředků.

Další aktuality: přímé investice, Cyrrus

Muzeum bankovek

Největší sbírka platných i historických bankovek na českém internetu.

Muzeum bankovek

Vědí vaši kamarádi, na které světové bankovce je nejhezčí bagr?
Víte, proč se říká, že někdo vyhrál o prsa vietnamské ženy? Pravdu se dozvíte jedině v našem muzeu bankovek
Víte jak vypadá „Obyčejný člověk“? My ano! I bankovky v našem Muzeu bankovek dokážou být politicky nekorektní…
Křiví tvář Klementa Gottwalda syfilis, nebo milostpaní Marta? Přemýšlejte s námi v Muzeu peněz
Studoval Saturnin Lenina, nebo Lenin Saturnina? Pravdu o hrozivé bojovné bradě najdete jedině v našem Muzeu bankovek
Co je impozantnější? Bankovka s deseti nulami nebo čepec malajského krále? Pravdu se dozvíte jedině v našem Muzeu bankovek

Udělejte přátelům radost a pošlete jim peníze!

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK