Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Z čeho bude vycházet rozvoj zemí BRIC

| rubrika: Příloha | 5. 11. 2008
Každá země BRIC má svou specifickou výhodu a nevýhodu. Analytici Goldman Sachs, kteří sestavili publikaci BRIC and Beyond jsou přesvědčení, že pozitiva převáží a země BRIC se mohou i v dalších dekádách těšit hospodářskému růstu

V Indii bude pokračující stěhování lidí do měst dále živit poptávku po domech, městské infrastruktuře či zboží dlouhodobé spotřeby. Pokračující výstavba dálnic podpoří dopravu, poptávku po vozidlech, zvýší ceny nemovitostí v okolí nových silnic a následně podpoří i stěhování lidí z měst, kde bude časem příliš těsno, což následně vyvolá další stavební boom.

Rusko se před necelým rokem dostalo v reálných číslech tam, kde bylo v roce 1990. A na tom má zásluhu bývalý prezident Vladimír Putin, za jehož vlády Rusko vytvořilo obrovský rozpočtový přebytek a provedlo potřebné změny. Ovšem hrozbou pro Rusko je neefektivní podíl státu v klíčových odvětvích. Také nastává reformní útlum kvůli jakémusi uspokojení z dosažených výsledků. Snížený hospodářský růst v budoucnu může poskytnout podnět pro další reformy a zmenšení role státu v klíčových odvětvích. Rusko má oproti průměru rozvíjejících se zemí výhodu například ve vzdělání i v technologiích, kterou může do budoucna zužitkovat a časem se stát nejsilnější ekonomikou v Evropě.

Čína má, pokud myslíme pouze ekonomicky, výhodu v zásobě levné pracovní síly, která dojíždí za prací do velkých měst. Ovšem naopak přelidněnost a politika jednoho dítěte budou mít za následek stárnutí populace. Růst tak může být tažen migrací pracovní síly, jejím lepším vzděláváním a následně, až bude méně mladých lidí, investicemi do kapitálu. Stěhování do měst může podobně jako v Indii znamenat větší poptávku po určitých výrobcích a službách.

Brazilská vláda zatím nedosáhla těch nejlepších výsledků, ale podařilo se jí úspěšně splnit ten nejdůležitější předpoklad pro ekonomický růst – makroekonomickou stabilitu. Brazílie by potřebovala další reformy, na které ale vláda nebude mít v bližší době odvahu. Nicméně Brazílie potřebuje peníze, pro které nabízí dobré zhodnocení, proto bude tato země oblíbeným místem dlouhodobých investic.

Jak si stojí ekonomiky Brazílie, Číny, Indie a Ruska

Brazílie
Čína
Indie
Rusko

Růst HDP a HDP na hlavu

Brazílie růst HDP a HDP na hlavu

Inflace a nezaměstnanost

Brazílie - Inflace a Nezaměstnanost
  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-2
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Oblíbená témata

Brazílie, Čína, Indie, Rusko, scénář, vývoj

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK