Investoři na Fingoodu vybrali na developerský projekt 34 milionů za hodinu

PR článek | rubrika: FINEXPO | 11. 7. 2022
Crowdfundingová platforma Fingood má dvojitý rekord. Developerský projekt společnosti Rybka Building podpoří částkou 34,6 milionu korun. Tu navíc její investoři vybrali za necelou hodinu! Rozdělí si mezi sebou výnos 1,4 milionu korun.
Investoři na Fingoodu vybrali na developerský projekt 34 milionů za hodinu

Hejno malých ryb, nebo investiční žralok?

Komerční spolupráce

Fingood si mezi platformami investičního crowdfundingu drží čelní pozici, kterou stvrzuje i neustále rostoucí databáze investorů. V posledních týdnech si navíc tato platforma připravila investiční příležitosti, které stojí za pozornost.

Investice 34,6 milionů, výnos 1,4 milionu

Fingood.cz svým investorům nabízí pečlivě vybrané investiční příležitosti z nejrůznějších sfér podnikání. Výnos je pevně stanovený a rizika vyvažuje zajištění zástavou movitého a nemovitého majetku.

V červnu představil Fingood opravdovou perličku. Přes 6200 investorů mělo možnost podpořit developerský projekt společnosti Rybka Building, a to se skvělým dvanáctiprocentním výnosem a návratností vkladu jen čtyři měsíce.

O investici byl takový zájem, že se během necelých 60 minut vybrala rekordní částka 34,6 milionů korun. Díky tomu si mezi sebe investoři rozdělí výnos 1,4 milionu korun. Investice navazuje na předchozí úspěšně financované developerské projekty pod taktovkou Rybka Building s přispěním investorů Fingood.cz.

Tomas Arsov franchise a Bagind company – když investice pomáhají růst

Pokoření rekordu 34,6 milionů bylo pokračováním úspěšného týdne, ve kterém měli lidé možnost podpořit zaběhnuté tuzemské společnosti Tomas Arsov franchise a Bagind company.

 Tomáš Arsov se specializuje na vlasovou kosmetiku, provoz vlastního kadeřnického salonu a dokonce má i svůj televizní pořad. Společnost Bagind company ručně vyrábí kožené batohy, které vznikají v rodinných dílnách na území Indie.

 Obě značky spojuje podobný podnikatelský příběh, kdy se během krátké doby majitelům podařilo vybudovat zavedené lovebrandy.

Značky se rozhodlo podpořit přes 500 investorů, kteří si rozdělí výnos přes 600 tisíc korun. K tomu navíc získali zajímavý bonus v podobě voucheru na kadeřnické služby a výrobky u společnosti Tomas Arsov franchise. I to patří mezi výhody investičního crowdfundingu.

Investiční crowdfunding je výhodný i pro podpořené firmy. Ty kromě potřebného finančního kapitálu získávají při oslovování investorů kapitál sociální: dozví se o nich tisíce potenciálních zákazníků, kteří si do paměti vepíšou jejich značku i její příběh. Pro ně je to tedy dvojitá výhra.

Vít Endler

Vít Endler, CEO finGOOD.czZdroj: FinGOOD

Generální ředitel a podílník firmy Fingood. Dřív působil jako generální ředitel společnosti NetRetail Holding, mateřské společnosti Mall.cz. Po jejím prodeji se věnoval konzultační činnosti, startupu Virtooal.com, kde byl hands-on investorem, a svému investičními portfoliu složenému z nemovitostí, kryptoměn a akcií.

Co stojí za boomem investičního crowdfundingu

Z investorského hlediska patří crowdfunding mezi konzervativnější investice. Oproti ostatním nástrojům z této skupiny má ale nesporné výhody. Fingood svým investorům poskytuje pevné a v čase neměnné zhodnocení až 12 procent ročně, což většina investičních nástrojů nedokáže. K tomu je drtivá většina investic zajištěna zástavou movitého nebo nemovitého majetku.

„Investorům nabízíme rozumnou ochranu před inflací, a to právě díky fixovanému výnosu. V časech, kdy se akcie a ostatní investiční nástroje propadají, u nás investoři přesně vědí, kolik si ze své investice odnesou. To je v této turbulentní době neoddiskutovatelné plus,“ zhodnocuje výhody investování na Fingood její CEO Vít Endler.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

29. 11. 2023 | Petra Nová

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

Lidé od investic čekají to, na co si zvykli při nákupech v e-shopu. Chtějí výnos na pár kliků a hned. „S takovým nastavením mysli většinou o peníze rychle přijdou,“ říká Michael Kopta,... celý článek

Pozor na sázky na umělou inteligenci, každý na ní nevydělá

27. 11. 2023 | Štěpán Hájek

Pozor na sázky na umělou inteligenci, každý na ní nevydělá

Rok 2022 se zapíše do historie jako rok, kdy přišla generativní umělá inteligence. Ta nám pomůže s produktivitou, efektivností a snad se díky ní budeme i trochu lépe rozhodovat. Pro... celý článek

Obří pokuta pro Binance. Bude Německo platit bitcoinem? Týden v kryptu

25. 11. 2023 | Tomáš Krause

Obří pokuta pro Binance. Bude Německo platit bitcoinem? Týden v kryptu

Binance zaplatí 99 miliard korun, fanoušek bitcoinu je prezidentem, německá poslankyně prosazuje bitcoin jako zákonné platidlo, Santander ho nabízí klientům a žaloba na Apple kvůli... celý článek

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

23. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

Burza cenných papírů Praha bude mít nový index, založený na cenných papírech, se kterými se obchoduje na neregulovaném trhu Start.

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

22. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

Společnost Kofola ČeskoSlovensko kupuje většinový podíl ve společnosti Pivovary CZ Group, pod kterou spadají značky Holba, Zubr a Litovel.

Partners Financial Services