Maďarsko: Roste už tři týdny

| rubrika: Příloha | 29. 7. 2008

Maďarské akcierostou již třetí týden v řadě. Index BUXposiloval ve čtyřech obchodních seancích a nijak výrazněji se ho nedotknul zhoršený světový sentiment v závěru týdne. Index posílil o silných 3,3 %. Pouze dva tituly z báze hlavního indexu oslabily. Akcie Allami Nyomda ztratily nevýrazných 0,5 %, akcie Egisu oslabily o 2,2 %. V čele růstu byla akcie EcoNet.Hu se ziskem téměř 12 %. Z větších společností posílil MOL o 6 % a Magyar Telekom si připsal k dobru 4,8 %.

Vývoj indexu BUX
IndexMinulý týden Tento týden Změna v %
BUX20 93221 628+3,3
Klíčové události minulého týdne
  • Maďarská centrální banka ponechala podle očekávání hlavní úrokovou sazbu druhý měsíc beze změny. Její výše dosahuje 8,5 %.

Jak si vedly ostatní trhy

Vývoj titulů na maďarském trhu

21/7 Na základě již dříve uzavřené dohody a po schválení všech relevantních antimonopolních úřadů MOL společně s českou firmou ČEZ založil společný podnik CM European Power International. Základní kapitál činí 8,3 milionu EUR a oba partneři mají v podniku 50% podíl. Podnik se bude zaměřovat na investice do plynových elektráren v Maďarsku, Slovensku, Chorvatsku a Slovinsku.

22/7 Vedení Gedeon Richter plánuje investovat 15 miliard HUF do nové továrny v Debrecínu. Továrna by měla začít dodávat produkty na trh v roce 2014. Na vybudování by měla firma obdržet nespecifikovanou podporu od státu.

25/7 PannErgy plánuje do roku 2012 vytápět 80 000 domácností a do projektu geotermální energie plánuje investovat 150 milionů EUR. Společnost vyjednává o postavení elektrárny a teplárny, která by využívala energii z termálních pramenů.

Očekávané události

  • 29/7 Nezaměstnanost
  • 30/7 Produkční ceny

Základní přehled o vývoji trhů přinášejí jejich indexy. Podívejte se, jak se dařilo:

Informace o dalších trzích zjistíte pomocí více než pěti desítek dalších indexů.
Mnoho dalších informací najdete také v naší sekci Investice!
Chcete mít své investice pod kontrolou? Založte si portfolio.

 

Komentář připravil server e-Broker společnosti Fio.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.