Maďarsko: BUX vyrovnával minulé ztráty

| rubrika: Příloha | 15. 7. 2008

Maďarskému indexu BUXse minulý týden podařilo vymazat ztráty, které si připsal v tom předešlém. Index posílil o 2,4 % a vrátil se opět nad hranici 20 000 bodů. 13 ze 16 titulů posilovaly. Nejvíce pak akcie Econet.hu, které tak částečně korigovaly propad o 19 % z předchozího týdne. Rostly i akcie bankovního domu OTP Bank. Mezi ztrátovými tituly se nacházely pouze akcie Egis (-2,19 %), Pannergy (-2,27 %) a ropné společnosti Mol (-2,58 %).

Vývoj indexu BUX
IndexMinulý týden Tento týden Změna v %
BUX19 87020 353+2,43
Klíčové události minulého týdne
  • Průmyslová produkce v Maďarsku rostla v květnu pomalejším tempem, když silný forint snížil konkurenceschopnost domácích exportérů. Produkce vzrostla o 4,7 % z dubnových 6,5 %. Ekonomové očekávali růst produkce o 6,5 %.
  • Míra inflace v Maďarsku v červnu neočekávaně zpomalila díky poklesu cen potravin a silnému forintu, který tlumil růst cen pohonných hmot. Roční míra Inflace klesla na 6,7 % z předchozích 7 %. Ekonomové očekávali inflaci okolo 7 %.
Vývoj titulů na maďarském trhu

7/7 Mol se v pokročilé fázi vyjednávání s chorvatskou státní společností Ina Industrija Nafte .d.d. o výměně akcií mezi společnostmi. Chorvatská vláda by tímto krokem získala v Molu podíl.

Jak si vedly ostatní trhy

8/7 Největší výrobce léčiv ve Východní Evropě, Gedeon Richter, oznámil, že plánované převzetí společnosti Polpharma SA za 1,34 miliardy USD. se nejspíše neuskuteční poté, co majitel Polpharmy se pokusil změnit podmínky smlouvy.

8/7 Banka OTP rostla nejvíce za poslední 3 týdny po zprávě, že hodlá prodat své divize v zemích jako Srbsko a Slovensko. Z prodeje chce financovat expanzi v zemích s vysokým potenciálem růstu jako je Rusko a Černá Hora.

Očekávané události

  • 11/7 Spotřebitelské ceny
  • 15/7 Průmyslová produkce

Základní přehled o vývoji trhů přinášejí jejich indexy. Podívejte se, jak se dařilo:

Informace o dalších trzích zjistíte pomocí více než pěti desítek dalších indexů.
Mnoho dalších informací najdete také v naší sekci Investice!
Chcete mít své investice pod kontrolou? Založte si portfolio.

 

Komentář připravil server e-Broker společnosti Fio.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.