Karavan jako investice. Firma láká na výnos i zážitky

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 14. 2. 2022 | 1 komentář
Karavan jako investice. Firma láká na výnos i zážitky

Zdroj: Shutterstock

Investovat přes internet nově můžete i do karavanů. Platforma Campiri, která nabízí pronájmy obytných vozů od přímých majitelů i půjčoven, spustila investorskou část.

Láká při tom na roční výnos od 6 do 8 %. Investice probíhá tak, že firmě půjčíte na pořízení karavanu a za tuto půjčku získáte zmíněný výnos. Pořízení takového auta vychází klasicky na jeden až dva miliony korun. Je to tedy investice pro někoho, kdo má volných přinejmenším několik milionů a hledá další způsob, kde volné peníze zhodnotit.

Kdo chce, může si také obytný vůz na dva až týdny sám půjčit. To snižuje výnos o jeden procentní bod.

Společnost vůz zakoupí, vlastní a provozuje v půjčovně, kompletně se o něj stará, čtvrtletně vyplácí výnos v podobě úroků ze zapůjčené částky a současně obytným vozem za půjčku ručí. Po skončení smluveného období, které je buď půlroční, nebo roční, si můžete karavan nechat a případně ho i dál nabízet k pronájmu přes Campiri. S pomocí této firmy ho můžete také prodat.

„Spuštěním Campiri Campers Clubu reagujeme na rostoucí poptávku po obytných vozech. Obytné vozy jsou drahé a přitom je majitelé často nedokážou naplno využít. Zároveň je v půjčovnách nedostatek vozů a poptávka převyšuje nabídku. Společně s p2p programem chceme tuto poptávku uspokojit,“ říká šéf společnosti Lukáš Janoušek.

„V pilotním provozu jsme si ověřili, že zájem je o dvě služby. První je čistě pasivní půjčka zajištěná obytným vozem s pevným výnosem z úroku, druhá je chytrý nákup obytného vozu. Majitel ušetří nemalé peníze na pořízení vozu, může jej využívat pro sebe a ještě vydělá na dalším pronajímání, a to bez starostí. Během jednoho roku bychom se tímto způsobem chtěli v Česku starat o stovku obytných vozů,“ dodává Janoušek.

Platforma Campiri má za sebou první rok fungování. V roce 2021 přes ni proběhlo 800 rezervací obytných vozů. Půjčovna nově kromě Česka působí také v Polsku, na Slovensku a v Řecku.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Patria Finance bude mít nového šéfa

31. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ

Patria Finance bude mít nového šéfa

Novým generálním ředitelem společnosti Patria Finance se od května stane devětačtyřicetiletý Richard Podpiera. Změnu ještě musí schválit Česká národní banka.

Do kryptoměn investovala pětina Čechů. Většina jim moc nevěří

29. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ

Do kryptoměn investovala pětina Čechů. Většina jim moc nevěří

Postoj obyvatel Česka ke kryptoměnám je spíše negativní. Pětina do nich ale už investovala. Ukázal to listopadový průzkum agentury Perfect Crowd pro Asociaci pro kapitálový trh ČR (AKAT)... celý článek

Jaký důchod dostanete, když je vám teď dvacet nebo třicet?

23. 3. 2023 | Petr Kučera

Jaký důchod dostanete, když je vám teď dvacet nebo třicet?

Budoucí důchodce čeká výrazně méně peněz od státu, než dostávají důchodci současní. Nejhůř na tom budou lidé narozeni okolo roku 1985, ukazuje analýza.

Firmy chtějí peníze hlavně na energetickou nezávislost

23. 3. 2023 | Hynek Just

Firmy chtějí peníze hlavně na energetickou nezávislost

Raiffeisenbank vydala udržitelné dluhopisy za 12 miliard korun. Investorům slibuje výnos přes sedm procent. Příjmy z dluhopisů využije na financování úvěrů, které přinesou prospěch... celý článek

Investujte pravidelně a s disciplínou. Výsledky přinese čas

22. 3. 2023 | Štěpán Hájek

Investujte pravidelně a s disciplínou. Výsledky přinese čas

Úspěšně investovat na akciových trzích je složitá disciplína. Sledovat stovky společností, analyzovat, co říká jejich vedení, jaká čísla reportují nebo jak se vyvíjí poptávka po jejich... celý článek

Partners Financial Services