Maďarsko: Letošní hlubina -23 procent

| rubrika: Příloha | 8. 7. 2008

Maďarský index BUXse dostal pod hranici 20 000 bodů. V průběhu týdne ztratil 2,3 % a od začátku roku je slabší již téměř o 23 %. Na hodnotách nižších než 20 000 bodů se BUX naposledy obchodoval v červnu 2006. Téměř všechny tituly z báze indexu ztrácely. Econet.hu odepsal silných 19 %. Ani nový kontrakt, který společnost Raba podepsala, nezabránil v poklesu jejích akcií o 16 %. Přes 10 % ztratily i akcie Pannergy. Akcie Gedeonu se od pátečního dopoledne neobchodují z důvodu oznámení zásadní informace.

Vývoj indexu BUX
IndexMinulý týden Tento týden Změna v %
BUX20 34319 870-2,3
Klíčové události minulého týdne
  • Míra nezaměstnanosti v období března až května stagnovala na předchozích 7,7 %. Počet nezaměstnaných lidí klesl již počtvrté za sebou a dosahuje 321 800.

Jak si vedly ostatní trhy

Vývoj titulů na maďarském trhu

1/7 Raba, výrobce automobilových součástek, podepsal kontrakt na dodávku hřídelí s německou společností Claas Selbstfahrende Erntemachinen. Kontrakt je do záři 2009 s možností prodloužení a zajišťuje firmě tržby ve výši 5 milionů EUR.

2/7 Raiffeisenbanksnížila cílovou cenu pro OTP na 10 300 HUF. Doporučení na stupni "buy" bylo ponecháno.

3/7 Vedení společnosti Fotex plánuje projednat na valná hromadě změnu sídla společnosti. Z důvodů daˇnové optimalizace se zvažuje přesun do jiného státu v rámci Evropské Unie.

4/7 Gedeon Richter získal souhlas od polských úřadů k převzetí Polpharma za 231 miliard HUF. Krátce po rozhodnutí bylo obchodování na burze s titulem zastaveno z důvodu oznámení transakce, která bude mít výrazný kurzotvorný charakter. Vedení odmítnulo cokoliv upřesnit. Informace by měla být zveřejněna v pondělí.

Očekávané události

  • 8/7 Průmyslová produkce
  • 11/7 Spotřebitelské ceny

Základní přehled o vývoji trhů přinášejí jejich indexy. Podívejte se, jak se dařilo:

Informace o dalších trzích zjistíte pomocí více než pěti desítek dalších indexů.
Mnoho dalších informací najdete také v naší sekci Investice!
Chcete mít své investice pod kontrolou? Založte si portfolio.

 

Komentář připravil server e-Broker společnosti Fio.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.