Investice do realit jako v e-shopu. Bezděkův startup hlásí restart

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 11. 10. 2021 | 2 komentáře
Investice do realit jako v e-shopu. Bezděkův startup hlásí restart
Vladimír Bezděk
Zdroj: RN Solutions

Crowdfundingová služba CroFunGo, která lidem nabízí investice do developerských projektů, hlásí po roce fungování restart.

„Sázíme především na jednodušší registraci potenciálních investorů a taktéž na výrazně přehlednější systém, na němž jsme posledních několik měsíců pracovali. V zásadě je nyní každý Čech zhruba jeden a půl minuty od možnosti začít vydělávat na realitním crowdfundingu, přesně tak dlouho zabere registrace, výběr projektu a získání QR kódu pro provedení převodu peněz,“ vysvětluje jednatel společnosti Vladimír Bezděk.

Za roční fungování se podařilo CroFunGo, které patří investiční skupině RN Solutions, získat necelých deset milionů korun od více než stovky investorů. „Sice jsme za původními očekáváními, ale na druhou stranu současná aktivita investorů nás velmi mile překvapila. V restart a plánovanou komunikaci vkládáme velké naděje, že se nám brzy podaří postavit úspěšnou investiční platformu, která nabídne Čechům alternativní způsob zhodnocení jejich peněz,“ říká Bezděk.

S CroFunGo teď lze investovat třeba do projektu Viva Vrchlabí, kde developer staví čtyři bytové domy. Investice je na dva roky s pevným ročním výnosem 5,7 %. „Je to cena za úvěr, který je z prostředků investorů poskytnut developerovi. Investor se svým vkladem podílí jedna ku jedné na benefitech, ale i na rizicích,“ vysvětloval Bezděk před rokem v rozhovoru pro Peníze.cz, jak CroFunGo funguje. Minimální výše investice je 500 korun.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Srovnejte si to s námi

Kompletně přepracovaná klientská zóna teď podle Bezděka umožňuje investovat do realitních projektů stejně jednoduše, jako si nakoupíte v e-shopu. „Ve starém systému jsme spolupracovali s platební institucí, která vedla klientům běžné účty, jejich prostřednictvím klienti investovali, jinak to nešlo. Tento účet byl sice vedený zdarma, ale proces jeho zakládání byl zdlouhavý. Nově si naši investoři nemusí otevírat žádný speciální účet. Našli jsme cestu, která umožňuje investovat skrze jednoduchou online registraci. Ta zkracuje proces založení z dní na minuty,“ vysvětluje.

Nově není potřeba žádné nahrávání občanky nebo dalších dokladů, žádné čekání na verifikaci. Pro otevření účtu u CroFunGo stačí zadat své kontaktní údaje a elektronicky – přes kód z SMS – podepsat rámcovou smlouvu spolu s všeobecnými obchodními podmínkami. „Nová vnitřní zóna CroFunGo přehledně nabízí všechny informace o dřívějších investicích a také nabídku aktuálních projektů z řad developerských projektů. Pro investici si stačí vybrat projekt a zaplatit QR kódem. Všechny peníze pak odchází, ale i přichází na tento bankovní účet,“ říká Bezděk.

Ke změně podle něj došlo především kvůli zásadní úpravě strategie společnosti, která ve své první verzi počítala se zapojením sítě finančních poradců a investičních zprostředkovatelů. Ti ovšem dle společnosti neměli možnost především v druhé a třetí vlně pandemie onemocnění covid-19 představovat svým klientům nové produkty. „Vidíme také změnu v chování lidí, kteří v pandemii začali výrazně více důvěřovat digitálním nástrojům, a proto jsme se vydali hledat řešení, které by bylo na poradcích nezávislé, pro investora jednoduché a intuitivní,“ doplňuje Bezděk.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

29. 11. 2023 | Petra Nová

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

Lidé od investic čekají to, na co si zvykli při nákupech v e-shopu. Chtějí výnos na pár kliků a hned. „S takovým nastavením mysli většinou o peníze rychle přijdou,“ říká Michael Kopta,... celý článek

Pozor na sázky na umělou inteligenci, každý na ní nevydělá

27. 11. 2023 | Štěpán Hájek

Pozor na sázky na umělou inteligenci, každý na ní nevydělá

Rok 2022 se zapíše do historie jako rok, kdy přišla generativní umělá inteligence. Ta nám pomůže s produktivitou, efektivností a snad se díky ní budeme i trochu lépe rozhodovat. Pro... celý článek

Obří pokuta pro Binance. Bude Německo platit bitcoinem? Týden v kryptu

25. 11. 2023 | Tomáš Krause

Obří pokuta pro Binance. Bude Německo platit bitcoinem? Týden v kryptu

Binance zaplatí 99 miliard korun, fanoušek bitcoinu je prezidentem, německá poslankyně prosazuje bitcoin jako zákonné platidlo, Santander ho nabízí klientům a žaloba na Apple kvůli... celý článek

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

23. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

Burza cenných papírů Praha bude mít nový index, založený na cenných papírech, se kterými se obchoduje na neregulovaném trhu Start.

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

22. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

Společnost Kofola ČeskoSlovensko kupuje většinový podíl ve společnosti Pivovary CZ Group, pod kterou spadají značky Holba, Zubr a Litovel.

Partners Financial Services