Investice do realit jako v e-shopu. Bezděkův startup hlásí restart

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 11. 10. 2021 | 2 komentáře
Investice do realit jako v e-shopu. Bezděkův startup hlásí restart
Vladimír Bezděk
Zdroj: RN Solutions

Crowdfundingová služba CroFunGo, která lidem nabízí investice do developerských projektů, hlásí po roce fungování restart.

„Sázíme především na jednodušší registraci potenciálních investorů a taktéž na výrazně přehlednější systém, na němž jsme posledních několik měsíců pracovali. V zásadě je nyní každý Čech zhruba jeden a půl minuty od možnosti začít vydělávat na realitním crowdfundingu, přesně tak dlouho zabere registrace, výběr projektu a získání QR kódu pro provedení převodu peněz,“ vysvětluje jednatel společnosti Vladimír Bezděk.

Za roční fungování se podařilo CroFunGo, které patří investiční skupině RN Solutions, získat necelých deset milionů korun od více než stovky investorů. „Sice jsme za původními očekáváními, ale na druhou stranu současná aktivita investorů nás velmi mile překvapila. V restart a plánovanou komunikaci vkládáme velké naděje, že se nám brzy podaří postavit úspěšnou investiční platformu, která nabídne Čechům alternativní způsob zhodnocení jejich peněz,“ říká Bezděk.

S CroFunGo teď lze investovat třeba do projektu Viva Vrchlabí, kde developer staví čtyři bytové domy. Investice je na dva roky s pevným ročním výnosem 5,7 %. „Je to cena za úvěr, který je z prostředků investorů poskytnut developerovi. Investor se svým vkladem podílí jedna ku jedné na benefitech, ale i na rizicích,“ vysvětloval Bezděk před rokem v rozhovoru pro Peníze.cz, jak CroFunGo funguje. Minimální výše investice je 500 korun.

Srovnejte si to s námi

Kompletně přepracovaná klientská zóna teď podle Bezděka umožňuje investovat do realitních projektů stejně jednoduše, jako si nakoupíte v e-shopu. „Ve starém systému jsme spolupracovali s platební institucí, která vedla klientům běžné účty, jejich prostřednictvím klienti investovali, jinak to nešlo. Tento účet byl sice vedený zdarma, ale proces jeho zakládání byl zdlouhavý. Nově si naši investoři nemusí otevírat žádný speciální účet. Našli jsme cestu, která umožňuje investovat skrze jednoduchou online registraci. Ta zkracuje proces založení z dní na minuty,“ vysvětluje.

Nově není potřeba žádné nahrávání občanky nebo dalších dokladů, žádné čekání na verifikaci. Pro otevření účtu u CroFunGo stačí zadat své kontaktní údaje a elektronicky – přes kód z SMS – podepsat rámcovou smlouvu spolu s všeobecnými obchodními podmínkami. „Nová vnitřní zóna CroFunGo přehledně nabízí všechny informace o dřívějších investicích a také nabídku aktuálních projektů z řad developerských projektů. Pro investici si stačí vybrat projekt a zaplatit QR kódem. Všechny peníze pak odchází, ale i přichází na tento bankovní účet,“ říká Bezděk.

Ke změně podle něj došlo především kvůli zásadní úpravě strategie společnosti, která ve své první verzi počítala se zapojením sítě finančních poradců a investičních zprostředkovatelů. Ti ovšem dle společnosti neměli možnost především v druhé a třetí vlně pandemie onemocnění covid-19 představovat svým klientům nové produkty. „Vidíme také změnu v chování lidí, kteří v pandemii začali výrazně více důvěřovat digitálním nástrojům, a proto jsme se vydali hledat řešení, které by bylo na poradcích nezávislé, pro investora jednoduché a intuitivní,“ doplňuje Bezděk.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Místo růstu recese. Jaká je teď vhodná investiční strategie?

12. 1. 2023 | Vladimír Pikora | 1 komentář

Místo růstu recese. Jaká je teď vhodná investiční strategie?

Válka všechno změnila. Před rokem všichni čekali po konci korony uvolnění a růst procyklických akcií. To se nenaplnilo. Místo růstu přišla recese a inflace. V mnoha zemí dosáhne vrcholu... celý článek

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

10. 1. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

Klienti České spořitelny mohou nově obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF v elektronickém bankovnictví George – přes počítač i přes mobil.

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku. Výsledky 2022

9. 1. 2023 | Jan Traxler

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku. Výsledky 2022

Nejúspěšnější fond v Česku loni vydělal investorům 135 procent, naopak ten nejméně úspěšný prodělal 69 procent.

Černý rok pro akcie i dluhopisy. Jak dopadly podílové fondy?

6. 1. 2023 | Martin Mašát | 1 komentář

Černý rok pro akcie i dluhopisy. Jak dopadly podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v prosinci, jak za celý rok 2022 a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Kolik vydělal váš penzijní fond? Nový přehled vás nepotěší

5. 1. 2023 | Jiří Hovorka

Kolik vydělal váš penzijní fond? Nový přehled vás nepotěší

Na vysokou inflaci loni nedosáhl žádný z fondů doplňkového penzijního spoření. Jen třináct z 34 fondů skončilo alespoň v nominálním plusu. Projděte si výsledky účastnických fondů za... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.