Investice do realit jako v e-shopu. Bezděkův startup hlásí restart

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 11. 10. 2021 09:00 | 3 komentáře
Investice do realit jako v e-shopu. Bezděkův startup hlásí restart
Vladimír Bezděk
Zdroj: RN Solutions

Crowdfundingová služba CroFunGo, která lidem nabízí investice do developerských projektů, hlásí po roce fungování restart.

„Sázíme především na jednodušší registraci potenciálních investorů a taktéž na výrazně přehlednější systém, na němž jsme posledních několik měsíců pracovali. V zásadě je nyní každý Čech zhruba jeden a půl minuty od možnosti začít vydělávat na realitním crowdfundingu, přesně tak dlouho zabere registrace, výběr projektu a získání QR kódu pro provedení převodu peněz,“ vysvětluje jednatel společnosti Vladimír Bezděk.

Za roční fungování se podařilo CroFunGo, které patří investiční skupině RN Solutions, získat necelých deset milionů korun od více než stovky investorů. „Sice jsme za původními očekáváními, ale na druhou stranu současná aktivita investorů nás velmi mile překvapila. V restart a plánovanou komunikaci vkládáme velké naděje, že se nám brzy podaří postavit úspěšnou investiční platformu, která nabídne Čechům alternativní způsob zhodnocení jejich peněz,“ říká Bezděk.

S CroFunGo teď lze investovat třeba do projektu Viva Vrchlabí, kde developer staví čtyři bytové domy. Investice je na dva roky s pevným ročním výnosem 5,7 %. „Je to cena za úvěr, který je z prostředků investorů poskytnut developerovi. Investor se svým vkladem podílí jedna ku jedné na benefitech, ale i na rizicích,“ vysvětloval Bezděk před rokem v rozhovoru pro Peníze.cz, jak CroFunGo funguje. Minimální výše investice je 500 korun.

Srovnejte si to s námi

Kompletně přepracovaná klientská zóna teď podle Bezděka umožňuje investovat do realitních projektů stejně jednoduše, jako si nakoupíte v e-shopu. „Ve starém systému jsme spolupracovali s platební institucí, která vedla klientům běžné účty, jejich prostřednictvím klienti investovali, jinak to nešlo. Tento účet byl sice vedený zdarma, ale proces jeho zakládání byl zdlouhavý. Nově si naši investoři nemusí otevírat žádný speciální účet. Našli jsme cestu, která umožňuje investovat skrze jednoduchou online registraci. Ta zkracuje proces založení z dní na minuty,“ vysvětluje.

Nově není potřeba žádné nahrávání občanky nebo dalších dokladů, žádné čekání na verifikaci. Pro otevření účtu u CroFunGo stačí zadat své kontaktní údaje a elektronicky – přes kód z SMS – podepsat rámcovou smlouvu spolu s všeobecnými obchodními podmínkami. „Nová vnitřní zóna CroFunGo přehledně nabízí všechny informace o dřívějších investicích a také nabídku aktuálních projektů z řad developerských projektů. Pro investici si stačí vybrat projekt a zaplatit QR kódem. Všechny peníze pak odchází, ale i přichází na tento bankovní účet,“ říká Bezděk.

Ke změně podle něj došlo především kvůli zásadní úpravě strategie společnosti, která ve své první verzi počítala se zapojením sítě finančních poradců a investičních zprostředkovatelů. Ti ovšem dle společnosti neměli možnost především v druhé a třetí vlně pandemie onemocnění covid-19 představovat svým klientům nové produkty. „Vidíme také změnu v chování lidí, kteří v pandemii začali výrazně více důvěřovat digitálním nástrojům, a proto jsme se vydali hledat řešení, které by bylo na poradcích nezávislé, pro investora jednoduché a intuitivní,“ doplňuje Bezděk.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Platební terminály už mohou přijímat i kryptoměny

22. 10. 2021 | Petr Kučera

Platební terminály už mohou přijímat i kryptoměny

Kryptoměnami půjde v Česku zaplatit stejně snadno jako platebními kartami. Slibují to společnosti GoCrypto a Global Payments, které spouštějí novou službu pro zatím osm tisíc svých... celý článek

Fio chystá vlastní dluhopisy, slibuje ochranu před inflací

21. 10. 2021 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Fio chystá vlastní dluhopisy, slibuje ochranu před inflací

Fio banka plánuje do konce letošního vydat dluhopisy minimálně v objemu 500 milionů korun. Nabízet je bude drobným investorům a slibuje investici, která peníze ochrání před znehodnocováním. celý článek

Koupit nováčka na burze? Druhá Pilulka to není, ale...

21. 10. 2021 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Koupit nováčka na burze? Druhá Pilulka to není, ale...

Jak lákavá je nabídka akcií společnosti Fixed.zone, českého výrobce příslušenství k mobilům? Zeptali jsme se investičních expertů.

Bitcoin je nejdražší v historii, pomohl mu nový fond

20. 10. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Bitcoin je nejdražší v historii, pomohl mu nový fond

Bitcoin hlásí nový rekord. Cena nejrozšířenější kryptoměny dnes překonala 66 tisíc dolarů za kus a dostala se těsně pod 67 tisíc, vyplývá z dat webu CoinMarketCap.com.

Bitcoin míří k rekordu. Pomáhá mu nový fond

18. 10. 2021 | Lukáš Kovanda | 3 komentáře

Bitcoin míří k rekordu. Pomáhá mu nový fond

Bitcoin míří k novému cenovému rekordu. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se v pátek přehoupla přes hodnotu 62 500 dolarů za kus, během víkendu pak klesla na úroveň kolem... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.