Nemovitostem hraje do karet inflace

PR článek | rubrika: FINEXPO | 6. 9. 2021 | 1 komentář
Inflace nabírá na obrátkách a je o ní slyšet čím dál častěji. Nemovitosti se profilují jako jedna z alternativ k ochraně osobních financí. Týká se to i investorů, kteří investují do nemovitostních fondů? Víc se dočtete v rozhovoru s Pavlem Kaderou, Fund Managerem NOVA Real Estate.
Nemovitostem hraje do karet inflace
OBI Frýdek-Místek, v majektu fondu NOVA Real Estate od roku 2017
Zdroj: NOVA Real Estate

Komerční spolupráce

Dotkne se inflace investorů nemovitostních fondů?

Inflace, která přichází, a všichni dobře víme, že přijde, sektoru nemovitostí pomůže. Například v případě maloobchodního segmentu komerčních nemovitostní platí přímá úměra mezi výší obratů nájemců a výší nájemného. Pokud například pro drogerii je ekonomicky únosné platit nájemné až do výše 10 % svého obratu, tak v případě zvýšení obratů s největší pravděpodobností dojde při předjednání nájemní smlouvy ke zvýšení nájemného. Když roste obrat, roste následně i nájemné. To ve svém důsledku znamená vyšší hodnotu nemovitosti, jelikož generuje větší cash flow. Právě to velmi ocení naši investoři. Lidé chtějí své peníze ošetřit proti očekávané inflaci a v oblasti nemovitostí je nejvíce obvyklým způsobem nákup bytu ve velkých městech. Všichni známe tu písničku „Já mám v Praze tři domy…“. Lidé disponují penězi, ale nevědí, do čeho je investovat. Tak investují do koupě sekundární nemovitosti.

Pavel KaderaZdroj: NOVA Real Estate

Pavel Kadera, Fund Manager NOVA Real Estate

Fond, nebo vlastní nemovitost proti inflaci?

Oboje má své pro a proti. V našem případě spravujeme portfolio 19 nemovitostí. Každá z nemovitostí se chová v danou chvílí trošku jinak. Někde může vyvstat problém a naopak někde slavíme. Je v tom rovnováha. V případě, že je někdo privátní investor a uvažuje o koupi investičního bytu, tak je významně exponován vůči jedné nemovitosti. Zde je nevyvážené riziko, že se něco pokazí, než když si „hrajeme“ s celým portfoliem. Dále péče o byt a jeho pronájem je víceméně malé podnikání, se kterým se pojí starosti. Ve finále můžeme očekávat, že tato rezidenční nemovitost vynese 3 % čistého zisku. A pak je otázkou, jestli se to vůbec za vynaložený stres a čas vyplatí. Jestli není třeba jednoduší investovat skrz nemovitostní fond NOVA Real Estate, který za posledních 5 let vynesl průměrně téměř 7 % ročně, a investor se o nic nestará. Byty se z pohledu výnosů nájmů pohybují okolo 3 % ročně, uznávám však že mohou reálně dlouhodobě navyšovat svou hodnotu. Každopádně toto nemůže nikdo do budoucna zaručit, protože to, že něco platilo posledních 20 let, neznamená, že to bude platit i dalších 20 let.

Nemovitostní fond NOVA Real Estate je určen pro kvalifikované investory. Pro akvizice do majetku fondu jsou vybírány nemovitosti prémiového typu. Při posuzování výhodnosti transakcí je brán zřetel především na délky nájemních smluv, lokalitu a celkový stav nemovitosti. Tyto aspekty velmi významně ovlivňují hodnotu a případnou tržní likviditu v budoucnu. Podfond primárně investuje na realitním trhu České republiky s případnou expanzí na trhy střední Evropy. Fond je spravován investiční společností REDSIDE.

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Platební terminály už mohou přijímat i kryptoměny

22. 10. 2021 | Petr Kučera

Platební terminály už mohou přijímat i kryptoměny

Kryptoměnami půjde v Česku zaplatit stejně snadno jako platebními kartami. Slibují to společnosti GoCrypto a Global Payments, které spouštějí novou službu pro zatím osm tisíc svých... celý článek

Fio chystá vlastní dluhopisy, slibuje ochranu před inflací

21. 10. 2021 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Fio chystá vlastní dluhopisy, slibuje ochranu před inflací

Fio banka plánuje do konce letošního vydat dluhopisy minimálně v objemu 500 milionů korun. Nabízet je bude drobným investorům a slibuje investici, která peníze ochrání před znehodnocováním. celý článek

Koupit nováčka na burze? Druhá Pilulka to není, ale...

21. 10. 2021 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Koupit nováčka na burze? Druhá Pilulka to není, ale...

Jak lákavá je nabídka akcií společnosti Fixed.zone, českého výrobce příslušenství k mobilům? Zeptali jsme se investičních expertů.

Bitcoin je nejdražší v historii, pomohl mu nový fond

20. 10. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Bitcoin je nejdražší v historii, pomohl mu nový fond

Bitcoin hlásí nový rekord. Cena nejrozšířenější kryptoměny dnes překonala 66 tisíc dolarů za kus a dostala se těsně pod 67 tisíc, vyplývá z dat webu CoinMarketCap.com.

Bitcoin míří k rekordu. Pomáhá mu nový fond

18. 10. 2021 | Lukáš Kovanda | 3 komentáře

Bitcoin míří k rekordu. Pomáhá mu nový fond

Bitcoin míří k novému cenovému rekordu. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se v pátek přehoupla přes hodnotu 62 500 dolarů za kus, během víkendu pak klesla na úroveň kolem... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.