Spojení e-commerce s investičním crowdfundingem je správný krok

PR článek | rubrika: FINEXPO | 14. 5. 2021
Když se spojí dva rychle rostoucí segmenty, výsledek nemůže být jiný než výborný. Propojení e-commerce s crowdfundingovou platformou finGOOD je toho důkazem.
Spojení e-commerce s investičním crowdfundingem je správný krok

Zdroj: FinGOOD

Komerční spolupráce

FinGOOD si je dobře vědom rostoucího trendu e-commerce, a proto svým investorům nabízí stále více možností investovat právě do této oblasti. Na přelomu dubna a května tak měli individuální investoři příležitost zhodnotit své finance v unikátním projektu Kolovna Koncept. Tento skvěle rozjetý byznys spojuje lásku Čechů k cyklistice s dobře rozkročením podnikáním mezi online a offline svět. Kolovna Koncept se rozhodla expandovat a využila pro to právě stále oblíbenější investiční crowdfunding od finGOOD.

Pro investory bylo připraveno výborné zajištění v podobě zástavy Bike centra v hodnotě skoro 10 milionů. K tomu všemu ještě 6% zhodnocení, a tak není překvapením, že do této příležitosti se rozhodlo zainvestovat 146 investorů. Kolovna Koncept si tak připsala bezmála 5 milionů, které použije pro svou expanzi.

Pro finGOOD to ovšem nebyl první e-commerce projekt, který svým 2700 investorům nabídl. Prim si v této oblasti připsal Český ráj outdoor.

Tato zavedená společnost se pohybuje v silně rostoucím odvětví a svět kamenných obchodů už jí nestačil. Logickým krokem bylo rozšíření do světa e-commerce. Jedním z hlavních důvodů byl také fakt, že v době pandemie rostl e-commerce skoro exponenciálně.

V Českém ráji outdoor se rozhodli vykročit správným směrem a rozšířit svůj e-shop. Protože nechtěli ztrácet čas, rozhodli se pro mnohem rychlejší a progresivnější způsob financování, a to formou crowdfundingu ve spolupráci právě s finGOOD. Díky tomu si za 21 dní odnesli 2 miliony korun od 120 drobných investorů.

Investiční crowdfunding na vzestupu

FinGOOD se v současnosti může pyšnit tím, že je bezkonkurenčně nejrychleji rostoucí investiční crowdfundingovou platformou v tuzemsku.

Rostoucí zájem cítí nejen od investorů, ale i od firem, které hledají rychlý a efektivní způsob financování. P2B crowdfunding má na své straně silné zbraně v podobě rychlosti a flexibility. Pro banky a jejich úvěry je tak tento typ financování stále větší konkurencí.

FinGOODu se nebývale daří. Růst této platformy potvrzuje i fakt, že došlo k navýšení jejího základního kapitálu. FinGOOD zvýšil svůj základní kapitál o celých 10 milionů na současných 11,5 milionu. Poslal tím jasně vzkaz, že svůj růst a pozici tuzemské P2B jedničky myslí zcela vážně.

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Investujte jako on. Podvody řeší známý ekonom, policie nepomůže

22. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 10 komentářů

Investujte jako on. Podvody řeší známý ekonom, policie nepomůže

Dominik Stroukal je další z řady známých osobností, jejichž jméno podvodníci zneužívají, aby z lidí dostali peníze. A jsou úspěšní, jak ukazují příběhy mnoha podvedených, kteří se na... celý článek

Fondee má novou licenci, chce do zahraničí

21. 7. 2021 | redakce Peníze.CZ | 5 komentářů

Fondee má novou licenci, chce do zahraničí

Investiční platforma Fondee dostala licenci obchodníka s cennými papíry od České národní banky. „Spolu s ní získáváme i právo takzvaného EU passportu, které hodláme využít pro expanzi... celý článek

Nejlepší podílové fondy roku. A kdo je letos v minusu

19. 7. 2021 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Nejlepší podílové fondy roku. A kdo je letos v minusu

Na předních místech žebříčku nejvýkonnějších podílových fondů za letošní první pololetí najdeme fondy z oblasti hodnotových akcií, jako jsou finanční a energetické tituly. Znatelný... celý článek

Realitní fond Generali nakupoval v centru Prahy

16. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Realitní fond Generali nakupoval v centru Prahy

Realitní fond společnosti Generali uzavřel druhou letošní akvizici. Koupil rezidenční budovu v centru Prahy, konkrétně v ulici Ke Karlovu. Akvizice byla provedena formou nabytí 100%... celý článek

Index fondů: Centrální banky se inflace nebojí, akcie rostly

9. 7. 2021 | Martin Mašát | 9 komentářů

Index fondů: Centrální banky se inflace nebojí, akcie rostly

Korunové akciové fondy v červnu rychle rostly, dluhopisové naopak lehce ztrácely, ukazuje pravidelný fondový index.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.