Zonky snižuje minimální vklad do Rentiéra na pětinu

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 13. 4. 2021 12:10 | 2 komentáře
Zonky snižuje minimální vklad do Rentiéra na pětinu

Zdroj: Zonky

Platforma Zonky Rentiér od 13. dubna snižuje minimální vklad z dosavadních 50 tisíc na 10 tisíc korun. „Služba tak bude dostupná více klientům, kteří nyní mohou své úspory zhodnocovat už od nižších částek,“ říká Jana Pokorná, mluvčí Zonky a Air Bank. Zájemci si mohou Rentiéra nově sjednat také na pobočkách Air Bank.

Produkt Zonky Rentiér pro individuální investory vstoupil na trh v listopadu 2019. Funguje na bázi P2P půjček a aktuálně očekává hrubý roční výnos 3,55 % (bez započtení vstupního poplatku a před případným zdaněním). Oproti samostatným investicím do půjček se snaží minimalizovat riziko automatickým rozložením do několika stovek úvěrů napříč celým portfoliem Zonky. 

Službu Zonky Rentiér zatím využívá přes 1600 lidí, kteří v něm proinvestovali přes 275 milionů korun, upřesnila Pokorná před měsícem. Celkově poskytla Zonky od svého startu v roce 2015 půjčky v celkové hodnotě 15 miliard korun, z toho 3,6 miliardy v loňském roce. Zonky sjednala celkem 98 728 úvěrových smluv, počet klientů s půjčkou byl na konci března 69 tisíc. Celkový počet investorů přesáhl 44 tisíc. 

Projekt Zonky dál zůstává ztrátový, čistá ztráta za rok 2020 nicméně meziročně klesla o 91 procent na 34 milionů. „Pokud bychom nemuseli vynakládat jednorázové náklady spojené s uzavřením expanze firmy do Španělska ve výši 40 milionů, zakončili bychom rok 2020 už v zisku,“ říká šéf Zonky Jiří Humhal. Kumulovaná ztráta od startu projektu dosahuje stovek milionů korun. Například v roce 2019 skončilo hospodaření Zonky se ztrátou 365 milionů korun, o rok dřív to bylo 272 milionů.

Firma se pochlubila, že letošní březen byl nejsilnějším měsícem v její dosavadní historii: celková výše nově poskytnutých půjček dosáhla 605 milionů. „Navýšili jsme limit půjčky až na 900 tisíc korun a zároveň jsme prodloužili maximální dobu splácení na deset let. Klienti mají o půjčky s novými parametry velký zájem a tak očekáváme, že už v průběhu dubna poskytneme půjčku s pořadovým číslem sto tisíc,“ dodává Humhal.

Investice prostřednictvím služby Rentiér od platformy Zonky jsou od března dostupné také přímo přes Air Bank. Zájemci si mohou službu sjednat a využívat v mobilní aplikaci My Air. Zatím jde o pilotní provoz pro vybranou skupinu klientů, zapojit se však mohou i další zájemci, kteří pošlou zprávu ze svého internetového nebo mobilního bankovnictví. Klienti uvidí v aplikaci nejen přehled svých investic prostřednictvím služby Rentiér a jejich zhodnocování v čase, ale prostřednictvím aplikace do ní mohou také kdykoliv investovat další peníze.

Společnost Benxy provozující službu Zonky se loni stala dceřinou společností Air Bank. Obě společnosti patří do skupiny PPF, respektive Home Credit. 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+21
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Praskne akciová bublina? Očekávané zhodnocení v USA je extrémně slabé

6. 5. 2021 | Michal Stupavský | 1 komentář

Praskne akciová bublina? Očekávané zhodnocení v USA je extrémně slabé

Zatímco mnoho ekonomů a investorů věří, že akcie – hlavně díky státním stimulům – dál porostou, Michal Stupavský ze společnosti Conseq je dlouhodobě skeptičtější. Tady je jeho čerstvý... celý článek

Byt jako investice. Správná doba je vždycky právě teď

6. 5. 2021 | Jiří Hovorka | 31 komentářů

Byt jako investice. Správná doba je vždycky právě teď

Bydlení v Česku nezlevní, říká David Bureš, který vyhledává, kupuje a spravuje investiční byty. V rozhovoru mimo jiné vysvětluje, proč je to podle něj výhodnější než třeba investice... celý článek

Zonky mění poplatky u Rentiéra. Vstupní končí, průběžný roste

4. 5. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Zonky mění poplatky u Rentiéra. Vstupní končí, průběžný roste

Zonky mění poplatky u své služby Rentiér. Pro nové smlouvy uzavřené od dneška ruší vstupní poplatek ve výši 1,9 % a naopak zvyšuje poplatek za správu z 2,4 na 2,9 %. Podmínky pro stávající... celý článek

Investown startuje drobné investice do bytů

30. 4. 2021 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Investown startuje drobné investice do bytů

Investiční služba Investown zahájila ostrý provoz. Zájemci zatím mohou investovat do dvou pražských bytů. První slibuje aktuální roční výnos 4,2 %, druhý 4,64 %. Lidé už do nich investovali... celý článek

Majitel galerie: I umění na investice kupujte pro potěchu

30. 4. 2021 | Ondřej Tůma | 6 komentářů

Majitel galerie: I umění na investice kupujte pro potěchu

Přes hektické stěhování do online světa zažila Galerie Kodl rekordní aukční rok. Rozhovor s jejím majitelem Martinem Kodlem o krásách a děsech jeho profese, prodeji obrazů na internetu... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.