Zonky snižuje minimální vklad do Rentiéra na pětinu

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 13. 4. 2021 | 2 komentáře
Zonky snižuje minimální vklad do Rentiéra na pětinu

Zdroj: Zonky

Platforma Zonky Rentiér od 13. dubna snižuje minimální vklad z dosavadních 50 tisíc na 10 tisíc korun. „Služba tak bude dostupná více klientům, kteří nyní mohou své úspory zhodnocovat už od nižších částek,“ říká Jana Pokorná, mluvčí Zonky a Air Bank. Zájemci si mohou Rentiéra nově sjednat také na pobočkách Air Bank.

Produkt Zonky Rentiér pro individuální investory vstoupil na trh v listopadu 2019. Funguje na bázi P2P půjček a aktuálně očekává hrubý roční výnos 3,55 % (bez započtení vstupního poplatku a před případným zdaněním). Oproti samostatným investicím do půjček se snaží minimalizovat riziko automatickým rozložením do několika stovek úvěrů napříč celým portfoliem Zonky. 

Službu Zonky Rentiér zatím využívá přes 1600 lidí, kteří v něm proinvestovali přes 275 milionů korun, upřesnila Pokorná před měsícem. Celkově poskytla Zonky od svého startu v roce 2015 půjčky v celkové hodnotě 15 miliard korun, z toho 3,6 miliardy v loňském roce. Zonky sjednala celkem 98 728 úvěrových smluv, počet klientů s půjčkou byl na konci března 69 tisíc. Celkový počet investorů přesáhl 44 tisíc. 

Projekt Zonky dál zůstává ztrátový, čistá ztráta za rok 2020 nicméně meziročně klesla o 91 procent na 34 milionů. „Pokud bychom nemuseli vynakládat jednorázové náklady spojené s uzavřením expanze firmy do Španělska ve výši 40 milionů, zakončili bychom rok 2020 už v zisku,“ říká šéf Zonky Jiří Humhal. Kumulovaná ztráta od startu projektu dosahuje stovek milionů korun. Například v roce 2019 skončilo hospodaření Zonky se ztrátou 365 milionů korun, o rok dřív to bylo 272 milionů.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Firma se pochlubila, že letošní březen byl nejsilnějším měsícem v její dosavadní historii: celková výše nově poskytnutých půjček dosáhla 605 milionů. „Navýšili jsme limit půjčky až na 900 tisíc korun a zároveň jsme prodloužili maximální dobu splácení na deset let. Klienti mají o půjčky s novými parametry velký zájem a tak očekáváme, že už v průběhu dubna poskytneme půjčku s pořadovým číslem sto tisíc,“ dodává Humhal.

Investice prostřednictvím služby Rentiér od platformy Zonky jsou od března dostupné také přímo přes Air Bank. Zájemci si mohou službu sjednat a využívat v mobilní aplikaci My Air. Zatím jde o pilotní provoz pro vybranou skupinu klientů, zapojit se však mohou i další zájemci, kteří pošlou zprávu ze svého internetového nebo mobilního bankovnictví. Klienti uvidí v aplikaci nejen přehled svých investic prostřednictvím služby Rentiér a jejich zhodnocování v čase, ale prostřednictvím aplikace do ní mohou také kdykoliv investovat další peníze.

Společnost Benxy provozující službu Zonky se loni stala dceřinou společností Air Bank. Obě společnosti patří do skupiny PPF, respektive Home Credit. 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+21
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Kvalitní umění nemusí stát miliony, říká galerista Kodl

13. 9. 2023 | Matyáš Kodl

Kvalitní umění nemusí stát miliony, říká galerista Kodl

Češi se stále víc zajímají o investice do umění. Přinášejí řadu výhod a jsou dlouhodobě stabilnější než akcie. Sběratelské trendy a investiční potenciál českého umění nastínil Matyáš... celý článek

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

7. 9. 2023 | Martin Mašát

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

Léto bylo ospalé. Akcie v průměru trochu oslabovaly, zato dluhopisy si užívají výnosů, jaké v tomto tisíciletí skoro ještě nezažily. Napjatě se čeká, co přinese září.

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

1. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem Areass či Areass Group nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb ani nedisponuje žádným jiným... celý článek

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

1. 9. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

Po tučných letech, kdy výnosy realitních fondů investory jen těšily, přicházejí horší roky. Výsledky za první polovinu roku neoslnily. Na inflaci nestačil nikdo, všichni skončili pod... celý článek

Čeští investoři jsou nepoučitelní. V čem chybují nejvíc?

23. 8. 2023 | Vladimír Weiss | 3 komentáře

Čeští investoři jsou nepoučitelní. V čem chybují nejvíc?

Nejčastější chyby investorů shrnuje Vladimír Weiss, finanční poradce z Partners Financial Services.

Partners Financial Services