Jak na stabilní a pravidelný výdělek? Odpovědí jsou firemní dluhopisy

PR článek | rubrika: FINEXPO | 4. 4. 2021 | 2 komentáře
Hledáte rozumný způsob, jak své peníze nenechat „zahálet“ na účtu, kde jejich hodnota klesá díky inflaci? Alternativou proti spořicím účtům a rizikovým akciovým trhům je investice do dluhopisů.
Jak na stabilní a pravidelný výdělek? Odpovědí jsou firemní dluhopisy

Zdroj: adobestock

Komerční spolupráce

Většina konzervativních spořicích možností má v dnešní době velmi nízkou návratnost investice. Na druhé straně zase stojí akciové a kryptoměnové trhy, které dokážou generovat vysoké výdělky, ale hrozí i nemalé riziko, že o svou investici přijdete. Řadu lidí tak mohou tyto způsoby odradit, protože jsou buď příliš nezajímavé, nebo naopak velmi riskantní. Patříte mezi ně i vy?

Nízké riziko a stabilní výdělek

„Zlatou“ střední cestou by pro vás v tom případě mohly být dluhopisy zavedených firem, které nabízí roční úroky až kolem 7 % se splatností kolem 3 let. Odpadá tak značné riziko a neustálé sledování trhu a zhodnocení je přitom zajímavější než u většiny klasických finančních produktů.

Mezi firmy, které se rozhodly pro financování rozvoje pomocí dluhopisů, patří i česká společnost AG Chemi Group. Zabývá se dodávkami a zpracováním chemických surovin po celém světě už od roku 1994 a nyní se soustředí na vývoj nanotechnologií a jejich průmyslové využití ve výrobě. Kromě zajímavého úroku 6,8 % nabízí také méně běžné měsíční vyplácení úroků.

Investice do budoucnosti

Trh s nanotechnologiemi v poslední době roste až o 10 % za rok a nic na tom nemění ani současná situace. Naopak budoucnost chemického průmyslu tkví právě v nanomateriálech, které jsou šetrnější k prostředí a poskytují řadu užitečných vlastností jako vodivost, odolnost, trvanlivost nebo antibakteriální a antivirové kvality.

Za 5 let už má firma díky špičkovému týmu vědců a odborníků desítky dokončených projektů se spokojenými zákazníky z automobilového průmyslu, stavebnictví nebo medicíny a dodává řadu produktů přímo na míru. I proto společnost aktuálně patentuje 2 vlastní technologie obohacování materiálů nanoaditivy a získala navíc grant na rozvoj z Evropského fondu ve výši 17 milionů.

Ochrana zdraví pomocí nanomateriálů

Rozsáhle znalosti a zkušenosti s nanomateriály a právě probíhající pandemie vedly firmu AG Chemi Group také k vývoji produktů s vysokou úrovní ochrany. V současné době testuje ve spolupráci s partnerskou firmou PARDAM NANO4FIBERS speciální antibakteriální roztok nanostříbra při výrobě ochranných masek. Podle výsledků odborných testů dosahují téměř 100% baktericidní účinností.

Hlavním motorem vývoje a zároveň největší výhodou těchto materiálů vyvíjených AG Chemi Group je kromě užitku pro celý průmysl zejména cenová dostupnost, bezpečnost a vysoká účinnost.

První nanotechnologické centrum v ČR

Právě z výše uvedených důvodů je investice do vědy a poznání velmi důležitá. I proto chce firma vybudovat vlastní nanotechnologické centrum, které bude sloužit k výzkumu, vývoji a výrobě moderních řešení pro široké využití v praxi, jako jsou například zmíněné ochranné pomůcky.

Pro částečné financovaní tohoto projektu se AG Chemi Group rozhodla emitovat veřejně dostupné dluhopisy s ročním úrokem 6,8 % a splatností 3,1 roku, které si můžete na stránkách s nabídkou jednoduše pořídit i vy.

Měsíční výplata úroků

Cena jednoho dluhopisu činí 10 000 Kč a splatnost je 38 měsíců. Konkrétní výši měsíčního úroku i kolik vám celá investice může vydělat, si snadno spočítáte v kalkulačce na stránkách firmy. Během celé doby budete navíc pravidelně informováni o všech novinkách.

Firma AG Chemi Group se může pyšnit dlouhodobou tradicí a ročním obratem téměř půl miliardy korun. Mezi její partnery patří výzkumné ústavy Česku, Německu, Lucembursku a na Ukrajině. Za poskytnuté investice ručí svým majetkem.

Nechte své úspory vydělávat díky investici do své budoucnosti i budoucnosti nás všech. Více informací a odpovědí na vaše otázky najdete přímo na stránkách s nabídkou dluhopisů.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Nejlevnější aplikace na trhu. Zpracujte si daňové přiznání pro fyzické osoby v roce 2024 v jednoduché online aplikaci. Pro naše čtenáře exkluzivní sleva 10 %.

DníHodinMinutVteřin
Slevový kód: PENIZE1O
Vyplnit přiznání

Pokud chcete řešit daně po staru, máme pro vás chytré formuláře.

A tohle už jste četli?

Půlení bitcoinu je za námi. Klesnou odměny za ethereum? Týden v kryptu

20. 4. 2024 | Tomáš Krause

Půlení bitcoinu je za námi. Klesnou odměny za ethereum? Týden v kryptu

Halving bitcoinu máme za sebou, Hongkong schválil ETFka a naše vláda pravidla krypta. Ethereum diskutuje o snížení odměn a Cardano se bratříčkuje s Huawei. Je tu další Týden v kryptu. celý článek

Investice a daně. Kdy musíte vyplnit přiznání a kdy máte klid

19. 4. 2024 | Martin Pleštil | 4 komentáře

Investice a daně. Kdy musíte vyplnit přiznání a kdy máte klid

Obliba investování v Česku roste. I s takovými výdělky je ale spojena nepříjemná povinnost – daně. Poradíme, co si jako běžný investor musíte ohlídat a kdy přiznání řešit nemusíte.

Fondy, ve kterých zmizely miliardy, dostanou přísnější pravidla

17. 4. 2024 | Petr Kučera

Fondy, ve kterých zmizely miliardy, dostanou přísnější pravidla

Poslanci schválili novelu zákona o investičních společnostech. Má lépe chránit drobné investory před takzvanými alternativními fondy podle paragrafu 15. Společnosti jako Growing Way,... celý článek

Těžba bitcoinu po halvingu: Vyplatí se to ještě?

16. 4. 2024 | PR text

Těžba bitcoinu po halvingu: Vyplatí se to ještě?

V letošním roce dostanou těžaři za každý nalezený blok méně bitcoinů. Největší americká banka J.P. Morgan vidí v tomto odvětví riziko, ale zároveň rozpoznává potenciál ve snížení ceny... celý článek

Dražší ropa i zlato? Panika kvůli Íránu se nekoná

15. 4. 2024 | Pavla Adamcová

Dražší ropa i zlato? Panika kvůli Íránu se nekoná

Přestože byl víkendový útok Íránu na Izrael podle řady expertů bezprecedentním krokem, světové trhy ho podle všeho zatím ustály.

Partners Financial Services