Partners hlásí nejlepší rok v historii

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 2. 2021 | 10 komentářů
Partners hlásí nejlepší rok v historii
Petr Borkovec, generální ředitel finanční skupiny Partners
Zdroj: Partners

Finanční skupina Partners dosáhla v roce 2020 zatím historicky nejvyššího obratu, který se podle předběžných výsledků blížil hranici 2,1 miliardy korun. Jde o téměř třetinový růst, který táhly investice, hypotéky a neživotní pojištění. Zisk za rok 2020 by měl dělat zhruba 180 milionů korun před zdaněním, což by představovalo pětinový meziroční růst.

V jednorázových investicích uzavřeli Partners investice za více než tři miliardy korun, což je 44% meziroční růst. V pravidelných investicích nabrala skupinu další miliardu korun, což představovalo meziroční růst o 54 %. Aktuální průměrná pravidelná investice v Partners investiční společnosti odpovídá částce 2200 Kč.

„Zaregistrovali jsme silný zájem o investování, což nás překvapilo ještě více než růst hypotečního byznysu. Ačkoli došlo v první půli roku na finančních trzích k propadu, naši klienti nezpanikařili,“ říká Petr Borkovec, generální ředitel finanční skupiny Partners.

Úvěrů na bydlení společnost loni prodala za víc než 23 miliard korun, což představovalo meziroční nárůst o 40 %. Průměrná hypotéka se zvýšila o pětinu na 2,6 milionu korun. Celková výše všech sjednaných úvěrů přesáhla 26 miliard korun.

Srovnejte si to s námi

„Hlavním drajverem byly jednoznačně nízké úrokové sazby, které navíc klesly velmi prudce. Zároveň došlo k uvolnění omezujících parametrů ze strany ČNB, takže na hypotéky dosáhlo více lidí,“ říká Borkovec.

V oblasti pojištění vozů a majetku Partners v nové produkci rostli o více než 30 %. Celkový kmen v oblasti neživotního pojištění tak aktuálně činí 505 milionů Kč. V segmentu životního pojištění naopak Partners zaznamenali po letech stabilního růstu meziroční pokles, který činil 5 %.

K posílení finanční skupiny Partners pomohl také nemovitostní fond Trigea, který dosáhl v roce 2020 obratu 27,7 milionu korun. Loni se stal podle Borkovce s výnosem 5,6 % nemovitostním fondem pro retailové klienty s nejvyšším výnosem a klientům spravuje 1,3 miliardy korun. Partners investiční společnost loni měla obrat 91 milionů korun a upozorňuje, že její dluhopisový fond Bond Opportunity držel krok s vysokou inflací a měl zhodnocení téměř 3 % a nejúspěšnější akciový fond Partners 7Stars se dostal na 10% zhodnocení za rok 2020. Celkově Partners spravují zhruba 20 miliard korun.

Podle Martina Mašáta, portfoliového manažera Partners investiční společnosti, se v době rozkolísaných trhů osvědčuje aktivní řízení fondů. Loni totiž nerostly plošně všechny akcie, ale trh výrazně táhly hlavně velké americké technologické firmy. Investiční společnosti se také vyplatilo, že na začátku roku 2020 považovala akcie za drahé a držela jich méně než dříve. V březnu, kdy trhy propadly, pak nakupovala ve slevě.

Pojišťovna Simplea ze skupiny Partners má za sebou necelé dva roky fungování a loni se dostala do černých čísel. Její obrat dosáhl 227 milionů korun. „V průběhu roku se neuvěřitelně rychle zrealizovalo sjednání smlouvy na dálku a online zdravotní dotazník,“ říká Borkovec.

Partners letos plánují spustit penzijní společnost Rentea. Mají už pro ni licenci od České národní banky, k rozjezdu dojde poté, co centrální banka udělí licenci ještě jednotlivým penzijním fondům. Mělo by se tak stát v první polovině roku 2021. Partners také zažádali o bankovní licenci. „Loni jsme najali klíčový tým zkušených bankéřů, postavili jsme byznys model banky a v prosinci 2020 pak podali obsáhlou žádost o bankovní licenci České národní bance,“ říká Borkovec.

Největší podíl na tržbách má stále poradenská činnost, samotná finančně poradenské společnost Partners měla loni obrat 1,63 miliardy korun.

Skupina Partners má téměř 600 tisíc klientů, 93 poboček a 1900 profesionálních poradců. Do finanční skupiny patří také společnost Partners media, která provozuje weby Peníze.cz, Finmag.cz a Heroine.cz.

Psali jsme dřív:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+28
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 10 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 2. 2021 15:17, Josef

Nechápu jak někdo s těmito šejdíři může vůbec ztrácet čas.

+6
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

2. 2. 2021 14:38, Pavel

Jo, uz to chapu, Vy jste takova dvojicka bookmakeru... Mortimer a Randolf meli sice trochu jiny obor podnikani, ale plati to i zde...

-4
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (10 komentářů) příspěvků.
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

26. 5. 2022 | Jana Divinová | 10 komentářů

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení.

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 10 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

19. 5. 2022 | Jana Divinová

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

Česká gastronomická skupina chce díky novému kapitálu od investorů snížit zadlužení z dob koronaviru a financovat nové projekty, mimo jiné i vstup italské sítě Caffé Pascucci na tuzemský... celý článek

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

18. 5. 2022 | Petra Nová

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita má v plánu postavit největší fond soukromého kapitálu v Česku. Chce kupovat průmyslové podniky, a to nejen za peníze... celý článek

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

17. 5. 2022 | Petr Kučera

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.