Bondster překonal miliardu v investicích, má přes 9000 uživatelů

| rubrika: Aktuality | 25. 2. 2020 14:15

Prostřednictvím platformy Bondster.com se proinvestovala první miliarda korun. Počet uživatelů českého start-upu překonal devět tisíc.

„Zájem o investice do P2P půjček mají nejen Češi, ale také zahraniční investoři a alternativní fondy. Po necelých třech letech na trhu už má Bondster investory z celkem 73 zemí čtyř kontinentů,“ říká ředitelka platformy Jana Mücková.

Objem proinvestovaných půjček loni stoupl o 262 procent. „Měsíčně se na platformě Bondster proinvestuje zhruba 100 milionů korun a čísla stále rostou. Počet investorů se za poslední rok zvýšil o 62 procent,“ upřesňuje Mücková.

Každý klient Bondster proinvestoval do půjček v průměru více než 100 tisíc korun. Firma uvádí, že průměrný výnos investorů od začátku platformy k dnešnímu dni dosahuje 7,58 % v korunách a 12,45 % v eurech. Investoři za dobu fungování obdrželi přes 32 milionů korun jen na vyplacených úrocích. Podíl splacených půjček dosahuje 99,95 %.

Čtěte víc

Může se stát, že práce v korporátu vás neuspokojuje. Že nestačí pěkná výplata a teplé místo. Chcete víc, posouvat věci a mít nějaký vliv. Dobré bydlo pálilo i Janu Mückovou. Nebála se nejistoty a naskočila do začínajícího fintechu Bondster. Loni se stala jeho generální ředitelkou. Představili jsme ji ve velkém rozhovoru.

Proč radši nekupuješ boty? Ze státního utekla do startupu. Po roce mu šéfuje

Bondster je online tržiště s investicemi do půjček, funguje od června 2017. Partnerští poskytovatelé úvěrů tu investorům nabízejí možnost koupit podíl v už sjednaných půjčkách. Sami tak získávají peníze k dalšímu rozvoji a na nové úvěry, investoři získávají za svůj podíl na úvěru úrok. Investovat lze už od 100 korun.

Zjednodušeně lze Bondster přirovnat ke službě Zonky, narozdíl od ní však nespolupracuje se samotnými dlužníky, ale s poskytovateli už schválených a poskytnutých úvěrů. Zahraničními průkopníky P2P půjček jsou britské společnosti Zopa a Funding Circle nebo americké Prosper Marketplace a Lending Club.

„Naší velkou konkurenční výhodou je garance zpětného odkupu a investice už od stokoruny. Chtěli jsme investorům nabídnout větší jistotu než u tradičních P2P konceptů,“ dodává Mücková.

Majitelem platformy Bondster je CEP Invest Private Equity.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.