Bondster překonal miliardu v investicích, má přes 9000 uživatelů

pk | rubrika: Aktuality | 25. 2. 2020 14:15

Prostřednictvím platformy Bondster.com se proinvestovala první miliarda korun. Počet uživatelů českého start-upu překonal devět tisíc.

„Zájem o investice do P2P půjček mají nejen Češi, ale také zahraniční investoři a alternativní fondy. Po necelých třech letech na trhu už má Bondster investory z celkem 73 zemí čtyř kontinentů,“ říká ředitelka platformy Jana Mücková.

Objem proinvestovaných půjček loni stoupl o 262 procent. „Měsíčně se na platformě Bondster proinvestuje zhruba 100 milionů korun a čísla stále rostou. Počet investorů se za poslední rok zvýšil o 62 procent,“ upřesňuje Mücková.

Každý klient Bondster proinvestoval do půjček v průměru více než 100 tisíc korun. Firma uvádí, že průměrný výnos investorů od začátku platformy k dnešnímu dni dosahuje 7,58 % v korunách a 12,45 % v eurech. Investoři za dobu fungování obdrželi přes 32 milionů korun jen na vyplacených úrocích. Podíl splacených půjček dosahuje 99,95 %.

Čtěte víc

Může se stát, že práce v korporátu vás neuspokojuje. Že nestačí pěkná výplata a teplé místo. Chcete víc, posouvat věci a mít nějaký vliv. Dobré bydlo pálilo i Janu Mückovou. Nebála se nejistoty a naskočila do začínajícího fintechu Bondster. Loni se stala jeho generální ředitelkou. Představili jsme ji ve velkém rozhovoru.

Proč radši nekupuješ boty? Ze státního utekla do startupu. Po roce mu šéfuje

Bondster je online tržiště s investicemi do půjček, funguje od června 2017. Partnerští poskytovatelé úvěrů tu investorům nabízejí možnost koupit podíl v už sjednaných půjčkách. Sami tak získávají peníze k dalšímu rozvoji a na nové úvěry, investoři získávají za svůj podíl na úvěru úrok. Investovat lze už od 100 korun.

Zjednodušeně lze Bondster přirovnat ke službě Zonky, narozdíl od ní však nespolupracuje se samotnými dlužníky, ale s poskytovateli už schválených a poskytnutých úvěrů. Zahraničními průkopníky P2P půjček jsou britské společnosti Zopa a Funding Circle nebo americké Prosper Marketplace a Lending Club.

„Naší velkou konkurenční výhodou je garance zpětného odkupu a investice už od stokoruny. Chtěli jsme investorům nabídnout větší jistotu než u tradičních P2P konceptů,“ dodává Mücková.

Majitelem platformy Bondster je CEP Invest Private Equity.

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Fondee zjednodušilo registraci a jde na Slovensko

24. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Fondee zjednodušilo registraci a jde na Slovensko

Česká investiční služba Fondee zjednodušila registraci a začíná působit i na Slovensku. Novou formu registrace umožnila Fondee změna brokera, tím je místo původního nizozemského Degira... celý článek

Hlídejte si bitcoiny. Nový podvod zneužívá DHL

23. 9. 2021 | Jiří Hovorka

Hlídejte si bitcoiny. Nový podvod zneužívá DHL

Antivirová společnost Avast varuje před spamy, které obsahují škodlivý software určený ke krádeži kryptoměn z populárních peněženek jako jsou ArmoryDB, Bytecoin, Jaxx Liberty, Exodus,... celý článek

Investice pro začátečníky. Na jaké poplatky narazíte

22. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Investice pro začátečníky. Na jaké poplatky narazíte

Co jsou to správcovské, obhospodařovací nebo manažerské poplatky u fondů a jak se liší od vstupních? A jak je to při přímém nákupu akcií?

Přes Investown už lidé investovali 100 milionů

16. 9. 2021 | Petr Kučera | 8 komentářů

Přes Investown už lidé investovali 100 milionů

Start-up Investown.cz hlásí prvních 25 tisíc aktivních uživatelů a investice přesahující 100 milionů korun. Platforma, zaměřená na drobné investice do bytů, zahájila ostrý provoz letos... celý článek

Jedno finanční letadlo padá, jiné právě vzlétá. Nasednete?

14. 9. 2021 | Martin Tománek | 11 komentářů

Jedno finanční letadlo padá, jiné právě vzlétá. Nasednete?

Zatímco někteří piloti dopravních letadel jsou kvůli útlumu letectví stále na neplaceném volnu, piloty finančních letadel pandemie nezasáhla. Tento sektor zažívá dlouhotrvající boom,... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.