Nechte své úspory zhodnocovat. Poradíme vám, co čeho investovat

Finexpo | rubrika: FINEXPO | 13. 1. 2020
Rozhodli jste se začít investovat, ale nejste ještě rozhodnuti do čeho? Je ideální čas vydat se na cestu investování a my vám poradíme, kam přesně se může vyplatit úspory v letošním roce vložit.
Nechte své úspory zhodnocovat. Poradíme vám, co čeho investovat

Komerční spolupráce

Navzdory obavám ze zpomalování světové ekonomiky předvedly v loňském roce hlavní akciové indexy spektakulární jízdu. S&P 500 i Stoxx Europe 600 si připsaly zhodnocení nad 20 procent a překonaly tak historická maxima. Do mohutného cenového vzestupu se promítlo zejména uvolnění měnové politiky centrálních bank. Trhům v posledních týdnech pomohlo i uklidnění tenzí v mezinárodním obchodě nebo volby v Británii, které dramaticky snižují pravděpodobnost brexitu bez dohody.

Co se očekává letos? Prognózované zrychlení globálního ekonomického růstu by mělo akcie opět podpořit. Nicméně v roce 2020 lze očekávat zhodnocení v řádech jednotek procent. Přitom z trhu zdaleka nezmizela rizika. Vyjednávání o ukončení obchodní války vstupuje do obtížnější fáze. Vítězství radikálního demokrata v amerických prezidentských volbách by mohlo vést k opětovnému navýšení korporátní daně. Výbušný naturel současného prezidenta zvyšuje hrozbu nepředvídatelných událostí, čehož jsme ostatně svědky v posledních dnech, kdy značně eskaluje geopolitické napětí.

V prostředí, kde akcie disponují omezeným růstovým potenciálem a zároveň panuje přetrvávající nestabilita, dává smysl poohlédnout se po instrumentech, které kromě zhodnocení nabízí investorům i kapitálovou ochranu. Jedním z řešení může být nákup dluhopisů. Dluhový trh ovšem deformují centrální banky svou extrémně uvolněnou měnovou politikou. Najít tak obligaci s atraktivním výnosem a únosnou mírou rizika je proto velmi obtížné.

Řešení mohou představovat investiční certifikáty. Ty umožňují participovat na výkonnosti akciového trhu a realizovat tak poměrně vysoké zhodnocení a zároveň, díky garancím, omezit ztrátu. Strukturované produkty vznikají jako kombinace dluhopisů a opcí. Taková konstrukce umožní vytvořit rizikově výnosový profil, který lépe reflektuje požadavky investora. Společnost CYRRUS nabízí certifikáty emitované předními globálními investičními bankami, jako např. Goldman Sachs. Kreditní riziko těchto nástrojů tak lze oproti mnohým korporátním dluhopisům označit za zcela zanedbatelné.

Jaké strukturované produkty se těší největší přízni klientů společnosti CYRRUS? Velmi oblíbený je tzv. Talisman. Jde o certifikát s vysokou kapitálovou ochranou (obvykle 95 %), jehož ziskovost se odvíjí od toho, do jaké míry se rozevírají nůžky mezi výkonnostmi jednotlivých podkladů. Tento neobvyklý výnosový profil umožňuje klientům profitovat bez ohledu na skutečnost, zda trhy rostou nebo klesají. Důležitý je vysoký rozptyl výkonnosti podkladových aktiv. Maximální ztráta při splatnosti je omezená (většinou maximálně 5 %), zatímco potenciální zisk omezen není.

Zajímavým certifikátem je i tzv. Ladder. Je to „žebříková“ struktura, která vydělává podle toho, v jakém pásmu se nachází podkladové akcie. Pokud výkonnost všech podkladů překoná hranici (obvykle 5 %), obdrží investor vysoký kupón pohybující se okolo 15 % ročně. Kupující však profituje i v případě určité ztráty. Pokud se cena podkladové akcie s nejhorším zhodnocením nepropadne o více než 10 %, získá investor roční kupón kolem 7,5 %, což stále představuje výrazně atraktivnější alternativu ve srovnání s korporátními dluhopisy. Pokud by akcie utrpěly ztrátu vyšší než 10 %, dostane investor zpět 90 % svých vložených prostředků. Na nižší částku se při splatnosti dostat nemůže.

Investiční certifikáty tak mohou reprezentovat ideální variantu pro aktuální méně stabilní prostředí. V případě zájmu navštivte stránky CYRRUS, kde najdete detailnější informace o strukturovaných produktech.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Bitcoin připravil o peníze syna šéfky ECB a vypije všechnu vodu! Týden v kryptu

2. 12. 2023 | Tomáš Krause

Bitcoin připravil o peníze syna šéfky ECB a vypije všechnu vodu! Týden v kryptu

Syn Christine Lagardeové neposlouchal. Bývalý šéf Binance nesmí domů. Kryptopodvodníci si kupovali důvěryhodnost sponzoringem sportu, ten má teď platit. Drobný těžař trumfnul obry.... celý článek

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

29. 11. 2023 | Petra Nová | 3 komentáře

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

Lidé od investic čekají to, na co si zvykli při nákupech v e-shopu. Chtějí výnos na pár kliků a hned. „S takovým nastavením mysli většinou o peníze rychle přijdou,“ říká Michael Kopta,... celý článek

Pozor na sázky na umělou inteligenci, každý na ní nevydělá

27. 11. 2023 | Štěpán Hájek

Pozor na sázky na umělou inteligenci, každý na ní nevydělá

Rok 2022 se zapíše do historie jako rok, kdy přišla generativní umělá inteligence. Ta nám pomůže s produktivitou, efektivností a snad se díky ní budeme i trochu lépe rozhodovat. Pro... celý článek

Obří pokuta pro Binance. Bude Německo platit bitcoinem? Týden v kryptu

25. 11. 2023 | Tomáš Krause

Obří pokuta pro Binance. Bude Německo platit bitcoinem? Týden v kryptu

Binance zaplatí 99 miliard korun, fanoušek bitcoinu je prezidentem, německá poslankyně prosazuje bitcoin jako zákonné platidlo, Santander ho nabízí klientům a žaloba na Apple kvůli... celý článek

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

23. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

Burza cenných papírů Praha bude mít nový index, založený na cenných papírech, se kterými se obchoduje na neregulovaném trhu Start.

Partners Financial Services