Nechte své úspory zhodnocovat. Poradíme vám, co čeho investovat

Finexpo | rubrika: FINEXPO | 13. 1. 2020
Rozhodli jste se začít investovat, ale nejste ještě rozhodnuti do čeho? Je ideální čas vydat se na cestu investování a my vám poradíme, kam přesně se může vyplatit úspory v letošním roce vložit.
Nechte své úspory zhodnocovat. Poradíme vám, co čeho investovat

Komerční spolupráce

Navzdory obavám ze zpomalování světové ekonomiky předvedly v loňském roce hlavní akciové indexy spektakulární jízdu. S&P 500 i Stoxx Europe 600 si připsaly zhodnocení nad 20 procent a překonaly tak historická maxima. Do mohutného cenového vzestupu se promítlo zejména uvolnění měnové politiky centrálních bank. Trhům v posledních týdnech pomohlo i uklidnění tenzí v mezinárodním obchodě nebo volby v Británii, které dramaticky snižují pravděpodobnost brexitu bez dohody.

Co se očekává letos? Prognózované zrychlení globálního ekonomického růstu by mělo akcie opět podpořit. Nicméně v roce 2020 lze očekávat zhodnocení v řádech jednotek procent. Přitom z trhu zdaleka nezmizela rizika. Vyjednávání o ukončení obchodní války vstupuje do obtížnější fáze. Vítězství radikálního demokrata v amerických prezidentských volbách by mohlo vést k opětovnému navýšení korporátní daně. Výbušný naturel současného prezidenta zvyšuje hrozbu nepředvídatelných událostí, čehož jsme ostatně svědky v posledních dnech, kdy značně eskaluje geopolitické napětí.

V prostředí, kde akcie disponují omezeným růstovým potenciálem a zároveň panuje přetrvávající nestabilita, dává smysl poohlédnout se po instrumentech, které kromě zhodnocení nabízí investorům i kapitálovou ochranu. Jedním z řešení může být nákup dluhopisů. Dluhový trh ovšem deformují centrální banky svou extrémně uvolněnou měnovou politikou. Najít tak obligaci s atraktivním výnosem a únosnou mírou rizika je proto velmi obtížné.

Řešení mohou představovat investiční certifikáty. Ty umožňují participovat na výkonnosti akciového trhu a realizovat tak poměrně vysoké zhodnocení a zároveň, díky garancím, omezit ztrátu. Strukturované produkty vznikají jako kombinace dluhopisů a opcí. Taková konstrukce umožní vytvořit rizikově výnosový profil, který lépe reflektuje požadavky investora. Společnost CYRRUS nabízí certifikáty emitované předními globálními investičními bankami, jako např. Goldman Sachs. Kreditní riziko těchto nástrojů tak lze oproti mnohým korporátním dluhopisům označit za zcela zanedbatelné.

Jaké strukturované produkty se těší největší přízni klientů společnosti CYRRUS? Velmi oblíbený je tzv. Talisman. Jde o certifikát s vysokou kapitálovou ochranou (obvykle 95 %), jehož ziskovost se odvíjí od toho, do jaké míry se rozevírají nůžky mezi výkonnostmi jednotlivých podkladů. Tento neobvyklý výnosový profil umožňuje klientům profitovat bez ohledu na skutečnost, zda trhy rostou nebo klesají. Důležitý je vysoký rozptyl výkonnosti podkladových aktiv. Maximální ztráta při splatnosti je omezená (většinou maximálně 5 %), zatímco potenciální zisk omezen není.

Zajímavým certifikátem je i tzv. Ladder. Je to „žebříková“ struktura, která vydělává podle toho, v jakém pásmu se nachází podkladové akcie. Pokud výkonnost všech podkladů překoná hranici (obvykle 5 %), obdrží investor vysoký kupón pohybující se okolo 15 % ročně. Kupující však profituje i v případě určité ztráty. Pokud se cena podkladové akcie s nejhorším zhodnocením nepropadne o více než 10 %, získá investor roční kupón kolem 7,5 %, což stále představuje výrazně atraktivnější alternativu ve srovnání s korporátními dluhopisy. Pokud by akcie utrpěly ztrátu vyšší než 10 %, dostane investor zpět 90 % svých vložených prostředků. Na nižší částku se při splatnosti dostat nemůže.

Investiční certifikáty tak mohou reprezentovat ideální variantu pro aktuální méně stabilní prostředí. V případě zájmu navštivte stránky CYRRUS, kde najdete detailnější informace o strukturovaných produktech.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

ČEZ vyplatí vyšší dividendu, ale později, schválili akcionáři

28. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 10 komentářů

ČEZ vyplatí vyšší dividendu, ale později, schválili akcionáři

Energetický gigant ČEZ vyplatí ze zisku roku 2021 dividendu ve výši 48 korun za akcii. Valná hromada v úterý pozdě večer schválila návrh ministerstva financí, které zastupuje stát jako... celý článek

Propad trhu kryptoměn: Čas na paniku, nebo příležitost?

28. 6. 2022 | Juraj Forgacs | 4 komentáře

Propad trhu kryptoměn: Čas na paniku, nebo příležitost?

Poprvé od února 2021 hodnota spotového trhu s kryptoměnami klesla pod jeden bilion dolarů. Nejen bitcoin se stal obětí masivních výprodejů. Co to znamená pro investory? Autorem komentáře... celý článek

ČEZ ve výprodeji. Investory děsí nová daň, akcie spadly

27. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 22 komentářů

ČEZ ve výprodeji. Investory děsí nová daň, akcie spadly

Akcie ČEZ na pražské burze dnes ztratila více jak desetinu z ceny. Investoři dnešním výprodejem akcií energetické společnosti reagovali na zprávu o možném zavedení sektorové daně. Ta... celý článek

První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

21. 6. 2022 | redakce Peníze.CZ

První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

Česká gastronomická skupina Coloseum odstartuje ve středu 22. června veřejnou nabídku akcií (IPO). Přes trh Start pražské burzy nabídne 425 tisíc akcií, které mohou představovat až... celý článek

Nejdražší akcie vstupuje na burzu. Úpis se povedl

21. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Nejdražší akcie vstupuje na burzu. Úpis se povedl

Společnost M&T 1997 dnes zakončila veřejnou nabídku akcií (IPO). Majoritní akcionář Ivo Ulich prodal všech 1440 nabízených akcií za cenu 30 000 Kč za kus. Akcie tak na pražskou... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.