V Česku žije 27,7 tisíce dolarových milionářů, mírně jich ubylo

| rubrika: Aktuality | 14. 8. 2019 09:45

V Česku žije 27,7 tisíce lidí, jejichž investovatelné jmění překonává milion amerických dolarů (zhruba 23 milionů korun). Meziročně klesl jejich počet o 1,3 procenta, hlavně kvůli poklesu tržní kapitalizace českých společností (meziročně o devět procent). Ukazuje to „zpráva o světovém bohatství“ od společnosti Capgemini.

Zpráva nepřináší další podrobnosti týkající se Česka, natož konkrétní jména. Capgemini World Wealth Report 2019 se soustředí hlavně na globální čísla a trendy. Celkem napočítala 18 milionů dolarových milionářů. Nejvíc v oblasti Asie a Pacifiku (6,1 milionu), následují Severní Amerika (5,7 milionu) a Evropa (4,8 milionu).

Dolaroví milionáři jsou definováni jako lidé, kteří mají investovatelné jmění přesahující milion dolarů. Nepočítá se do toho hodnota nemovitosti, v níž žijí (hlavní bydliště), ale ani sběratelských předmětů, spotřebního materiálu a zboží dlouhodobé spotřeby.

Podle zatím posledního žebříčku časopisu Forbes z loňského října zůstává nejbohatším Čechem majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner s odhadovaným majetkem v hodnotě 310 miliard korun. Druhý je Andrej Babiš, třetí Karel Komárek. 

Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Oblíbená témata

bohatství, milionáři

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.