Třpytivá investice

PR článek | rubrika: FINEXPO | 24. 4. 2017 | 1 komentář
Diamanty jsou věčné. Zajímavě investovat se dá ale i do dalších drahokamů. Zasazené do originálního šperku můžou potěšit nejen vás, ale i další generace.
Třpytivá investice

Komerční spolupráce

Ekonomická krize, která odstartovala v roce 2008, způsobila změnu myšlení mnoha investorů. Ti si dnes ke klasickým finančním instrumentům pořizují stále víc alternativních investic. Vedle – například – obrazů a jiných uměleckých děl, nablýskaných veteránů nebo archivních vín jsou to i klenoty.    

Hodnotu investičních šperků nedělají jen kvalitní drahé kameny, ale také vzácné kovy, precizní design a pečlivé zpracování. Velká část hodnotnějších klenotů této kategorie vzniká na zakázku. Výsledný šperk je pak uměleckým unikátem, který existuje pouze v jednom provedení. Výhodou investičního šperku je, že ve velmi malém rozměru dokáže koncentrovat velkou hodnotu, takže je investice snadno přenositelná. A v neposlední řadě – najděte ženu, kterou byste dárkem v podobě šperku s drahokamem neokouzlili.

Diamant

Přes sedmdesát procent investičních šperků prodávaných po celém světě obsahuje diamanty. Důvod je jasný – jejich hodnota dlouhodobě roste. Nabídka nových diamantů zdaleka zaostává za poptávkou – těžbu limituje klesající výtěžnost starých dolů a malý počet nových nalezišť. Kvalita diamantů i ostatních drahokamů je určována mezinárodními kritérii známými pod označením 4C. Posuzuje se brus (cut), váha (carat), čistota (clarity) a barva (colour).

Cena šperku: přes 2 000 000 korun

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Rubín

Díky své uhrančivé barvě je rubín jedním z nejvýraznějších drahokamů na světě. Nejkvalitnější rubíny dosahují závratných cen. Vyskytují se v odstínech od růžové přes purpurovou, sytě červenou až po hnědočervenou. Nejžádanější a nejcennější je zbarvení označované jako „holubí krev“, tedy červená s nádechem modré. Tento vzácný drahokam je spojován s krásou a moudrostí a mluví se o něm dokonce už v Bibli.

Cena šperku: 1 258 400 korun


Tanzanit

Během bouřlivých šedesátých let minulého století se toho odehrálo opravdu hodně. Kromě vzniku The Beatles a přistání na Měsíci třeba i objevení tanzanitu. Také proto se tomuto drahokamu dodnes říká „kámen 20. století“. Porovnáváno četností výskytu surových kamenů je tanzanit zhruba tisíckrát vzácnější než diamant. Těží se pouze na jednom místě na světě, v Tanzanii nedaleko Kilimandžára. Analytici těžařské společnosti TanzaniteOne odhadují, že v největším dole se nebude těžit už ani třicet let. Cena tanzanitů proto stoupá a v budoucnu ještě poroste.

Cena šperku: 2 058 000 korun


Smaragd

Zelené smaragdy přitahují lidstvo už od starověku. V Egyptě se podle všeho těžily kolem roku 330 před naším letopočtem. Zamilovali si je však nejenom faraoni a římští vládci, ale později i středověcí panovníci. I svatováclavskou korunu zdobí 30 menších smaragdů. Cena nejkvalitnějších kamenů v kategorii nad 1 karát vzrostla za posledních pět let o úctyhodných 160 procent.

Cena šperku: 887 000 korun


Paraíba turmalín

Paraíba turmalín je nový drahokam. Objeven byl teprve v roce 1989. Během velmi krátké doby ale stihl způsobit celosvětovou senzaci, a to jak u šperkařských designérů, tak i u zákazníků. Jeho tyrkysově neonová barva je totiž ve světě drahých kamenů naprosto unikátní. Originální paraíba turmalíny z původního brazilského naleziště jsou na světových trzích velkou vzácností. Dnes se prodávají převážně kameny vytěžené z afrických dolů v Nigérii a Mosambiku.

Cena šperku: 2 000 000 korun

ALO diamonds a Alojz Ryšavý

ALO diamonds je přední české klenotnictví s nejširší maloobchodní sítí s diamantovými šperky v Česku a na Slovensku. Od roku 1995 vyrábí oslnivé klenoty s diamanty a barevnými drahokamy různých kolekcí a stylů v jednom z největších kreativních ateliérů ve střední Evropě. Jako první firma v Česku a na Slovensku začala v roce 1997 obchodovat na burzách v Antverpách, Hongkongu a Izraeli. ALO diamonds má v současné době šest luxusních butiků v České republice, tři na Slovensku a jeden v USA. Zároveň také spravuje značku ALOve, která se zaměřuje na prodej šperků v cenové kategorii převážně do 15 000 korun.

Více informací na webu www.alo.cz

Alojz Ryšavý

Jednačtyřicetiletý podnikatel pochází ze slovenské Banské Štiavnice, jeho otec byl zlatník a matka módní návrhářka. Na střední škole vystudoval obor zlatník-klenotník. Poté nastoupil do klenotnické firmy, postkomunistického družstva, která však po dvou letech zkrachovala. Alojz Ryšavý se rozhodl postavit na vlastní nohy a začal svoji práci nabízet pod vlastní živností.

V roce 1995 založil společnost Ryalo Gold, která se zaměřila na luxusní diamantové šperky. Jako první klenotnická firma z Česka začala nakupovat drahé kameny na antverpské burze diamantů. V roce 2001 se firma přejmenovala na ALO diamonds. Tváří značky se stala topmodelka Petra Němcová. Společnost postupně otevřela další pobočky v Hongkongu a Miami. Nyní se chystá na další expanzi do Spojených států.

  • Za dvacet let vybudoval Alojz Ryšavý šperkařskou firmu, která nemá v našem regionu obdoby. Nyní se chystá se svými diamantovými šperky prorazit na americkém trhu. Přečtěte si rozhovor se zakladatelem společnosti Alo diamonds:

Alojz Ryšavý: Diamantový král chce dobýt Ameriku

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Kauza Xixoio: Policie obvinila dva lidi kvůli podvodu

4. 12. 2023 | Petr Kučera

Kauza Xixoio: Policie obvinila dva lidi kvůli podvodu

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu zahájili trestní stíhání dvou fyzických osob a jedné právnické osoby pro trestný čin podvodu v souvislosti s případem Xixoio.... celý článek

Bitcoin připravil o peníze syna šéfky ECB a vypije všechnu vodu! Týden v kryptu

2. 12. 2023 | Tomáš Krause

Bitcoin připravil o peníze syna šéfky ECB a vypije všechnu vodu! Týden v kryptu

Syn Christine Lagardeové neposlouchal. Bývalý šéf Binance nesmí domů. Kryptopodvodníci si kupovali důvěryhodnost sponzoringem sportu, ten má teď platit. Drobný těžař trumfnul obry.... celý článek

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

29. 11. 2023 | Petra Nová | 3 komentáře

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

Lidé od investic čekají to, na co si zvykli při nákupech v e-shopu. Chtějí výnos na pár kliků a hned. „S takovým nastavením mysli většinou o peníze rychle přijdou,“ říká Michael Kopta,... celý článek

Pozor na sázky na umělou inteligenci, každý na ní nevydělá

27. 11. 2023 | Štěpán Hájek

Pozor na sázky na umělou inteligenci, každý na ní nevydělá

Rok 2022 se zapíše do historie jako rok, kdy přišla generativní umělá inteligence. Ta nám pomůže s produktivitou, efektivností a snad se díky ní budeme i trochu lépe rozhodovat. Pro... celý článek

Obří pokuta pro Binance. Bude Německo platit bitcoinem? Týden v kryptu

25. 11. 2023 | Tomáš Krause

Obří pokuta pro Binance. Bude Německo platit bitcoinem? Týden v kryptu

Binance zaplatí 99 miliard korun, fanoušek bitcoinu je prezidentem, německá poslankyně prosazuje bitcoin jako zákonné platidlo, Santander ho nabízí klientům a žaloba na Apple kvůli... celý článek

Partners Financial Services