Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Rádce pro investory: Úvěr na obchodování s úrokem 0 %

| rubrika: PR Článek | 9. 1. 2017
Burza v Německu patří mezi nejatraktivnější evropské trhy. Fio banka nabízí investorům mimořádnou akci bezúročného obchodování na tomto trhu s možností až desetinásobné páky.

Německá burza představuje společně s burzou v Londýně největší a nejlikvidnější akciový trh v Evropě. Burza umožňuje obchodování s více než 2 800 tituly z Německa a ze zahraničí. Hlavní segment frankfurtské burzy, elektronický trh Xetra, nabízí investorům model obchodování, který umožňuje efektivní účast všech obchodníků včetně velkých profesionálních i drobných investorů. O úspěšnosti Xetry svědčí i fakt, že její obchodní model převzaly další burzy, mimo jiné burza Vídeňská nebo Burza cenných papírů Praha.

Fio banka je jedním ze dvou českých přímých účastníků trhu a členem burzy se stala jako první český subjekt již v roce 2004. Její klienti navíc mají možnost obchodovat na Xetře za nejnižší poplatky mezi domácími brokery.

Příležitosti pro dlouhodobé investory i krátkodobé spekulanty (obchodníky)

Německá burza nabízí široký výběr tradičních, fundamentálně silných firem z odvětví, do kterých investor na českém trhu nemá možnost investovat. Najdeme zde automobilky, farmaceutické společnosti či průmyslové konglomeráty. Mnoho těchto společností pravidelně vyplácí dividendu a v prostředí nízkých úrokových sazeb tak představují zajímavou alternativu zejména pro dlouhodobé investory. V tabulce níže uvádíme přehled největších společností v indexech DAX a EuroStoxx 50 společně s jejich dividendovými výnosy v roce 2016. 

Burza Xetra nabízí mnoho zajímavých příležitostí i pro krátkodobé investory. Turbulentní politické a makroekonomické prostředí zvedá volatilitu mnoha titulů a poskytuje tak ideální prostředí ke krátkodobým spekulacím. Pro zvýšení výnosnosti takových investic mají obchodníci v oblibě využití úvěrového financování. Tzv. obchodování na páku či margin je výhodné u těch spíše volatilnějších titulů a jejich přehled uvádíme v tabulce níže. Současně je možné využít páky i pro instrumenty, které inverzně kopírují vývoj podkladového indexu a tak vydělávat i při poklesu trhů.

Využijte pákové obchodování a neplaťte nic navíc

V souvislosti s trvale rostoucím zájmem o obchodování na zahraničních trzích nabízí Fio banka mimořádnou akci pro investory hledající možnosti vyššího zhodnocení investovaného kapitálu prostřednictvím úvěru na obchodování. Do konce ledna 2017 mohou obchodníci využít bezúročné období pro obchodování na německé burze s až desetinásobnou pákou. Investor tak má jedinečnou šanci zvýšit si kupní sílu zdarma.

Hlavní parametry akce:

  • nulový úrok z čerpání úvěru pokud je ručení úvěru nad 100 %
  • nabídka platí pro nové i stávající klienty
  • nulové administrativní poplatky
  • nejnižší poplatek za obchod mezi domácími brokery
  • akce se vztahuje na všechny akcie z předních německých indexů DAX, SDAX, MDAX, TecDAX, evropského Euro Stoxx 50 a vybrané indexové akcie pro spekulaci na růst i na pokles trhů

Měnový úvěr

Při držení zahraničních akcií je nutné si uvědomit i měnové riziko vycházející z pohybu devizových kurzů. V kontextu blížícího se ukončení kurzového závazku ze strany ČNB je vysoce pravděpodobné posílení CZK vůči zahraničním měnám s negativním dopadem na hodnotu investice (portfolia). U Fio banky má klient možnost za výhodných podmínek využít doplňkovou službu měnového zajištění (měnový úvěr) a ochránit tak investici před nepříznivými kurzovými dopady.

Akce Fio banky tak nabízí zajímavou příležitost pro investory, kteří se zajímají o německý trh. Více informací o úvěru na obchodování najdete na webu Fio banky.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK