SAXO BANK: Čas vyměnit investiční trabanty za nadupané ferrari

PR článek | rubrika: FINEXPO | 13. 6. 2016 | 2 komentáře
Ředitel české pobočky Saxo Bank Pavel Drahotský chápe, že většina Čechů volí jednoduché, i když málo výnosné produkty. Nerad se ale smiřuje s tím, že se příležitosti zhodnotit vydělané peníze často vyhýbají i úspěšní podnikatelé, kteří se nebáli riskovat a šli za svým byznysovým snem.
SAXO BANK: Čas vyměnit investiční trabanty za nadupané ferrari

Komerční spolupráce

Co potřebuje člověk k tomu, aby mohl začít s obchodováním? Může se do něj pustit i naprostý laik?

Trading je vhodný i pro začátečníky. Vlastně jediné, co je na začátku potřeba, je ochota se učit. Zkoušet si, jak fungují finanční trhy, jak reagují na jednotlivé situace. Člověk si může ze začátku v reálném obchodování nakoupit pár akcií, dluhopisů a komodit. V demoverzi pak vyzkoušet forex, CFD, EFT a další. Důležité je začít chápat zákonitosti a souvislosti, které se pak dají použít při skutečném investování. Trading je vlastně dobrodružství, učíte se, postupně přijímáte rizika, a pokud jste zejména v počátcích dostatečně obezřetní, výsledky se dostaví.

Dá se tohle zvládnout, když člověk nemá adekvátní vzdělání, zkušenosti, učitele nebo poradce?

Dobré je vyzkoušet si obchodování nanečisto. V Saxo Bank si zájemci mohou aktivovat demo účet platformy SaxoTrader na dvacet dní. Získají virtuální portfolio 100 000 dolarů a můžou si vyzkoušet obchodování za reálné ceny. K tomu dostanou i podporu – naši lidé je po telefonu zaškolují, pomáhají jim a radí. Pokud se zorientují, nic nebrání v tom, aby se pustili do skutečného obchodování na našich platformách.

Zní to dobře, ale stojí to čas, znalosti, možná i trochu nervů. Není lepší svěřit peníze bance nebo nechat někoho, aby za mne investoval?

Když svěříte peníze bance, logicky bude hledat řešení, které je trochu výhodné pro vás, ale především musí být ziskové pro ni. I díky tomu vám nabídnou nejčastěji podílové fondy, které jsou pro mne investičním trabantem. A toho nechci, já chci ferrari. Jsem přesvědčen, že pokud je člověk schopný a dokázal peníze vydělat, dokáže je sám i dobře zhodnotit. Saxo Bank jim v tom může pomoci. Naši klienti mají přístup k průzkumům a analýzám trhu strategického týmu Saxo Bank a k hodnotným externím zdrojům. Využívají naše specializované obchodní platformy SaxoTrader a SaxoTraderGO, dostupné ve dvaceti jazycích včetně češtiny. Investice sledují v reálném čase, vidí jejich výsledky a mají dostatek informací, aby se svými portfolii mohli efektivně pracovat. Jsme fintech banka a děláme vše pro to, aby technologie sloužily našim klientům a aby jim usnadnily cestu k co nejlepším investicím.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

30. 9. 2022 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

Česká firma Hardwario, která se zaměřuje na internet věcí (IoT), obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií (IPO). S akciemi se pak bude obchodovat na Burze cenných... celý článek

Zhodnotit eura je těžší než koruny, ale možnosti jsou

30. 9. 2022 | Dominik Stroukal

Zhodnotit eura je těžší než koruny, ale možnosti jsou

Jak a kam investovat eura, aby to dávalo smysl? Investiční možnosti nabízejí tuzemské i zahraniční banky, ale také fintechové aplikace.

Alternativa ke spořicím účtům. Výnos závisí na úroku ČNB

29. 9. 2022 | Petra Nová | 1 komentář

Alternativa ke spořicím účtům. Výnos závisí na úroku ČNB

Investiční společnost Conseq nově spustila Repofond. Fond peněžního trhu, jehož výnos závisí na klíčové úrokové sazby ČNB. „Fond bereme jako alternativu ke spořicím účtům,“ říká Richard... celý článek

Creditas dostala pokutu, nabízela dluhopisy vedle spoření

27. 9. 2022 | Petr Kučera

Creditas dostala pokutu, nabízela dluhopisy vedle spoření

Banka podle ČNB nabízela investiční nástroje ještě před tím, než vyhodnotila profil konkrétních klientů.

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

26. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes ukončil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů získal 132 milionů korun na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.