SAXO BANK: Čas vyměnit investiční trabanty za nadupané ferrari

PR článek | rubrika: FINEXPO | 13. 6. 2016 | 2 komentáře
Ředitel české pobočky Saxo Bank Pavel Drahotský chápe, že většina Čechů volí jednoduché, i když málo výnosné produkty. Nerad se ale smiřuje s tím, že se příležitosti zhodnotit vydělané peníze často vyhýbají i úspěšní podnikatelé, kteří se nebáli riskovat a šli za svým byznysovým snem.
SAXO BANK: Čas vyměnit investiční trabanty za nadupané ferrari

Komerční spolupráce

Co potřebuje člověk k tomu, aby mohl začít s obchodováním? Může se do něj pustit i naprostý laik?

Trading je vhodný i pro začátečníky. Vlastně jediné, co je na začátku potřeba, je ochota se učit. Zkoušet si, jak fungují finanční trhy, jak reagují na jednotlivé situace. Člověk si může ze začátku v reálném obchodování nakoupit pár akcií, dluhopisů a komodit. V demoverzi pak vyzkoušet forex, CFD, EFT a další. Důležité je začít chápat zákonitosti a souvislosti, které se pak dají použít při skutečném investování. Trading je vlastně dobrodružství, učíte se, postupně přijímáte rizika, a pokud jste zejména v počátcích dostatečně obezřetní, výsledky se dostaví.

Dá se tohle zvládnout, když člověk nemá adekvátní vzdělání, zkušenosti, učitele nebo poradce?

Dobré je vyzkoušet si obchodování nanečisto. V Saxo Bank si zájemci mohou aktivovat demo účet platformy SaxoTrader na dvacet dní. Získají virtuální portfolio 100 000 dolarů a můžou si vyzkoušet obchodování za reálné ceny. K tomu dostanou i podporu – naši lidé je po telefonu zaškolují, pomáhají jim a radí. Pokud se zorientují, nic nebrání v tom, aby se pustili do skutečného obchodování na našich platformách.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Zní to dobře, ale stojí to čas, znalosti, možná i trochu nervů. Není lepší svěřit peníze bance nebo nechat někoho, aby za mne investoval?

Když svěříte peníze bance, logicky bude hledat řešení, které je trochu výhodné pro vás, ale především musí být ziskové pro ni. I díky tomu vám nabídnou nejčastěji podílové fondy, které jsou pro mne investičním trabantem. A toho nechci, já chci ferrari. Jsem přesvědčen, že pokud je člověk schopný a dokázal peníze vydělat, dokáže je sám i dobře zhodnotit. Saxo Bank jim v tom může pomoci. Naši klienti mají přístup k průzkumům a analýzám trhu strategického týmu Saxo Bank a k hodnotným externím zdrojům. Využívají naše specializované obchodní platformy SaxoTrader a SaxoTraderGO, dostupné ve dvaceti jazycích včetně češtiny. Investice sledují v reálném čase, vidí jejich výsledky a mají dostatek informací, aby se svými portfolii mohli efektivně pracovat. Jsme fintech banka a děláme vše pro to, aby technologie sloužily našim klientům a aby jim usnadnily cestu k co nejlepším investicím.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Bitcoin připravil o peníze syna šéfky ECB a vypije všechnu vodu! Týden v kryptu

2. 12. 2023 | Tomáš Krause

Bitcoin připravil o peníze syna šéfky ECB a vypije všechnu vodu! Týden v kryptu

Syn Christine Lagardeové neposlouchal. Bývalý šéf Binance nesmí domů. Kryptopodvodníci si kupovali důvěryhodnost sponzoringem sportu, ten má teď platit. Drobný těžař trumfnul obry.... celý článek

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

29. 11. 2023 | Petra Nová | 3 komentáře

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

Lidé od investic čekají to, na co si zvykli při nákupech v e-shopu. Chtějí výnos na pár kliků a hned. „S takovým nastavením mysli většinou o peníze rychle přijdou,“ říká Michael Kopta,... celý článek

Pozor na sázky na umělou inteligenci, každý na ní nevydělá

27. 11. 2023 | Štěpán Hájek

Pozor na sázky na umělou inteligenci, každý na ní nevydělá

Rok 2022 se zapíše do historie jako rok, kdy přišla generativní umělá inteligence. Ta nám pomůže s produktivitou, efektivností a snad se díky ní budeme i trochu lépe rozhodovat. Pro... celý článek

Obří pokuta pro Binance. Bude Německo platit bitcoinem? Týden v kryptu

25. 11. 2023 | Tomáš Krause

Obří pokuta pro Binance. Bude Německo platit bitcoinem? Týden v kryptu

Binance zaplatí 99 miliard korun, fanoušek bitcoinu je prezidentem, německá poslankyně prosazuje bitcoin jako zákonné platidlo, Santander ho nabízí klientům a žaloba na Apple kvůli... celý článek

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

23. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

Burza cenných papírů Praha bude mít nový index, založený na cenných papírech, se kterými se obchoduje na neregulovaném trhu Start.

Partners Financial Services