Boutique investičních certifikátů od BHS

PR článek | rubrika: Jak na to | 24. 6. 2014

Jak je to s certifikáty u BH Securities (BHS)?

Hned na začátku je třeba říci, že naše společnost není bankou a není tedy konstruktérem a emitentem investičních certifikátů. Je obchodníkem s cennými papíry, proto na prvním místě uveďme hlavní funkci – zprostředkování nabídky a poptávky po investičních certifikátech a zajištění realizace takové obchodní transakce. Současně se odpovídající měrou naše firma podílí na chodu sekundární likvidity u těch investičních certifikátů, které pokrývá, tj. má s jejich emitenty dohodu. A spolupracuje jen s bonitními emitenty, většinou velkými bankami.

Čím se tedy BHS dále liší?

Nabídka investičních certifikátů, které BHS nabízí, není nabídkou supermarketu, není konfekcí. Více připomíná boutique s výběrem nabídky podle toho, co je atraktivní a co může být pro klienta přínosné. Byla-li řeč o tom, že BHS není  konstruktérem a emitentem, tak v tomto bodě vstupuje také aktivně do hry. Bývá iniciátorem myšlenky na typ investičního certifikátu, protože odhaduje vývoj na finančních trzích a zná více potřeby, zájmy i odezvy svých klientů. Snaží se tedy nabídku směřovat přímo na konkrétní typy klientů.

Historické zkušenosti?

Asi je v tomto případě vhodné odkázat na stránky naší společnosti www.bhs.cz a www.investice.cz. Prostřednictvím prvního odkazu získáte přehled o společnosti, na druhém odkazu to jsou hlavně informace o zmíněných investičních certifikátech. O aktuální nabídce, o již realizovaných certifikátech, ale ještě mnohem více. Jen malou poznámku závěrem, zařazení certifikátu mezi realizované neznamená automaticky, že již neexistuje. Jen jeho primární nabídka byla ukončena a on žije na sekundárním trhu.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

BH Securities

A tohle už jste četli?

Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

4. 10. 2022 | Petr Kučera

Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

Akcionáři Komerční banky by ještě před Vánoci – od 22. prosince – mohli dostat další dividendu. Návrh na mimořádnou výplatu nerozděleného zisku zveřejnilo představenstvo banky.

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

30. 9. 2022 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

Česká firma Hardwario, která se zaměřuje na internet věcí (IoT), obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií (IPO). S akciemi se pak bude obchodovat na Burze cenných... celý článek

Zhodnotit eura je těžší než koruny, ale možnosti jsou

30. 9. 2022 | Dominik Stroukal

Zhodnotit eura je těžší než koruny, ale možnosti jsou

Jak a kam investovat eura, aby to dávalo smysl? Investiční možnosti nabízejí tuzemské i zahraniční banky, ale také fintechové aplikace.

Alternativa ke spořicím účtům. Výnos závisí na úroku ČNB

29. 9. 2022 | Petra Nová | 1 komentář

Alternativa ke spořicím účtům. Výnos závisí na úroku ČNB

Investiční společnost Conseq nově spustila Repofond. Fond peněžního trhu, jehož výnos závisí na klíčové úrokové sazby ČNB. „Fond bereme jako alternativu ke spořicím účtům,“ říká Richard... celý článek

Creditas dostala pokutu, nabízela dluhopisy vedle spoření

27. 9. 2022 | Petr Kučera

Creditas dostala pokutu, nabízela dluhopisy vedle spoření

Banka podle ČNB nabízela investiční nástroje ještě před tím, než vyhodnotila profil konkrétních klientů.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.