Konkrétní případy z praxe SPES

| 21. 3. 2006

1. Čtyřčlenná rodina, dluh zhruba 200 000 Kč, a to u 4 věřitelů, z toho jedna vysoká půjčka, 3 drobné. Povedlo se nám dohodnout s věřitelem jedné menší půjčky na půlročním odkladu splacení, a u jedné společnosti dohodnout snížení splátek. V době půl roku vyplatí jednu drobnou splátku, tyto peníze se použijí na jinou, díky snížení splátek je možno pokrýt všechny věřitele.

2. Pětičlenná rodina, dluh zhruba 180 000 Kč, a to u 12 věřitelů, již byl podán návrh na 3 exekuce. Snažili jsme se co nejdříve vyplatit co nejvíce drobných věřitelů, kvůli rostoucím úrokům. Při exekuci srážek z jiných příjmů, bylo možno se s exekutorem dohodnout na takové výši splátek, která umožnila nadále splácet nízké měsíční splátky. Ostatní pohledávky museli být ponechány k soudnímu vyrovnání. Větší část pohledávek je již vyplacena, a to díky poměrně vysokým srážkám stanovených exekutorem. Tito lidé žijí na hranici životního minima, ale díky tomu budou jejich pohledávky brzy vyřízeny. Situace byla již v takové fázi, že nebylo možno zastavit exekuci a dohodnout se s věřiteli. Pak je potřeba dbát na to, aby byla klientům ponechána zákonem stanovená částka.
Novou nadějí pro dlužníky je zákon o osobním bankrotu, který spoustě lidí umožní za určitých podmínek vyřešit svou obtížnou situaci a dává naději na nový začátek pro předlužené lidi.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledá nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.