Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Dotazy čtenářů k AFIZ: Zdeňěk

| 25. 1. 2006

Paní Gellová, jak se dívám na AFIZ, předpokládala jste do jakého vlaku jste nastoupila? Nebo současný stav potápějícího se AFIZu je pro Vás překvapením?
Chtěl jsem se zeptat jak je ošetřena otázka ochrany údajů, které členové poskytují AFIZU. Nelze vyloučit že po působení v AFIZ rovněž odejdete do některé z poradenských firem (i když asi ne prodávat pojištění).
Příklad: všechny právnické osoby v rámci transparentnosti trhu poskytovali citlivé údaje o produkci a struktuře obratu generálnímu sekretáři. Pokud však odešel do konkurenční firmy, není to zrovna etické jednání, právě když měl k těmto údajům přístup. Jaký na to máte názor?

MG: Nemyslím, že se AFIZ potápí. Naopak vidím zajímavou perspektivu. Odchodu několika společností je mi líto, rozhodně mě to netěší. Respektuji ovšem jejich rozhodnutí, jdou jinou cestou a já jim osobně přeji úspěch. Tím to pro mě ale končí. Máme před sebou zajímavé cíle a myslím, že i víme, jak jich dosáhnout. Jsem generálním sekretářem AFIZ ne proto, abych plakala nad tím, co se nepovedlo, ale proto, abych budovala silnou a aktivní profesní organizaci. Taková práce mě baví.

Pokud představenstvo AFIZu usoudí, že generální sekretář nemá mít přístup k údajům, které členové poskytují na základě vnitřní normy AFIZu pro statistické účely, tak budu takové rozhodnutí respektovat. Pokud bude má pracovní smlouva obsahovat konkurenční doložku, pak ji budu také respektovat. Příslušná vnitřní norma detailně určuje, jak se s takovými daty zachází. Musím přiznat, že doposud mně mé pracovní vytížení neumožnilo se z daty informační povinnosti seznámit, znám je pouze v souhrnné podobě. Navíc musím přiznat, že příliš nechápu "povyk" kolem celé záležitosti. Za zcela transparentní bych považovala, kdyby všechny společnosti na trhu průběžně zveřejňovaly své výsledky. Nechápu proč z toho mají strach!

Pan Gardavský již v červnu 2005 informoval představenstvo o tom, že se nebude s detailními informacemi o jednotlivých společnostech seznamovat. Podle svého tehdejšího vyjádření tak učinil proto, že hodlá z funkce generálního sekretáře odejít.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+7
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Oblíbená témata

AFIZ, firma

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK