Metodika testování finančních poradců

Stanislav Andrejs | 20. 8. 2004

1) Fiktivní manželský pár PCZ si domluví schůzku s náhodně zvoleným reprezentantem poradenské firmy. Pokud to systém firmy umožňuje, je zájem o poradenství projeven přes webovou prezentaci firmy.

2) Je připraveno zadání, skládající se z popisu stávajících produktů a z cílů, které chce manželský pár v dohledné době financovat. Toto zadání pak dostávají i hodnotitelé.

3) "Manželé" následně absolvují schůzky, na kterých poradci představí své plány a cíle, kterých chtějí dosáhnout dle připraveného zadání. Na schůzkách jsou zaznamenávány dotazy poradce – popis schůzek je zpracován následně v písemné podobě a dostávají jej hodnotitelé.

4) Spolupracovník PCZ pak zpracuje popis a hodnocení kontaktu s poradcem a jeho jednání při schůzkách (zveřejněno jako I. díl testu). 4) Zadání, popis schůzek a písemné výstupy z práce poradce (po odstranění identifikace testované společnosti) jsou zaslány stálým členům Komise PCZ, kterými jsou Vladimír Fichtner, Petr Šafránek, Miriam Hanáková a Fredy, k posouzení (nikdo z členů Komise nehodnotí firmu, kterou zastupuje),

5) Komise hodnotí identifikaci všech důležitých cílů (tedy nejen těch, které klient předložil), sběr dat (čtení smluv, pochopení rodinného cashflow), návrh řešení všech kritických cílů a přidává celkové hodnocení. Poradce je hodnocen stejným systémem jako ve škole, tedy na stupnici 1 - 5. Pokud si člen Komise myslí, že poradce neidentifikoval či nezabezpečil některý z kritických cílů, např. zajištění pro případ smrti (pokud ho člen Komise považuje za nezbytné), měl by poradce ohodnotit známkou 5.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Vše, co jste chtěli vědět o dluhopisech, ale báli jste se zeptat

27. 9. 2023 | Vladimír Pikora

Vše, co jste chtěli vědět o dluhopisech, ale báli jste se zeptat

Jen málo lidí rozumí akciím a s dluhopisy je to ještě těžší. Chce to trochu matematiky, umět odhadnout budoucí úrokové sazby, znát rizika. V čem investoři nejvíc tápou?

Kvalitní umění nemusí stát miliony, říká galerista Kodl

13. 9. 2023 | Matyáš Kodl

Kvalitní umění nemusí stát miliony, říká galerista Kodl

Češi se stále víc zajímají o investice do umění. Přinášejí řadu výhod a jsou dlouhodobě stabilnější než akcie. Sběratelské trendy a investiční potenciál českého umění nastínil Matyáš... celý článek

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

7. 9. 2023 | Martin Mašát

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

Léto bylo ospalé. Akcie v průměru trochu oslabovaly, zato dluhopisy si užívají výnosů, jaké v tomto tisíciletí skoro ještě nezažily. Napjatě se čeká, co přinese září.

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

1. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem Areass či Areass Group nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb ani nedisponuje žádným jiným... celý článek

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

1. 9. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

Po tučných letech, kdy výnosy realitních fondů investory jen těšily, přicházejí horší roky. Výsledky za první polovinu roku neoslnily. Na inflaci nestačil nikdo, všichni skončili pod... celý článek

Partners Financial Services