Metodika testování finančních poradců

Stanislav Andrejs | 20. 8. 2004

1) Fiktivní manželský pár PCZ si domluví schůzku s náhodně zvoleným reprezentantem poradenské firmy. Pokud to systém firmy umožňuje, je zájem o poradenství projeven přes webovou prezentaci firmy.

2) Je připraveno zadání, skládající se z popisu stávajících produktů a z cílů, které chce manželský pár v dohledné době financovat. Toto zadání pak dostávají i hodnotitelé.

3) "Manželé" následně absolvují schůzky, na kterých poradci představí své plány a cíle, kterých chtějí dosáhnout dle připraveného zadání. Na schůzkách jsou zaznamenávány dotazy poradce – popis schůzek je zpracován následně v písemné podobě a dostávají jej hodnotitelé.

4) Spolupracovník PCZ pak zpracuje popis a hodnocení kontaktu s poradcem a jeho jednání při schůzkách (zveřejněno jako I. díl testu). 4) Zadání, popis schůzek a písemné výstupy z práce poradce (po odstranění identifikace testované společnosti) jsou zaslány stálým členům Komise PCZ, kterými jsou Vladimír Fichtner, Petr Šafránek, Miriam Hanáková a Fredy, k posouzení (nikdo z členů Komise nehodnotí firmu, kterou zastupuje),

5) Komise hodnotí identifikaci všech důležitých cílů (tedy nejen těch, které klient předložil), sběr dat (čtení smluv, pochopení rodinného cashflow), návrh řešení všech kritických cílů a přidává celkové hodnocení. Poradce je hodnocen stejným systémem jako ve škole, tedy na stupnici 1 - 5. Pokud si člen Komise myslí, že poradce neidentifikoval či nezabezpečil některý z kritických cílů, např. zajištění pro případ smrti (pokud ho člen Komise považuje za nezbytné), měl by poradce ohodnotit známkou 5.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

18. 5. 2022 | Petra Nová

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita má v plánu postavit největší fond soukromého kapitálu v Česku. Chce kupovat průmyslové podniky, a to nejen za peníze... celý článek

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

17. 5. 2022 | Petr Kučera

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Na rozbouřených trzích hledají investoři méně rizika. Kde ho najít?

17. 5. 2022 | Dominik Stroukal | 4 komentáře

Na rozbouřených trzích hledají investoři méně rizika. Kde ho najít?

Ani hotovost nemusí být špatná investice, přestože je inflace mezi 12 a 13 procenty. Zní to podivně, ale dává to smysl.

Burza Coinbase vylekala uživatele. Můžou o všechno přijít

12. 5. 2022 | Jana Divinová | 15 komentářů

Burza Coinbase vylekala uživatele. Můžou o všechno přijít

Největší americká kryptoměnová burza Coinbase, kde mají účty s bitcoinem a dalšími kryptoměnami i mnozí Češi, během včerejšího dne ztratila téměř čtvrtinu své hodnoty. Vykázala totiž... celý článek

Už je čas koupit akcie na dně? Padající trhy očima expertů

12. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 20 komentářů

Už je čas koupit akcie na dně? Padající trhy očima expertů

Rostoucí úroky, inflace, drahé energie, válka na Ukrajině. To všechno trhům nesvědčí a akcie zlevňují. Vyplatí se teď koupit se slevou, nebo propad tentokrát bude dlouhodobější?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.