Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Fondy: klienti IKS na dovolené, podílníci ISČS šetří

Fondy: klienti IKS na dovolené, podílníci ISČS šetří
Fondy minulý týden vykázaly další odliv majetku.Také výkonnost nebyla nijak slavná a dluhopisy opět zahrozily červenými čísly. Stane se do podzimu ještě něco dobrého?

Tvrzení, že klienti IKS KB (profil, názory) jedou na dovolenou, zatímco podílníci ISČS (profil, názory) nikoliv, je samozřejmě trochu nadnesené. Pokud se ale podíváte na výsledky vlajkových lodí obou investičních společností – IKS Peněžního trhu (profil, názory) a Sporoinvestu (profil, názory) – uvidíte, že podílníci IKS si minulý týden vybrali 132 milionů korun, zatímco náš největší fond vykázal čisté prodeje téměř 167 milionů.

I přes velmi dobré výsledky Sporoinvestu (další fondy vykázaly čisté prodeje pouze v řádu jednotek milionů) minulý týden skončil odlivem 133 milionů. Na vině jsou především dluhopisové fondy, ze kterých odešlo 151 milionů, ale přisadily si i fondy smíšené se ztrátou 21 milionů. Fondy peněžního trhu si připsaly k dobru 36 milionů a fondy akciové jen necelé tři miliony.

Relativně dobře vypadá statistika výkonnosti. Statistiky kazí pouze záporné setinky u dluhopisových fondů, ostatní kategorie si přiměřeně polepšily. Více než dvě procenta podílníkům přinesl ČP Invest fond ropného a energetického průmyslu (profil, názory, koupit), k dvouprocentní hranici se přiblížily také fondy ISČS Eurotrend (profil, názory) a ISČS Globaltrend (profil, názory). V opačném žebříčku ztrátových fondů vede ČPI Fond nové ekonomiky (profil, názory, koupit) se ztrátou 1,4 procenta, další fondy ztrácely již jen desetinky procenta.

V ISČS oslavují nejen pokračující růst majetku ve Sporoinvestu a výborné výsledky Eurotrendu i Globaltrendu, ale i to, že se po dlouhé době dostal do čela prestižního žebříčku fondů s nejlepší roční výkonností Sporotrend (profil, názory). O půl procenta překonal ING český akciový (profil, názory, koupit), na který se navíc dotahuje i Conseq akciový (profil, názory) se 40% ročním zhodnocením.

Několik zajímavých novinek najdete v naší sekci Podílové fondy. První novinkou jsou dva nedávno zařazené fondy AMSLICO AIG (profil, názory), které jsou dostupné i na českém trhu. Podívejte se, jak se jim daří. Především klienty České spořitelny potěší, že nyní již aktualizujeme kursy fondů Erste Sparinvest (profil, názory) denně místo původní aktualizace jednou týdně. Téměř tak dobrá je i situace u fondů KBC (profil, názory). Zde ještě nepřichází data úplně každý den, ale několikrát týdně již máme čerstvé kursy. Ty jsou k dispozici jak u profilu jednotlivých fondů, tak i v portfoliu. A že vlastní portfolio ještě nemáte? Vše se dá napravit, stačí kliknout na tuto adresu.

Řeč čísel

Co dalšího se ve světě fondů minulý týden stalo? Vše potřebné jako vždy najdete v našich pravidelných tabulkách:

Tabulka výkonnosti a prodejů jednotlivých kategorií fondů

Tabulka fondů s nejvyššími a nejnižšími čistými prodeji, nejvyššími prodeji a nejvyššími odkupy pro retailový segment, segment institucionálních fondů i celkově

Čtveřice tabulek s fondy s nejlepší a nejhorší výkonností v týdenním horizontu a v horizontu ročním

Tabulka tržních podílů a celkových prodejů jednotlivých investičních společností v rámci celého trhu, v retailovém segmentu a v segmentu fondů institucionálních

Náš tip: Chcete-li zjistit o kterémkoliv z fondů další informace, klikněte na link nazvaný profil za jménem fondu. Na kartě fondu najdete výkonnost za různá období ve srovnání s průměrem příslušné kategorie, poplatky, objemy prodejů a odkupů a další zajímavé údaje. Kliknete-li si v záhlaví profilu fondu na link Žebříčky, zjistíte, jak si fond vede v porovnání se svými konkurenty. A samozřejmě se nezapomeňte s dalšími čtenáři podělit o své názory na vybraný fond!

Vše důležité o podílových fondech najdete v nejrozsáhlejší fondové sekci na českém internetu fondy.penize.cz!

Chcete mít své investice pod kontrolou? Založte si portfolio a sledujte vše důležité!

Budou dluhopisy podle vás klesat i přes prázdniny? Kdy se vyplatí do nich opět zainvestovat? A co akciové fondy?

Vytisknout

Líbil se vám článek?

+3
Ano
Ne

Diskuze

22. 6. 2004 | 23:03 | Jan Kolda von Žampach ( řečený Pancíř )

Nebo také mají klienti IKS ještě tolik nezdegenerovaný pud sebezáchovy. Přál bych jim to ze srdce : co je doma nebo na účtu v keši, to se přece počítá, a sazby nahoru půjdou i tady v Česku. Tak nevím, jak budou podílníci...více
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK