Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Vyzkoušejte akciové trhy bez rizika!

Vyzkoušejte akciové trhy bez rizika!
Připravili jsme pro vás další ročník dnes již tradiční a oblíbené Investiční hry. Opět dostanete virtuální milion korun a obchodovat budete moci se skutečnými akciovými tituly na skutečném kapitálovém trhu. A co dalšího vás letos čeká? O jaké ceny se bude hrát? V žádném případě byste neměli zůstat stranou.

Přestože pro Čechy je běžný účet stále jedním z nejoblíbenějších finančních produktů (více viz článek Nevíme, co s penězi), situace se začíná pomalu měnit a sofistikovanější investiční nástroje používáme stále víc. Akciové trhy jsou ovšem často a někdy zbytečně démonizované, řada z nás po nic nicméně pošilhává. Kdyby to jen nebylo takové riziko...

Démony je potřeba zahnat. A právě proto pro vás připravujeme investiční hru, letošní ročník je již třetí v pořadí. Nabízíme vám skvělou možnost vyzkoušet si různé způsoby a možnosti investování, naučíte se chápat jaké zisky můžete očekávat a s jakými riziky musíte počítat. A samozřejmě je to již zmíněná možnost vyzkoušet si finanční instrumenty, se kterými jste se možná ještě nesetkali. Všechno navíc bude probíhat formou hry a jediné riziko, které vám hrozí, je to, že skvělé ceny připravené pro nejúspěšnější investory získá někdo jiný.

Všechno začíná právě dnes. Každý hráč po zaregistrování (resp. ten, kdo již na našich stránkách registrován je, se může rovnou přihlásit) získá virtuální 1 milion Kč a jeho úkolem je tento obnos co nejlépe investovat a zároveň své portfolio po dobu soutěže co nejlépe spravovat. Obchodovat budete s vybranými českými akciemi, samozřejmě vás čeká práce s reálnými kurzy.
Hra je rozdělena na tři přibližně stejně dlouhé části, konec je plánován na 17. prosince. Výsledky vašeho investorského počínání budou průběžně vyhodnocovány, a vy máte v každém okamžiku možnost zjistit, jak si vaše investice stojí a zároveň ihned realizovat investiční rozhodnutí.
Jak už bylo naznačeno, nepůjde "pouze" o hru, bude to zároveň soutěž. Vyhlásili jsme dvě soutěžní kategorie. Investor měsíce, kterého, jak název napovídá, budeme vyhlašovat měsíčně, a nejlepší investor celé hry, tedy ten, kdo "své" peníze zhodnotí nejlépe.

Investiční hru pro vás připravil server Peníze.CZ s již tradičním partnerem, RM-Systémem, který je organizátorem mimoburzovního trhu s cennými papíry.
O co se bude hrát? Cen je celá řada a docela určitě budou dalším z důvodů, proč se snažit o co nejlepší výsledek. Jen namátkou, připraveny jsou pro vás carvingové lyže, software RealTimeData a pro absolutního vítěze pak notebook v hodnotě 30 tisíc Kč.

Naše investiční hra je skvělým nástrojem pro vyzkoušení akciových trhů nanečisto, resp. bez rizika. Proto věříme, že se v příštích 3 měsících budete na stránky www.investicnihra.cz rádi vracet.

Přejeme vám hodně štěstí!

Chystáte se zapojit do hry?

Všechno důležité včetně informací jak na to najdete na tomto místě.

Přihlásit se do hry můžete zde.

Pravidla hry pak najdete na tomto místě.

Chcete svá investiční rozhodnutí opřít o názory odborníků? Užitečné odkazy hledejte tady


Budete hrát s námi? Je naše investiční hra podle vašeho názoru užitečná, nebo spíše naopak?
Vytisknout

Líbil se vám článek?

-119
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 10. 2004 10:54, Rejpal

Chce to velkorysost. Co kdyby jste vyčlenili určitou částku a udělali losováním výběr soutěžících. Pak těmto vybraným založili skutečný JUMBO účet a na ten jim peníze vložili. Soutěžící by skutečně po určitou dobu obchodovali na reálném trhu a po třeba 6 měsících by si mohli skutečný zisk převést. Pokud by vznikla ztráta z titulu poplatků RMS, tu by nesl RMS, na krytí ztráty z tytulu poklesu trhu by se soutěžící podílel třeba 10%. Možná, že celou soutěž by šlo spojit s hlasováním pro tituly a pod. v televizi - třeba na zkoušku na některém okruhu na Primě. Možná, že by šlo do hry zapojit marketingově i firmy, které jsou obchodovány na RMS, tyto by se prezentovaly a tím by zajistily i zvýšený zájem o své akcie. Ke hře by se neformálně určitě zapojila řada televizních diváků, zvláště, pokud by prezentované portfolio do hry zařazených firem započalo vykazovat růst. Zatím RMS patří k nejhůře prezentovaným firmám a má sebevražedné tendence. Měli by se učit u SAZKY.

Reagovat

 

+21
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

4. 10. 2004 11:22, jvodicka

V rámci Investiční hry je možné obchodovat akcie, které se obchodují na českém mimoburzovním trhu RM-SYSTEM.

V prvním ročníku jsme zavedli možnost obchodovat zahraniční akcie, ale relativně malý zájem o investice do těchto akcií a komplikace při oceňovaní zahraničních akcií v reálném čase nás vedly k řešení zaměřit se na české akcie.

Pro zajímavost v rámci prvního ročníku bylo přibližně 80% investic umístěno do českých akcií a cenné papíry zahraničních nadnárodních společností stály spíše na okraji zákmu investorů.

Přeji úspěšné investice

Jiří Vodička
RM-SYSTÉM

Reagovat

 

-4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (vaclav 04. 10. 2004 02:43)

Další příspěvky v diskuzi (13 komentářů)

7. 10. 2004 | 16:10 | Bobek

Dobrý den
Mám takový dojem, že kdo chce dnes jen trochu vážněji obchodovat s akciemi, tak raději RM-S velkým obloukem obejde a zkouší to na burze. To alespoň říká má osobní zkušenost. Jsou zde jednoznačně nižší obchodní...
více

6. 10. 2004 | 14:34 | Jan Kolda von Žampach

To s těmi skutečnými penězi nevidím reálné, to ostatní má cosi do sebe. Avšak taková další(!) vůle ze strany RM-Systému a především ze strany firem zde očividně není. Zvláště není, opakuji, u potenciálních obchodovaných firem:...více

6. 10. 2004 | 10:54 | Rejpal

Chce to velkorysost. Co kdyby jste vyčlenili určitou částku a udělali losováním výběr soutěžících. Pak těmto vybraným založili skutečný JUMBO účet a na ten jim peníze vložili. Soutěžící by skutečně po určitou dobu obchodovali...více

6. 10. 2004 | 10:01 | jvodicka

Dobrý den,
děkuji za názor,nechci a ani by nebylo vhodné publikovat business strategii RM-S do dalších let. Ale aspoň stručně, zmínil jste úbytek lidí co prodávají své akcie z privatizace a spokojenost s technickou úrovní...
více

4. 10. 2004 | 15:00 | Jan Kolda von Žampach

Pane Vodičko, účastnit se hry jako takové si rozmyslím, proč ne :-)) Mám však již reálné zkušenosti z obchodování z webové aplikace RM-Systému a je mi proto poněkud divné, proč ten se vůbec do takovéto, svým způsobem reklamní...více
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK