Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Nároky na odborníky rostou

| 7. 5. 2003
Jak zvýšit své šance uplatnění v oboru? Jakým způsobem vyhledat kvalitní výuku odborného jazyka?

Na začátku devadesátých let hledali zahraniční společnosti, které přišli na český trh, vhodné zaměstnance pro svá zastoupení. Úroveň znalostí cizích jazyků, byla obecně malá a tak byli přijímáni uchazeči s „komunikační“ znalostí jazyka. Převážně byla požadována angličtina.

Dnes je dobrá znalost obchodní angličtiny samozřejmostí k získání zajímavé pozice na všech úrovních v obchodních firmách a požadavky se neustále zvyšují. Nejmarkantnějším příkladem jsou odborníci v oboru financí, bankovnictví a práva, u kterých je požadována znalost specifického jazyka. Jde nejen o porozumění významu, ale o rozeznání drobných odlišností v jazyce a schopnost prezentace, vyjednávání a interpretace na profesionální úrovni. I blížící se vstup do EU nahrává těm z nich, kteří ovládají angličtinu na stejné profesionální úrovni jako mateřský jazyk.V členských zemích EU se takto jazykově vybaveným odborníkům otvírá nový prostor pro jejich činnost.

Jednou z příčin stále ještě malého počtu těchto odborníků v České republice je i omezená nabídka kvalitních specializovaných jazykových kurzů. Někteří odborníci byli zklamáni výsledky nabízených kurzů. Hlavní nedostatky byly shledány v nedostatečném zpracování metodiky kurzu, v nedodržování stanovených cílů kurzu,v nepřizpůsobení kurzu potřebám klienta, nebo v nedostatečných zkušenostech vyučujícího v oboru klienta. Při výběru kurzu je třeba se ptát, na jakém základě byl kurz navržen, zda má vyučující vzdělání, případně zkušenosti v oboru koho jazyková agentura vyučuje. Dobrá jazyková škola Vám dá příležitost k posouzení kvality nabízeného kurzu poskytnutím ukázkové hodiny zdarma. Investice do kurzu, který splňuje tyto požadavky je finančně i časově efektivní.

Naše jazykové centrum má zkušenosti se zpracováním a výukou specializovaných kurzů. Naše lektory vybíráme nejen s ohledem na pedagogické vzdělání a zkušenosti s výukou, ale také s přihlédnutím k praktickým zkušenostem z dalších oborů. Díky náročnému výběru lektorů se nám daří udržovat vysokou kvalitu výuky, která splňuje požadavky tak náročných klientů jako např. T-Mobile, GE Capital Bank, IKEA Česká republika a další.

Miroslava Nováková
Marketing and Sales Manager
St. James Language Center

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-3
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK