Nároky na odborníky rostou

Petra Postlova | 7. 5. 2003
Jak zvýšit své šance uplatnění v oboru? Jakým způsobem vyhledat kvalitní výuku odborného jazyka?

Na začátku devadesátých let hledali zahraniční společnosti, které přišli na český trh, vhodné zaměstnance pro svá zastoupení. Úroveň znalostí cizích jazyků, byla obecně malá a tak byli přijímáni uchazeči s „komunikační“ znalostí jazyka. Převážně byla požadována angličtina.

Dnes je dobrá znalost obchodní angličtiny samozřejmostí k získání zajímavé pozice na všech úrovních v obchodních firmách a požadavky se neustále zvyšují. Nejmarkantnějším příkladem jsou odborníci v oboru financí, bankovnictví a práva, u kterých je požadována znalost specifického jazyka. Jde nejen o porozumění významu, ale o rozeznání drobných odlišností v jazyce a schopnost prezentace, vyjednávání a interpretace na profesionální úrovni. I blížící se vstup do EU nahrává těm z nich, kteří ovládají angličtinu na stejné profesionální úrovni jako mateřský jazyk.V členských zemích EU se takto jazykově vybaveným odborníkům otvírá nový prostor pro jejich činnost.

Jednou z příčin stále ještě malého počtu těchto odborníků v České republice je i omezená nabídka kvalitních specializovaných jazykových kurzů. Někteří odborníci byli zklamáni výsledky nabízených kurzů. Hlavní nedostatky byly shledány v nedostatečném zpracování metodiky kurzu, v nedodržování stanovených cílů kurzu,v nepřizpůsobení kurzu potřebám klienta, nebo v nedostatečných zkušenostech vyučujícího v oboru klienta. Při výběru kurzu je třeba se ptát, na jakém základě byl kurz navržen, zda má vyučující vzdělání, případně zkušenosti v oboru koho jazyková agentura vyučuje. Dobrá jazyková škola Vám dá příležitost k posouzení kvality nabízeného kurzu poskytnutím ukázkové hodiny zdarma. Investice do kurzu, který splňuje tyto požadavky je finančně i časově efektivní.

Naše jazykové centrum má zkušenosti se zpracováním a výukou specializovaných kurzů. Naše lektory vybíráme nejen s ohledem na pedagogické vzdělání a zkušenosti s výukou, ale také s přihlédnutím k praktickým zkušenostem z dalších oborů. Díky náročnému výběru lektorů se nám daří udržovat vysokou kvalitu výuky, která splňuje požadavky tak náročných klientů jako např. T-Mobile, GE Capital Bank, IKEA Česká republika a další.

Miroslava Nováková
Marketing and Sales Manager
St. James Language Center

Líbil se vám článek?

-3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Prodáváte nemovitost?

Prodáváte nemovitost? Využijte profesionální služby realitních makléřů NEXT REALITY.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Oblíbená témata

Investice, jazyk, Kurz, požadavek, znalost

A tohle už jste četli?

Conseq koupil nákupní centrum ve Vysočanech

14. 1. 2021 | Jiří Hovorka

Conseq koupil nákupní centrum ve Vysočanech

Investiční společnost Conseq koupila do svého realitního fondu pražský Retail Park Poděbradská. Pořídila ho od společností KPD Group a Exafin, které nákupní centrum otevřené v květnu... celý článek

Vydělali jste na bitcoinu? Před daní vás nezachrání ani čas

13. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 47 komentářů

Vydělali jste na bitcoinu? Před daní vás nezachrání ani čas

Zapomeňte na časový test. Zisk z prodeje bitcoinu a dalších kryptoměn se daní, přestože jste je drželi déle než tři roky. Jak na to? A „vidí“ finanční správa na burzy virtuálních měn? celý článek

Rostou! Divoký rok podílových fondů v číslech

13. 1. 2021 | Martin Mašát | 1 komentář

Rostou! Divoký rok podílových fondů v číslech

Tabulka průměrných výnosů za rok 2020 je celá v zeleném. A kolik vydělaly podílové fondy za posledních pět nebo deset let? Vývoj na akciových i dluhopisových trzích hodnotí Martin Mašát,... celý článek

Bitcoin prudce klesl, za den ztratil pětinu

11. 1. 2021 | Jiří Hovorka

Bitcoin prudce klesl, za den ztratil pětinu

Cena bitcoinu dnes výrazně klesá. Za posledních 24 hodin se propadla zhruba o pětinu, podle webu coinmarketcap.com se kolem půl šesté odpolední pohybovala kolem 30 500 dolarů.

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku 2020

11. 1. 2021 | Jan Traxler | 4 komentáře

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku 2020

Nejúspěšnější fond v Česku loni vydělal investorům 173 procent, naopak ten nejméně úspěšný prodělal 36 procent. Oba mají v názvu slovo energy.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.