Nároky na odborníky rostou

Petra Postlova | 7. 5. 2003
Jak zvýšit své šance uplatnění v oboru? Jakým způsobem vyhledat kvalitní výuku odborného jazyka?

Na začátku devadesátých let hledali zahraniční společnosti, které přišli na český trh, vhodné zaměstnance pro svá zastoupení. Úroveň znalostí cizích jazyků, byla obecně malá a tak byli přijímáni uchazeči s „komunikační“ znalostí jazyka. Převážně byla požadována angličtina.

Dnes je dobrá znalost obchodní angličtiny samozřejmostí k získání zajímavé pozice na všech úrovních v obchodních firmách a požadavky se neustále zvyšují. Nejmarkantnějším příkladem jsou odborníci v oboru financí, bankovnictví a práva, u kterých je požadována znalost specifického jazyka. Jde nejen o porozumění významu, ale o rozeznání drobných odlišností v jazyce a schopnost prezentace, vyjednávání a interpretace na profesionální úrovni. I blížící se vstup do EU nahrává těm z nich, kteří ovládají angličtinu na stejné profesionální úrovni jako mateřský jazyk.V členských zemích EU se takto jazykově vybaveným odborníkům otvírá nový prostor pro jejich činnost.

Jednou z příčin stále ještě malého počtu těchto odborníků v České republice je i omezená nabídka kvalitních specializovaných jazykových kurzů. Někteří odborníci byli zklamáni výsledky nabízených kurzů. Hlavní nedostatky byly shledány v nedostatečném zpracování metodiky kurzu, v nedodržování stanovených cílů kurzu,v nepřizpůsobení kurzu potřebám klienta, nebo v nedostatečných zkušenostech vyučujícího v oboru klienta. Při výběru kurzu je třeba se ptát, na jakém základě byl kurz navržen, zda má vyučující vzdělání, případně zkušenosti v oboru koho jazyková agentura vyučuje. Dobrá jazyková škola Vám dá příležitost k posouzení kvality nabízeného kurzu poskytnutím ukázkové hodiny zdarma. Investice do kurzu, který splňuje tyto požadavky je finančně i časově efektivní.

Naše jazykové centrum má zkušenosti se zpracováním a výukou specializovaných kurzů. Naše lektory vybíráme nejen s ohledem na pedagogické vzdělání a zkušenosti s výukou, ale také s přihlédnutím k praktickým zkušenostem z dalších oborů. Díky náročnému výběru lektorů se nám daří udržovat vysokou kvalitu výuky, která splňuje požadavky tak náročných klientů jako např. T-Mobile, GE Capital Bank, IKEA Česká republika a další.

Miroslava Nováková
Marketing and Sales Manager
St. James Language Center

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Investice, jazyk, Kurz, požadavek, znalost

A tohle už jste četli?

KB ovládla Upvest, který láká na investice do developerů

8. 8. 2022 | Jiří Hovorka

KB ovládla Upvest, který láká na investice do developerů

Komerční banka je nově většinovým vlastníkem společnosti Upvest, která propojuje developery a investory. Banka dnes oznámila, že na konci července získala 96% podíl. Detaily transakce... celý článek

Cyrrus má nového generálního ředitele

4. 8. 2022 | Petr Kučera

Cyrrus má nového generálního ředitele

Novým generálním ředitelem společnosti Cyrrus je od začátku srpna Jaroslav Kysela. Čtyřicetiletý manažer přichází z vídeňské Raiffeisen Centrobank AG, kde působil na pozici regionálního... celý článek

Akcie Avastu rostou o 40 %. Fúze míří ke schválení

3. 8. 2022 | Petr Kučera

Akcie Avastu rostou o 40 %. Fúze míří ke schválení

Britský Úřad pro hospodářskou soutěž (CMA) „po důkladném šetření“ předběžně schválil fúzi české antivirové společnosti Avast s americkou softwarovou firmou NortonLifeLock. Informovala... celý článek

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

26. 7. 2022 | Petr Kučera | 16 komentářů

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

Kvůli „souhře hned několika nepředvídatelných faktorů“ hlásí WCA International ztrátu 70 % investovaných peněz. Podaří se ještě nabrat výšku?

Peníze nevrátíme, může za to covid. Diamantové dluhopisy v potížích

21. 7. 2022 | Jiří Hovorka | 14 komentářů

Peníze nevrátíme, může za to covid. Diamantové dluhopisy v potížích

Vyrábí diamanty, láká na investice do nich, prodává potravinové doplňky nebo slibuje kousek od Dubaje postavit hotelový komplex za stovky milionů dolarů. Teď má skupina DIC ale problém.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.