Co třeba rozvíjející se trhy?

Co třeba rozvíjející se trhy?
Každý měsíc nabízí holandská finanční skupina ING možnost vstoupit do vybraného podílového fondu bez vstupního poplatku. V tomto měsíci je možné zdarma investovat do nově se rozvíjejících tržních ekonomik prostřednictvím fondu ING Emerging Markets.

Již pátým měsícem pokračuje u finanční skupiny ING prodejní akce zvaná "Fond měsíce". Díky ní mohou zájemci v každém měsíci nakoupit podílové listy vybraného podílového fondu bez odečtení vstupního poplatku. V lednu mohli takto investoři výhodně vstoupit do globálního akciového fondu ING World, v prosinci zase do sektorově orientovaného ING IT. Únor je vyhrazen nově se rozvíjejícím tržním ekonomikám - akciovému fondu ING (L) Invest Emerging Markets.

Cílem fondu ING (L) Invest Emerging Markets je dosahování dlouhodobého kapitálového výnosu  investováním do diverzifikovaného portfolia akcií obchodovaných na oficiálních burzách v nově se rozvíjejících ekonomikách. Minimálně dvě třetiny majetku fondu jsou uloženy v akciích firem z Latinské Ameriky, Asie (mimo Japonska), Středního východu, východní Evropy a Afriky. Fond může investovat také na burzách členských států OECD, pokud příslušné společnosti vytvářejí významnou část zisků v asijských zemích (kromě Japonska). Portfolio fondu zahrnuje zejména akcie průmyslových, finančních, technologických a farmaceutických firem a lze v něm nalézt tituly jako Samsung Electronics, Taiwan Semiconductor, jihokorejskou Kookmin Bank či maďarskou OTP Bank. Fond je denominován v amerických dolarech, takže podléhá současně měnovému riziku. Srovnávacím ukazatelem pro hodnocení výkonnosti fondu, tzv. "benchmarkem", je index S&P/IFC Emerging Markets Composite, který sleduje vývoj 911 akcií ve dvaadvaceti nově se rozvíjejících tržních ekonomikách.

Minimální investiční období, které se u fondu doporučuje, aby investice neskončila díky kolísavosti cen akcií se ztrátou, je 5 let. Fond je registrován v Lucembursku, takže využívá výhod příznivějšího daňového prostředí zatěžujícího méně výnosnost v jednotlivých letech.  Roční poplatek za správu činí 1,20 %, minimální investice se pohybuje v ekvivalentu od 300 dolarů (cca 9000 Kč) výše. "Bezpoplatkový" vstup do fondu je možné uskutečnit v distribuční síti ING Bank, N.V., která zahrnuje poradce životní pojišťovny Nationale-Nederlanden, vybrané makléřské firmy a klientská centra Oranžový dům.

Více o podílových fondech se dozvíte v naší sekci Univerzita.
Investovat do podílových fondů ING můžete též prostřednictvím našeho serveru.

Jaké máte zkušenosti s fondy ING? Překvapila vás výkonnost ING Českého akciového fondu za minulý rok (+13,4 %)? Jsou středoevropské akcie i nadále atraktivní investicí? Neváhejte přispět do diskuse.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Historické vítězství fondů

28. 1. 2003 | Petr Fejtek | 1 komentář

Historické vítězství fondů

Loni konečně statisíce lidí pochopilo: Vklady živoří na úbytě – ať žijí fondy! Bankovní statistiku ČNB máme zatím jen do konce listopadu, ale vypovídá jasně: domácnosti z bank vybírají... celý článek

Fondy 2002: Radostný pokles

23. 1. 2003 | Tomáš Skřivánek

Fondy 2002: Radostný pokles

Rok 2002 byl pro tuzemské podílové fondy mimořádně úspěšný. Celkový majetek spravovaný v otevřených fondech se zvýšil ze 64,1 na 99,9 miliardy korun. Majetek pod správou tak meziročně... celý článek

Jaký byl rok 2002 z pohledu globálních akcií?

8. 1. 2003 | Tomáš Mergl

Jaký byl rok 2002 z pohledu globálních akcií?

Světové akciové trhy uzavřely rok 2002 již potřetí v řadě se ztrátou, a to na pozadí klesajících podnikových zisků, množství účetních skandálů a bankrotů mezi americkými firmami, rostoucího... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.