Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Co třeba rozvíjející se trhy?

Co třeba rozvíjející se trhy?
Každý měsíc nabízí holandská finanční skupina ING možnost vstoupit do vybraného podílového fondu bez vstupního poplatku. V tomto měsíci je možné zdarma investovat do nově se rozvíjejících tržních ekonomik prostřednictvím fondu ING Emerging Markets.

Již pátým měsícem pokračuje u finanční skupiny ING prodejní akce zvaná "Fond měsíce". Díky ní mohou zájemci v každém měsíci nakoupit podílové listy vybraného podílového fondu bez odečtení vstupního poplatku. V lednu mohli takto investoři výhodně vstoupit do globálního akciového fondu ING World, v prosinci zase do sektorově orientovaného ING IT. Únor je vyhrazen nově se rozvíjejícím tržním ekonomikám - akciovému fondu ING (L) Invest Emerging Markets.

Cílem fondu ING (L) Invest Emerging Markets je dosahování dlouhodobého kapitálového výnosu  investováním do diverzifikovaného portfolia akcií obchodovaných na oficiálních burzách v nově se rozvíjejících ekonomikách. Minimálně dvě třetiny majetku fondu jsou uloženy v akciích firem z Latinské Ameriky, Asie (mimo Japonska), Středního východu, východní Evropy a Afriky. Fond může investovat také na burzách členských států OECD, pokud příslušné společnosti vytvářejí významnou část zisků v asijských zemích (kromě Japonska). Portfolio fondu zahrnuje zejména akcie průmyslových, finančních, technologických a farmaceutických firem a lze v něm nalézt tituly jako Samsung Electronics, Taiwan Semiconductor, jihokorejskou Kookmin Bank či maďarskou OTP Bank. Fond je denominován v amerických dolarech, takže podléhá současně měnovému riziku. Srovnávacím ukazatelem pro hodnocení výkonnosti fondu, tzv. "benchmarkem", je index S&P/IFC Emerging Markets Composite, který sleduje vývoj 911 akcií ve dvaadvaceti nově se rozvíjejících tržních ekonomikách.

Minimální investiční období, které se u fondu doporučuje, aby investice neskončila díky kolísavosti cen akcií se ztrátou, je 5 let. Fond je registrován v Lucembursku, takže využívá výhod příznivějšího daňového prostředí zatěžujícího méně výnosnost v jednotlivých letech.  Roční poplatek za správu činí 1,20 %, minimální investice se pohybuje v ekvivalentu od 300 dolarů (cca 9000 Kč) výše. "Bezpoplatkový" vstup do fondu je možné uskutečnit v distribuční síti ING Bank, N.V., která zahrnuje poradce životní pojišťovny Nationale-Nederlanden, vybrané makléřské firmy a klientská centra Oranžový dům.

Více o podílových fondech se dozvíte v naší sekci Univerzita.
Investovat do podílových fondů ING můžete též prostřednictvím našeho serveru.

Jaké máte zkušenosti s fondy ING? Překvapila vás výkonnost ING Českého akciového fondu za minulý rok (+13,4 %)? Jsou středoevropské akcie i nadále atraktivní investicí? Neváhejte přispět do diskuse.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-6
Ano
Ne

Diskuze

7. 2. 2003 | 12:13 | tmergl

Máte pravdu, díky, opraveno. více

7. 2. 2003 | 10:38 | Brouk Pytlik

Jenom upozorneni. V prosinci byl "Fondem mesice" sektorově orientovaný ING IT a v lednu globální akciový fond ING World. více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK