Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Nic než dluhopisy a peněžní trh

| 27. 1. 2003
Nic než dluhopisy a peněžní trh
Červená čísla měly v kolence týdenní výkonnost všechny v tuzemsku registrované fondy, jejichž investiční strategie je orientovaná na jiné nástroje než dluhopisy peněžní trh, případně tuzemské akcie.

Hlavní burzovní indexy jako Dow Jones (hodnoty, grafy), Nasdaq (hodnoty, grafy), nebo DAX (hodnoty, grafy) v uplynulém týdnu klesaly. Nelze se proto divit, že špatně dopadly i do nich investující fondy.

Bezmála osmiprocentní propad kurzu zaznamenal ISČS Eurotrend (profil, názory) (-7,98 procenta), následovaný svým rodným bratrem – fondem fondů Globaltrend (profil, názory) (-6,57 procenta). Na třetím místě odzadu se umístil J&T AM Euro (profil, názory) (-6,07 procenta) (ex. Newton Euro), následovaný všemi podobně zaměřenými fondy, ať již akciovými nebo investujícími do fondových portfolií. Osm nejméně výkonných fondů se propadlo za jediný týden o více než pět procent. Podívejte se sami na Bottom 10 fondů s nejnižší týdenní výkonností.

Vinnou stagnace trhů mírně rostly jen dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu. Stále častěji se mezi nejvýkonnějšími dluhopisovými fondy prosazují zástupci ČP Investu (profil, názory). Tentokrát se nejlépe dařilo jejich Fondu státních dluhopisů (profil, názory, koupit). Více najdete v tabulce nejvyššího týdenního zhodnocení.

Čelo tabulky čistých prodejů udržel s 200 miliony korun nových investic ISČS Sporoinvest (profil, názory), následovaný s mírným odstupem šesti milionů korun Sporobondem (OFSISSPB). Třetí příčku obsadil IKS peněžního trhu (profil, názory) a čtvrtou ISČS Trendbond (profil, názory). Podívejte se, které další fondy prodaly minulý týden nejvíce nových podílových listů (čisté prodeje).

Celkově nyní spravují české fondy o 260 milionů korun méně než v polovině ledna. Na bilanci se kladnými týdenními čísly podílejí především fondy dluhopisové (+329,5 milionů korun) a akciové (+353 tisíc korun). Proti nim šly především fondy peněžního trhu (-364,6 milionu korun) a fondy smíšené (-222 milionů korun). Jmenovitě měl nejvyšší odkupy ČSOB výnosový (profil, názory) (-702 milionů korun) a IKS Globální (profil, názory). Které další fondy investoři nejvíce opouštěli najdete tady.

Co dalšího se ve světě fondů minulý týden stalo? Vše potřebné jako vždy najdete v našich pravidelných tabulkách:
Tabulka výkonnosti a prodejů jednotlivých kategorií fondů

Tabulka fondů s nejvyššími a nejnižšími čistými prodeji, nejvyššími prodeji a nejvyššími odkupy
Čtveřice tabulek s fondy s nejlepší a nejhorší výkonností v týdenním horizontu a v horizontu ročním
Tabulka tržních podílů a celkových prodejů jednotlivých investičních společností

Co nového se stane tento týden? Bude ISČS dále zvyšovat svůj náskok před konkurencí? (Již nyní má spravuje ve fondech dvakrát více než druhá IKS KB). Čeká v tomto roce ještě něco dobrého dluhopisové fondy? Vyplatí se kupovat středoevropské akciové fondy – ING český akciový, ISČS Sporotrend nebo IKS balancovaný? Vzrostou po vstupu do EU výrazně středoevropské tituly? Napiště svůj názor či zkušenosti!

Náš tip: Chcete-li zjistit o kterémkoliv z fondů další informace, klikněte na link nazvaný profil za jménem fondu. Na kartě fondu najdete výkonnost za různá období ve srovnání s průměrem příslušné kategorie, poplatky, objemy prodejů a odkupů a další zajímavé údaje. Kliknete-li si v záhlaví profilu fondu na link Žebříčky, zjistíte, jak si fond vede v porovnání se svými konkurenty. A samozřejmě se nezapomeňte s dalšími čtenáři podělit o své názory na vybraný fond!

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-32
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK