V lednu do ING (L) Invest World zdarma

V lednu do ING (L) Invest World zdarma
Od října minulého roku běží u finanční skupiny ING prodejní akce s názvem "Fond měsíce". V rámci ní je možné každý měsíc vstoupit do vybraného podílového fondu bez vstupního poplatku. V lednu 2003 lze zdarma investovat do fondu ING (L) Invest World.

Holandská finanční skupina ING zahájila v říjnu minulého roku akci zvanou „Fond měsíce“. Ta umožňuje klientům každý měsíc vstoupit do vybraného podílového fondu zdarma, tj. bez vstupního (prodejního) poplatku. V listopadu mohli investoři výhodně vstoupit do akciového fondu ING (L) Invest North America, v prosinci zase do sektorového akciového fondu ING (L) Invest IT. Leden je vyhrazen globálnímu akciovému fondu ING (L) Invest World. Akce, která se vztahuje pouze na distribuční síť ING Bank, N.V., přináší skupině zjevné úspěchy: v prosinci se odbyt „fondu měsíce“ díky probíhající akci více než ztrojnásobil.

Cílem fondu ING (L) Invest World je dosahování dlouhodobého kapitálového výnosu investováním do diverzifikovaného portfolia akcií globálních firem s vysokou tržní kapitalizací. Fond spoléhá především na růst tržní ceny akcií, na rozdíl například od fondu ING (L) Invest Global High Dividend, kde podstatnou část výnosu fondu tvoří dividendový výnos akcií. Portfolio fondu World je aktivně řízeno, tedy dochází k aktivnímu výběru akcií. V portfoliu lze nalézt akcie farmaceutických, finančních, ropných, maloobchodních i technologických společností, přičemž největší váhu mají akcie Microsoft, Pfizer, Citigroup, Royal Dutch, General Electric a Merck & Co. Fond je denominován v euru, takže investice do něj podléhá současně i měnovému riziku. Výkonnost fondu je srovnávána s akciovým indexem MSCI World Index, který sleduje vývoj 1 500 titulů ve 23 zemích světa.

Minimální investiční horizont, tedy doba, po kterou by měl investor ve fondu nechat své peníze zhodnocovat, aby neskončil se ztrátou (dáno rizikovostí akcií), je u fondu ING (L) Invest World 5 let. Roční poplatek za správu činí 1,20 %. Fond je registrován v Lucembursku a je možné do něj vložit jakoukoliv částku v ekvivalentu od 300 EUR výše. "Bezpoplatkový" vstup do fondu je možné uskutečnit v distribuční síti ING Bank, N.V., která zahrnuje poradce životní pojišťovny Nationale Nederlanden, vybrané makléřské firmy a kontaktní místa Oranžový dům.

Do podílových fondů ING můžete investovat také prostřednictvím tohoto serveru.

Investujete rádi do podílových fondů zdarma? Neváhejte se podělit o své názory s ostatními.

 

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.