Splátkové prodeje rostou

Tomáš Skřivánek | 1. 1. 2003

Dostupnost přímo u prodejce zvoleného zboží a flexibilita jsou hlavní konkurenční zbraně splátkových firem. Prozatím úspěch splátkového prodeje zaručoval především první z parametrů, chtějí-li v sílící konkurenci bank splátkové společnosti obstát, budou muset zohlednit i druhý z nich. "Do našeho modelu umíme a chceme zapracovat i rizika jednotlivých profesí a typů zaměstnavatelů," říká František Hlaváč z Beneficial Finance. Například svářeč pracující pro České dráhy tak bude moci mít v budoucnu úvěr levnější než člověk pracující ve stejné profesi v nově založené soukromé firmě. Podobná segmentace splátkové firmě umožňuje "vyzobávat" přesně zvolené atraktivní a zároveň dostatečně zajímavé cílové skupiny.

Zostřující se konkurenční prostředí, ve kterém hlavním splátkovým firmám GE Capital Multiservis, Home Credit a Cetelemu chtějí začít šlapat na paty banky, CCS a Beneficial Finance povede ke stále častějšímu výskytu nabídek bezúročného odkladu splátek a zvýhodňovaní prověřených klientů. Další pro klienta příjemnou novinkou bude možnost přefinancovat splátky u konkurence novou, výhodnější půjčkou. S touto, především v USA rozšířenou strategií, se chystá na trh v příštím roce vtrhnout Beneficial Finance. Jelikož se jedná o jednu z největších amerických retailových bank, která je silná také ve Velké Británii a prudce expanduje i v Maďarsku, bude muset konkurence na její agresivní marketing reagovat. Pro úvěrující firmy se stává klíčovou schopnost jednat s celosvětovými či evropskými centrálami obchodních řetězců. Právě kvůli schopnosti otevřít si dveře k centrále Royal Aholdu, Kauflandu a dalších se v celosvětovém měřítku stále výrazněji prosazuje trojice globálních bank GE Capital, Citibank a Household (ve střední Evropě působí bod značkou Beneficial Finance) na úkor lokálních hráčů jako jsou v tuzemsku Home Credit nebo CCS Triangl.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

banky, Úvěr

Simplecoin

A tohle už jste četli?

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

17. 5. 2022 | Petr Kučera

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Na rozbouřených trzích hledají investoři méně rizika. Kde ho najít?

17. 5. 2022 | Dominik Stroukal | 4 komentáře

Na rozbouřených trzích hledají investoři méně rizika. Kde ho najít?

Ani hotovost nemusí být špatná investice, přestože je inflace mezi 12 a 13 procenty. Zní to podivně, ale dává to smysl.

Burza Coinbase vylekala uživatele. Můžou o všechno přijít

12. 5. 2022 | Jana Divinová | 15 komentářů

Burza Coinbase vylekala uživatele. Můžou o všechno přijít

Největší americká kryptoměnová burza Coinbase, kde mají účty s bitcoinem a dalšími kryptoměnami i mnozí Češi, během včerejšího dne ztratila téměř čtvrtinu své hodnoty. Vykázala totiž... celý článek

Už je čas koupit akcie na dně? Padající trhy očima expertů

12. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 20 komentářů

Už je čas koupit akcie na dně? Padající trhy očima expertů

Rostoucí úroky, inflace, drahé energie, válka na Ukrajině. To všechno trhům nesvědčí a akcie zlevňují. Vyplatí se teď koupit se slevou, nebo propad tentokrát bude dlouhodobější?

Padají akcie i dluhopisy. Jak si vedou podílové fondy?

10. 5. 2022 | Martin Mašát | 20 komentářů

Padají akcie i dluhopisy. Jak si vedou podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Duben hodnotí jako armagedon na trzích.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.