Výroční zpráva na CD nemusí být nuda

Výroční zpráva na CD nemusí být nuda
Stalo se dobrým zvykem vydávat výroční zprávy finančních či obchodních institucí v podobě multimediálních CD nosičů. Sáhli jsme proto po multimediálních výročních zprávách čtyř významných bank. Nechme stranou jejich obchodní výsledky a obsah výročních zpráv a podívejme se na to, co všechno nabízejí na svých CD prezentacích.

O výhodách této formy sdělování důležitých obchodních informací není dnes již třeba hovořit. Nejde jen o pouhou výroční zprávu určenou úzkému kruhu uživatelů, ale především o otázku prestiže a propagace společnosti.

Česká spořitelna – tváře zapadlé prachem

Výroční zpráva České spořitelny za rok 2001 je vlastně dlouhý, nepřehledný tok informací ve formátu PDF. Záplavu textu předělují pouze fotografie usměvavých zástupců bank patřících do finanční skupiny Erste Bank, což při letmém seznámení s prezentací může čtenáře trochu zmást. S jakým záměrem byly do výroční zprávy České spořitelny vybrány právě tyto fotografie, zůstává tajemstvím. Obal CD je amatérský v pravém slova smyslu. Špatně oskenované fotografie lidských tváří na obalu lze jen stěží nazvat grafickou prací a samotný CD nosič postrádá jakýkoli potisk. Bohužel, výroční zprávu České spořitelny čeká typický osud podobných prezentací. Poté, co čtenář CD únavným způsobem "proroluje", zůstane ležet v posledním šuplíku psacího stolu pokryté prachem a nikdo si na něj ani nevzpomene.

Komerční banka – touha se jako vítr rozletí

Podobně jako Česká spořitelna, i Komerční banka si ve své výroční zprávě za rok 2001 vystačila s pouhým PDF formátem, ve kterém si uživatel může „prolistovat“ neuvěřitelných 240 stran textu. Jediným oživením celé výroční zprávy, opatřené korporátními barvami, je několik obrázků s přírodními motivy a moudrými myšlenkami, např.: „Předjaří má v sobě budoucí léto“ či „Touha se jako vítr rozletí“. Myšlenky hezké, nicméně jejich zakomponování do obyčejné výroční zprávy nepatřičné a nepodařené. Na obalu CD lze pozitivně hodnotit pouze obsah, který snad pozornému čtenáři umožní lepší orientaci v sáhodlouhém textu. Touha vidět kvalitně provedenou práci se u výroční zprávy Komerční banky skutečně rozletí jako vítr do všech stran. A nezůstane po ní vůbec nic.

ČSOB – za vším stojí lidé

ČSOB svoji výroční zprávu postavila především na běžných lidských motivech. Příjemné prostředí oživené fotografiemi „ze života“ a efektivní pohyb uvnitř stránek doplněné o skvělou navigaci vytvářejí z této multimediální prezentace atraktivní prostor. Samotná výroční zpráva ve formátu PDF není zde dominantní, do popředí se dostávají především informace o bance, jejích produktech a dalších mimobankovních aktivitách. Za velké oživení lze na této prezentaci považovat představení zaměstnanců, kteří dosahují pozoruhodných výsledků i mimo svou pracovní činnost. Aktivní mapa s kontakty na všechny expozitury a pobočky ČSOB patří rovněž ke zdařilým částem prezentace. Výroční zpráva ČSOB splňuje i ty nepřísnější požadavky multimediální prezentace a jediné, co jí lze vytknout, je snad trochu unylý zvukový doprovod. Naštěstí se dá vypnout.

GE Capital Bank – praktické věci v životě

Graficky velice jednoduchá výroční zpráva GE Capital Bank se obešla bez jakékoli pompéznosti. Jednoduché a srozumitelné piktogramy, jednoduchá a srozumitelná navigace – to jsou základní znaky této výroční zprávy. Nejde však o nudnou a komisní prezentaci. Výroční zpráva je zde přirozenou součástí prezentace a k jednotlivým kapitolám zprávy se lze dostat velice jednoduše díky opravdu vydařené navigaci. Tímto způsobem je výroční zpráva dovedená ke své dokonalosti. Čtenář se nemusí složitě prokousávat souvislým textem, ale dostane se přímo k informacím, které ho opravdu zajímají. Dalším pozitivem této prezentace jsou demoverze on-line bankovních aplikací s propojením přímo na www stránky GE Capital Bank.

Výroční zprávy na CD nemusí nutně znamenat nudu a některé instituce to již vědí. Některé však sílu multimediální prezentace stále podceňují - ke své škodě.

Vyhovují vám výroční zprávy na CD více než tištěné? Nebo údaje raději hledáte na internetu? Máte osobní zkušenost s některou z recenzovaných výročních zpráv? Podělte se o svá zjištění a názory!

Andrea Pavolková
Autorka pracuje v online komunikační agentuře.

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Oblíbená témata

banky, Internet, výroční zpráva

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Přinesou odpovědné investice vyšší výnos? Češi jsou rozděleni

26. 10. 2021 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Přinesou odpovědné investice vyšší výnos? Češi jsou rozděleni

Tři čtvrtiny Čechů vnímají takzvané zodpovědné investování (známé pod zkratkou ESG) pozitivně. Ukazuje to průzkum, který pro Amundi a Komerční banku uskutečnila agentura Ipsos na vzorku... celý článek

Poslal si peníze mezi českými bankami. Dvě cizí mu přesto strhly tisícovku

26. 10. 2021 | Olga Skalková, Petr Kučera | 8 komentářů

Poslal si peníze mezi českými bankami. Dvě cizí mu přesto strhly tisícovku

Že je posílání peněz do ciziny – mimo eurových plateb v rámci SEPA prostoru – drahé, nejspíš tušíte. Zaskočit vás ale může i výše poplatků za převod dolarů z jedné české banky do jiné,... celý článek

Platební terminály už mohou přijímat i kryptoměny

22. 10. 2021 | Petr Kučera

Platební terminály už mohou přijímat i kryptoměny

Kryptoměnami půjde v Česku zaplatit stejně snadno jako platebními kartami. Slibují to společnosti GoCrypto a Global Payments, které spouštějí novou službu pro zatím osm tisíc svých... celý článek

Fio chystá vlastní dluhopisy, slibuje ochranu před inflací

21. 10. 2021 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Fio chystá vlastní dluhopisy, slibuje ochranu před inflací

Fio banka plánuje do konce letošního vydat dluhopisy minimálně v objemu 500 milionů korun. Nabízet je bude drobným investorům a slibuje investici, která peníze ochrání před znehodnocováním. celý článek

Koupit nováčka na burze? Druhá Pilulka to není, ale...

21. 10. 2021 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Koupit nováčka na burze? Druhá Pilulka to není, ale...

Jak lákavá je nabídka akcií společnosti Fixed.zone, českého výrobce příslušenství k mobilům? Zeptali jsme se investičních expertů.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.