Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Příležitost pro 10 miliónů investorů

| rubrika: Analýza | 7. 10. 2002
<P><div align=right><img src=/img/sponsor/cp_invest_barva.gif border=0></div> <P>Společnost ČP INVEST neprovází přehnaná reklama, o to zajímavější má výsledky. Nemusel si tedy každý povšimnout, že zde dozrál hráč s významnou podporou kapitálu, jakou představuje příslušnost k silné finanční skupině České pojišťovny. ČP INVEST sbírá zkušenosti na českém trhu od r.1991 a patří k zakládajícím členům UNIS (Unie investičních společností). Společnost loni prošla zásadní restrukturalizací, jejímž výsledkem je nejen nový název, ale především široká nabídka produktů a moderních služeb, jichž může využívat náročný znalec i začínající investor, soukromník i organizace (firma). Důvodů pro investici do fondů ČP INVEST, včetně daňových, se najde vždycky dost.

V České republice široká obec investorů spíš teprve vzniká, lidé potřebují novou příležitost lépe poznat, proto jsou v oblibě spíše konzervativní produkty a právě v této oblasti poskytuje ČP INVEST atraktivní nabídku:

Fond korporátních dluhopisů zaujal začátkem července 7x první pozici za tříměsíční výkonnost mezi nejlepšími dluhopisovými fondy denominovanými v CZK (v rámci UNIS), zhodnocení podílů zde přesahuje 5 % za 3 měsíce.
Ještě konzervativnější Fond státních dluhopisů využívá přiměřeně konzervativních instrumentů, nicméně současná tříměsíční výkonnost, která vystoupala na úroveň, oscilující kolem 3 %, jej udržuje od začátku prázdnin mezi 2. a 5. pozicí na scéně českých fondů.

ČP INVEST ovšem nabízí také zcela originální produkty - specializované akciové fondy, zaměřené na určité zajímavé sektory:

Fond farmacie a biotechnologie (např. minulý týden dosáhl nejvyššího týdenního zhodnocení mezi fondy denominovanými v CZK, v rámci UNIS)
Fond ropného a energetického průmyslu
Fond nové technologie

Jejich předností je přesné zacílení, patrné již na první pohled, jinými slovy: na rozdíl od obvyklého mlhavého označení „fond investuje do severoamerických akcií“, v tomto případě ví investor zcela přesně, do jakého sektoru budou jeho peníze investovány - kdo se o věc zajímá hlouběji, může si lépe představit, jak je vybraný sektor výnosný. Jde o praktické využití globalizace světové ekonomiky, kdy region a státní hranice přestávají hrát pro kapitál důležitou roli. V sektorovém zaměření můžeme spatřovat i další výhody, např. manažer portfolia sleduje určitou vymezenou oblast, intenzívně prohlubuje své specifické znalosti a vyšší míra znalostí mu dovoluje investovat s větší mírou jistoty.

Pokud se investor ztotožní s investiční strategií, může některé z těchto příležitostí využít. V současné době se velmi diskutuje o vývoji akciového trhu a všichni už by rádi viděli kurz šplhat vzhůru, jako to už udělal mnohokrát v minulosti. Napadla vás také otázka, jestli není výhodné nakoupit podíly v akciových fondech, dokud je kurz nízký?

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK