Začněte s námi studovat!

| 4. 9. 2002
Začněte s námi studovat!
Vraťte se do školy a naučte se abecedu osobních financí pěkně od začátku, látku k opakování určitě naleznou i absolventi ekonomických fakult. Univerzita Peníze.CZ je jednou z dnes spuštěných novinek.

Máte znalosti na to, abyste se dobře starali o svůj majetek? Pokud si prostudujete jednotlivé kurzy univerzity a uspějete také v závěrečných testech, máte všechny předpoklady odpovědět ano. Žádný podomní prodejce zázračně se zhodnocujících účtů nebo pojistek si již na vás nepřijde. Univerzita Peníze.CZ zatím obsahuje kurzy základů investování, spoření, kapitálového trhu a akcií. Již nyní Tomáš Mergl, který univerzitu celé léto pilně připravoval, pracuje na dalších kurzech. Zanedlouho se tak dozvíte více například o netradičních investicích nebo nejznámějších investorech. Až si univerzitu vyzkoušíte, určitě nám napište své náměty jak ji vylepšit a rozšířit, rádi se z vašich názorů poučíme.

Když už jsem u výkladu pojmů, nesmím zapomenout ani na nový slovník investičních pojmů. Například blue chips, ve slovníku najdete tento pojem srozumitelně vysvětlen, stejně jako další tisícovku pojmů. Věřím, že vám v budoucnu usnadní orientaci v příspěvcích našich redaktorů a analytiků. Slovník budeme samozřejmě neustále rozšiřovat.

Ale ani tím výčet novinek nekončí! Peníze.CZ jsou od dnešního dne bohatší také o sekci brokerů a asset managementu. Nově jsme připravili také stránky pro živnostníky, podnikatele a vůbec zaměstnavatele. Nesmím zapomenout ani na letní práci Tomáše Hampla – ten pro vás ze sbírek platebních karet Pavla Juříka a Karla Tejkala, kterým tímto za jejich zapůjčení ještě jednou moc děkuji, vybral ty nejzajímavější a shromáždil je v Galerii platebních karet. Podívejte se do naší nové, v pořadí již druhé galerie. A nezapomeňte nám elektronicky posílat obrázky zajímavých platebních karet. Rádi je do naší elektronické sbírky zařadíme!

Vážení čtenáři, věřím, že jsem vás přesvědčil, že jsme léto nestrávili u vody, ale prací tak, aby jste na Peníze.CZ nacházeli stále nové a zajímavé informace z finančního světa, a abyste se k nám rádi vraceli.

Děkuji vám předem za každou zpětnou vazbu, ať již zaslanou emailem, vloženou jako názor pod článek nebo do Lampárny, při naší práci nám velmi pomáhá.

Tomáš Skřivánek
šéfredaktor Peníze.CZ

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Investice, kariéra, studium, znalosti

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.