Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Felix má v ABN AMRO následovníky

| rubrika: Analýza | 5. 6. 2002 | 8 komentářů
Felix má v ABN AMRO následovníky
Když před <a href=" http://www.penize.cz/info/zpravy/zprava.asp?NewsID=323" target=_blank> více než rokem</a> dokázala IKS Komerční banky úspěšně oslovit nové klienty balíčkem Felix, čekali jsme smršť podobných produktů ostatních investičních společností. Nestalo se.

Na vavřínech usnula i samotná IKS Komerční banky (profil, názory), produkt od jeho uvedení na trh neinovovala, nepřinesla nové kombinace, přesto, že svou nabídku rozšířila o potenciálně velmi zajímavý fond Plus bondový (profil, názory) vhodný k začlenění do Felixe. Koncepci "přátelského názvosloví" fondů, ve kterém měla IKS velkou šanci být neporazitelnou jedničkou, nyní dále rozpracovala ABN AMRO Asset Management. Od června uvedla na trh produkt nazvaný "Investiční řešení pro životní situace".

ABN AMRO Asset Management (profil, názory) uvedla na trh fondový balíček, jehož složení, rizikovost, likvidita i výnos odpovídá konkrétním životním situacím, které se objevují v životě každého člověka. Dosavadní nabídka podílových fondů na českém trhu je totiž bohužel pro běžného investora stále nepřehledná a z pohledu jeho potřeb nesrozumitelná, což zvyšuje nebezpečí špatných investic.

O jaké životní situace jde?

Jedná se o tři základní období života, která lze předvídat a která vyžadují větší investice. Lze je popsat následovně:

  1. Plánuji bydlet ve větším. 
  2. Plánuji pomoci svým dětem postavit se na vlastní nohy. 
  3. Plánuji nezávislý život i v důchodu.

Pro tyto situace vznikla investiční řešení nazvaná PROSTOR, START a ÚRODA, stačí znát účel investice a časový horizont, kdy má být účel splněn. Jednotlivá investiční řešení se dále člení podle předpokládané délky investice.

Co je v balíčcích?

Základem Investičních řešení PROSTOR, START a ÚRODA je šest modelových fondů založených v Lucembursku právě pro tyto potřeby - jejich charakteristiky najdete zde - první (profil, názory), druhý (profil, názory), třetí (profil, názory), čtvrtý (profil, názory), pátý (profil, názory) a šestý (profil, názory). Modelové fondy po stránce rizika, likvidity, výnosu a délky investice odpovídají výše zmíněným životním situacím. Zvolené řešení je pro podílníka jednodušší v orientaci o vývoji portfolia. Zatímco u Felixe si podílník, chce-li se dozvědět "jak je bohatý" musí hodnotu majetku spočítat sečtením majetku v jednotlivých fondech, u balíčků ABN získá přehled o portfoliu prostým vynásobením kurzu jediného fondu počtem podílových listů.

Vhodná investiční strategie a podíl akciových investic na strategii
  Investiční horizont
  do 3 let 3 až 6 let déle než 6 let
 Start Umírněná defenzivní
30 %
Umírněná
50 %
Umírněná - 50 %
Umírněná agresivní - 75 %
Agresivní - 100.0%
Prostor Defenzivní
15 %
Umírněná defenzivní - 30 %
Umírněná - 50 %
Umírněná - 50 %
Umírněná agresivní 75 %
Agresivní - 100 %
  do 5 let 5 až 15 let déle než 15 let
Úroda Udržení reálné hodnoty
0 %
Umírněná defenzivní - 30 %
Umírněná - 50 %
Umírněná - 50 %
Umírněná agresivní - 75 %
Agresivní - 100 %

Nově založené fondy ABN AMRO jsou denominovány v euru (profil, názory). To může, pokud se naplní optimistické scénáře (viz článek Marný boj s korunou) o dalším posilování koruny, negativně ovlivňovat výkonnost a konečné zhodnocení pro podílníka.

ABN AMRO Asset Management si zaslouží pochvalu za inovativní přístup k prodeji fondů, který se již na příkladu Felixe osvědčil. Jelikož ABN disponuje menším množstvím prodejních míst a určitě též omezenějším marketingovým rozpočtem než IKS KB, nelze očekávat, že by fondy rozhýbaly trh podobně masivně jako Felix, určitě ale stojí za pozornost sledovat, zda a jak výrazně se prosadí.

Co si o marketingovém balení fondů představeném ABN AMRO myslíte? Prosadí se díky nim společnost výrazněji mezi zahraničními fondy? Investovali byste raději do fondů "životních situací" nebo pojmenovaných klasicky? Podělte se s ostatními o své názory!


  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-10
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 6. 2002 10:20, urubkova

Mně to přijde srozumitelné a zároveň motivující. Jenom se trochu bojím pohybu koruny. Každopádně je to určite krok správným směrem.

Reagovat

 

+32
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

5. 6. 2002 18:20, TGP

To ano, otázkou je jenom, jak dobře zvládnou distribuci. Myslím, že v tom jsou zatím hodně pozadu.

Reagovat

 

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (JP 05. 06. 2002 11:03)

Další příspěvky v diskuzi (8 komentářů)

6. 6. 2002 | 13:20 | TGP

Jsou a ještě nějakou dobu zůstanou, protože dobrá distribuce stojí slušné peníze... více

6. 6. 2002 | 13:18 | TGP

Přesně tak, nabídka KBC je více než konkurenceschopná a rozhodně stojí za úvahu. více

6. 6. 2002 | 9:52 | First

KBC se od ABN AMRO lisi jeste v jedne a dulezitejsi veci nez v minimu 5000Kc , maji take nizsi poplatky za vstup - predevsim u dluhopisovych fondu -2% a nejlepsi je penezni fond jen 0,1%, zajimave jsou taky indexove fondy...více

5. 6. 2002 | 18:53 | SkrivanekT

Jo, jo, povedlo se jim to a navíc daňově příznivé Lucenbursko. ještě by mohli snížit minimální investici, 25 000 je pořád dost a KBC má jen pět... více

5. 6. 2002 | 18:20 | TGP

To ano, otázkou je jenom, jak dobře zvládnou distribuci. Myslím, že v tom jsou zatím hodně pozadu. více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK