GE Capital Bank: Všechno nebo nic

GE Capital Bank: Všechno nebo nic
Bylo krásné odpoledne, já seděla na verandě u své babičky, koukala do blba a přemýšlela o hloupostech. Ani nevím proč, snad z nějakých sentimentálních důvodů, jsem se rozhodla, že koupím baráček vedle, který se má zbourat a vystavit nová silnice. Nemám nic proti silnicím, jsem vášnivá řidička, ale proč zrovna u mojí babičky?

Zjistila jsem cenu nemovitosti. Část jsem byla schopna dát do hromady a část, asi sedmdesát tisíc, jsem si chtěla půjčit od banky. Vybrat si banku není jednoduché a vzhledem k tomu, že jeden z mých účtů byl u GE Capital Bank (profil, názory), která slibuje úvěr (profil, názory) do tří dnů a navíc bez ručitele, padla volba zrovna na ni.

Vydala jsem se tedy hned v pondělí do GE, již s připraveným potvrzením o zaměstnání a o příjmu, který činil něco přes 23.000 korun za měsíc "čistého". Jsem svobodná, nemám žádné srážky ze mzdy a oficiálně bydlím u rodičů.

Paní v bance se na mě dívala přes svoje brýle velmi přísně a asi hodinu vyslýchala. Rok narození, trvalé bydliště, doba zaměstnání, jaký poměr, stav,… Pak mi doporučila, že by bylo nejlepší, abych s ní hned teď na místě sjednala životní a úrazové pojištění za pouhých 200 korun měsíčně, protože to je ta nejlepší cesta, jak získat u této banky úvěr. Procvičila jsem si tedy lekci 15 z učebnice asertivního chování a řekla rázně a nesmlouvavě NE. Na všechno dost času, až bude úvěr schválen. Asi jsem podcenila výraz té přísné paní, neboť mě opravdu velmi překvapilo, když byla moje žádost počítačem vyhodnocena a zamítnuta. Nejspíš čtou v GE stejnou literaturu jako já a lekci 15 mají také nastudovanou. Jo, holt jsem nedůvěryhodný klient, napadlo mě.

To jsem si myslela! To jsem čekala! Vykřikla dáma za stolečkem. Myslela jsem, že ji zabiji, nicméně ovládla jsem se a zeptala se, co proti mně má. To je jasné. Vy máte účet u více bank. Odvětila chladným hlasem. Ano, to je pravda, přisvědčila jsem, ale žádný není zadlužený. Prostě jen vždycky rozdělím výplatu na dva účty. Na jednom šetřím a s druhým disponuji. A to je právě ono. Jak mi bylo vysvětleno, GE nedává půjčky klientům, kteří jí nedávají všechny své finance. A prý jestli chci úvěr, pak bych měla alespoň tři měsíce po sobě dávat na účet všechny svoje peníze.

Nevěřila jsem vlastním uším. To snad nemohla myslet vážně. Rozhodla jsem se, že už nechci mít účet u banky, které není stabilních 15 tisíc měsíčně vklad na účet dost a za dva dny šla na pobočku znovu. Slečna, která mi účet zakládala se mě asi 5x zeptala, jestli si to nerozmyslím. Asi jsem vypadala odhodlaně, tak mi dala pokoj. Ovšem pouze na tři minuty. "A opravdu si to nerozmyslíte? Teď máme super nabídku, jmenuje se Genius a dáme Vám počítač za naprosto úžasných podmínek…". Ne, v žádném případě, já počítač mám. Slečna se cítila být uražená a již se mnou více nekomunikovala. Stačilo podepsat pár papírů…, ale ejhle. Za co mi chcete strhnout 600 korun???

Jednou 200 korun za uzavření účtu, jednu 200 korun za zrušení karty a jednou 200 korun za zrušení telefonního bankovnictví. Telefonní bankovnictví? Myslíte to telefonní bankovnictví, co bylo zrovinka výhodná akce od GE, naprosto zdarma, byla bych hloupá kdybych si ho nezřídila, nic mě to nebude stát, to nevadí, že ho nebudu používat, je opravdu naprosto zadarmo, ne není v tom žádný háček… ??? Nakonec jsme se slečnou shodli, že mluvíme o tom samém bankovnictví, už jsme se ovšem neshodli, že ho platit nebudu.

Pamatuji si jako dnes, jak mi ho nutila. Za celou dobu jsem ho ani jednou nepoužila, vůbec jsem ho nechtěla, ale bylo to zadarmo ke každému novému účtu. To, co nepochopila slečna na pobočce, naštěstí pochopil zákaznický servis a s velkou pompou mi odpustil 200 korun. V tu chvíli mi nešlo o peníze, ale o princip. Rozhodla jsem se, že už do velké nenažrané tlamy GE Capital Bank nedám ani korunu.

Z této situace jsem si vzala velké ponaučení. Nebudu krmit banku, která chce pouze brát a nedávat. Nejsem klient, který si vezme od banky mobil a pak jednou měsíčně přinese na účet sedm tisíc, aby je hned druhý den vybral, ale hlavně, že splnil podmínky. Jsem klient, který má raději peníze na více místech, nevyužívám žádných výhod, jen nechci mít peníze doma a zároveň k nim chci mít přístup kdekoli na světě.

A ještě jedna zásada. Už nikdy nechci mít peníze u GE Capital Bank. Jo a na ten baráček mi celkem bez problémů půjčila jiná banka!

Přečtete si reakci banky, myslíte, že se za problémy omluvila? 

Jaké máte zkušenosti s GE Capital Bank vy? Která banka je podle vašich zkušeností ve spotřebitelských úvěrech nejlepší? Podělte se s ostatními o své názory!

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 132 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 5. 2002 18:13, vejda

Drobná zrada. Že by tedy zde?

Zobrazit celé vlákno

+20
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

3. 5. 2002 10:57

Když slyším GE, tak mi stoupne tlak. Mám u nich účet, naletěl jsem na "výhodnou" nabídku účtu s mobilním telefonem... (už se o tom někde psalo,nebudu to opakovat). Před časem jsem požádal o OK kartu v úvěrové výši nižší, než byl můj hrubý plat - ZAMÍTNUTO. Pokoušel jsem se tehdy dopátrat proč. Dostal jsem se až k vedoucímu zákaznického servisu (nebudu jmenovat, připadal mi sympatický, ale sám nic nezjistil). Nikdo nebyl schopný vysvětlit proč... :o)) (raději si odpustím komentář.Na pobočce, kde mám účet není kompetentní NIKDO). Nedávno mi přišel mi domů osobní dopis od ředitele drobného bankovnictví GE- p. Tomáše Salomona... prý patřím mezi vážené klienty a proto mi nabízejí úvěr 100 tis. Stačí zajít na pobočku a podepsat jim formulář pro zveřejnění mých bankovních údajů pro ostatní banky !!! Zašel jsem, podepsal jsem ... A NIC. ZAMÍTNUTO!!! Vážený p. Tomáš Salomon, coby ředitel, si dělá z lidí blázny. Nemluvě o mém nadšení, že snad svůj dopis o váženém klientovi mysleli vážně, o čase, kterým jsem panu Tomáši Salomonovi věnoval tím, že jsem zašel do banky. Ještě měli i vypadlý systém - asi půl dne, tak jsem musel přijít celkem 3x. To zklamání nakonec, že jsou to ubozí chudáci, kteří jeden den napíší "svému váženému klientovi" nabídku na úvěr a potom nedostojí svému slovu (dokonce i písemně podloženému a podepsanému ředitelem). Dle mého názoru jim šlo pouze o to, abych jim podepsal prohlášení o zveřejnění mých bankovních informací. To mi už totiž nevrátili.... Nevadí, vrátím jim to já..... :o)) Takto se s váženými klienty nejedná pane GE... já bych se na vašem místě v lepším případě cítil trapně a v horším případě ... (každý ať doplní sám)!!!

-5
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (132 komentářů) příspěvků.
Simplecoin

A tohle už jste četli?

ČEZ vyplatí vyšší dividendu, ale později, schválili akcionáři

28. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 13 komentářů

ČEZ vyplatí vyšší dividendu, ale později, schválili akcionáři

Energetický gigant ČEZ vyplatí ze zisku roku 2021 dividendu ve výši 48 korun za akcii. Valná hromada v úterý pozdě večer schválila návrh ministerstva financí, které zastupuje stát jako... celý článek

Propad trhu kryptoměn: Čas na paniku, nebo příležitost?

28. 6. 2022 | Juraj Forgacs | 5 komentářů

Propad trhu kryptoměn: Čas na paniku, nebo příležitost?

Poprvé od února 2021 hodnota spotového trhu s kryptoměnami klesla pod jeden bilion dolarů. Nejen bitcoin se stal obětí masivních výprodejů. Co to znamená pro investory? Autorem komentáře... celý článek

ČEZ ve výprodeji. Investory děsí nová daň, akcie spadly

27. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 22 komentářů

ČEZ ve výprodeji. Investory děsí nová daň, akcie spadly

Akcie ČEZ na pražské burze dnes ztratila více jak desetinu z ceny. Investoři dnešním výprodejem akcií energetické společnosti reagovali na zprávu o možném zavedení sektorové daně. Ta... celý článek

První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

21. 6. 2022 | redakce Peníze.CZ

První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

Česká gastronomická skupina Coloseum odstartuje ve středu 22. června veřejnou nabídku akcií (IPO). Přes trh Start pražské burzy nabídne 425 tisíc akcií, které mohou představovat až... celý článek

Nejdražší akcie vstupuje na burzu. Úpis se povedl

21. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Nejdražší akcie vstupuje na burzu. Úpis se povedl

Společnost M&T 1997 dnes zakončila veřejnou nabídku akcií (IPO). Majoritní akcionář Ivo Ulich prodal všech 1440 nabízených akcií za cenu 30 000 Kč za kus. Akcie tak na pražskou... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.