Majetek pod správou fondů roste

Majetek pod správou fondů roste
Pokud by platilo "jak na nový rok, tak po celý rok", mohli by být šéfové tuzemských investičních společností docela spokojeni. Pod správou jejich fondů totiž v prvním letošním týdnu přibylo bezmála sto šedesát pět milionů nových investic.

Kdyby se letošní první týden opravdu stal pro fondy standardem, spravovaly by na konci roku 71,2 miliardy korun, o 8,25 miliardy více než při vstupu do roku 2002, a kurzy mnohých akciových, smíšených a fondů fondů by se konečně přehouply nad nominální hodnotu.

Více než šestiprocentního růstu dosáhly v uplynulém týdnu dva fondy – Sporotrend Investiční společnosti České spořitelny (profil, názory) a Akro Eurotech (profil, názory). O čtyři procenta rostl též Fond fondů První investiční (profil, názory). Fondům První investiční (profil, názory) se vůbec dařilo. Přes tři procenta na výkonnosti připsal během týdne ještě Akciový fond (profil, názory) a Středoevropský fond (profil, názory). O více než dvě procenta zhodnotit kurz také Akro mezinárodní akciový (profil, názory) a fond fondů Globaltrend ISČS (profil, názory).

Též tabulce týdenních propadů dominují fondy akciové. Ztráty ale nebyly tak hluboké. O více než dvě procenta s propadla krátkodobá výkonnost jen u trojice fondů - Newtonu Euro (profil, názory), podobně investujícího Eurotrendu ISČS (profil, názory) a Akra Svět (profil, názory).

Na čelo čistých prodejů se se 171 milionem korun nových investic propracoval Eurotrend ISČS (profil, názory), následovaný IKS Dluhopisovým (profil, názory), Sporoinvestem a Sporobondem. Přírůstek majetku každého z těchto fondů se pohybuje od sta milionů korun výše. Opačnému konci tabulky nejvyšších odkupů shodně dominují fondy Investiční společnosti České spořitelny (profil, názory): 2. OPF (OFICS2) zhubl o 275 milionů korun, Výnosový fond (profil, názory) o 184 milionů korun.

Toto i mnohem více ostatně jako vždy najdete i v našich pravidelných tabulkách:

Tabulka výkonnosti a prodejů jednotlivých kategorií fondů

Tabulka fondů s nejvyššími a nejnižšími čistými prodeji, nejvyššími prodeji a nejvyššími odkupy

Čtveřice tabulek s fondy s nejlepší a nejhorší výkonností v týdenním horizontu a v horizontu ročním

Myslíte, že bude růst majetku pod správou pokračovat? Nebo se jedná jen o další z mnoha výkyvů při hledání dna? Jak byste načasovali svou investici do akciových fondů? Nakoupili byste teď? Pokud ne, tak kdy? Nebo byste investici rozložili? Napište nám! Těšíme se na vaše názory!

Pravidelné pondělní komentáře k trhu podílových fondů
sponzoruje Investiční kapitálová společnost KB.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-64
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

U vydavatele investičních tokenů Xixoio zasahovala policie. Vedení ve vazbě

29. 11. 2022 | Gabriel Pleska

U vydavatele investičních tokenů Xixoio zasahovala policie. Vedení ve vazbě

Společnost Xixoio, která loni a na začátku roku zaujala reklamou na investiční tokeny, má zřejmě problémy. V úterý ráno do sídla firmy přijela policie, vyžádala si dokumenty a podle... celý článek

Když chce startup být globální, musí na to myslet od začátku, říkají právníci

24. 11. 2022 | Veronika Hejná

Když chce startup být globální, musí na to myslet od začátku, říkají právníci

Venture kapitálové fondy investují do inovativních projektů, kterým věří a které mají šanci uspět. Důležitý je správně nastavený právní a obchodní model a hlavně kontakty, shodují se... celý článek

Ze slunce může mít Česko deset giga. Máme dva, říká solárník

16. 11. 2022 | Jitka Šorfová

Ze slunce může mít Česko deset giga. Máme dva, říká solárník

Českou společnost SOLEK Holding založil Zdeněk Sobotka před dvanácti lety. V Evropě se ale podmínky pro fotovoltaické podnikání ukázaly jako nestálé, a tak se přesunul do Jižní Ameriky,... celý článek

Nikdy není pozdě investovat. Ale čím dřív, tím líp, říká bankéřka

15. 11. 2022 | Jana Divinová | 1 komentář

Nikdy není pozdě investovat. Ale čím dřív, tím líp, říká bankéřka

Kdo nechce, aby jeho peníze ztrácely na hodnotě, musí investovat. Že jsou investice jen pro bohaté, je mýtus. Investovat může každý a i stovka měsíčně se počítá. „Ideální čas, kdy s... celý článek

O rozvoj investic v Air Bank se postará Petr Žabža

14. 11. 2022 | redakce Peníze.CZ

O rozvoj investic v Air Bank se postará Petr Žabža

Vedoucím nově vytvořeného oddělení Investice v Air Bank se stal sedmačtyřicetiletý Petr Žabža.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.