Majetek pod správou fondů roste

Majetek pod správou fondů roste
Pokud by platilo "jak na nový rok, tak po celý rok", mohli by být šéfové tuzemských investičních společností docela spokojeni. Pod správou jejich fondů totiž v prvním letošním týdnu přibylo bezmála sto šedesát pět milionů nových investic.

Kdyby se letošní první týden opravdu stal pro fondy standardem, spravovaly by na konci roku 71,2 miliardy korun, o 8,25 miliardy více než při vstupu do roku 2002, a kurzy mnohých akciových, smíšených a fondů fondů by se konečně přehouply nad nominální hodnotu.

Více než šestiprocentního růstu dosáhly v uplynulém týdnu dva fondy – Sporotrend Investiční společnosti České spořitelny (profil, názory) a Akro Eurotech (profil, názory). O čtyři procenta rostl též Fond fondů První investiční (profil, názory). Fondům První investiční (profil, názory) se vůbec dařilo. Přes tři procenta na výkonnosti připsal během týdne ještě Akciový fond (profil, názory) a Středoevropský fond (profil, názory). O více než dvě procenta zhodnotit kurz také Akro mezinárodní akciový (profil, názory) a fond fondů Globaltrend ISČS (profil, názory).

Též tabulce týdenních propadů dominují fondy akciové. Ztráty ale nebyly tak hluboké. O více než dvě procenta s propadla krátkodobá výkonnost jen u trojice fondů - Newtonu Euro (profil, názory), podobně investujícího Eurotrendu ISČS (profil, názory) a Akra Svět (profil, názory).

Na čelo čistých prodejů se se 171 milionem korun nových investic propracoval Eurotrend ISČS (profil, názory), následovaný IKS Dluhopisovým (profil, názory), Sporoinvestem a Sporobondem. Přírůstek majetku každého z těchto fondů se pohybuje od sta milionů korun výše. Opačnému konci tabulky nejvyšších odkupů shodně dominují fondy Investiční společnosti České spořitelny (profil, názory): 2. OPF (OFICS2) zhubl o 275 milionů korun, Výnosový fond (profil, názory) o 184 milionů korun.

Toto i mnohem více ostatně jako vždy najdete i v našich pravidelných tabulkách:

Tabulka výkonnosti a prodejů jednotlivých kategorií fondů

Tabulka fondů s nejvyššími a nejnižšími čistými prodeji, nejvyššími prodeji a nejvyššími odkupy

Čtveřice tabulek s fondy s nejlepší a nejhorší výkonností v týdenním horizontu a v horizontu ročním

Myslíte, že bude růst majetku pod správou pokračovat? Nebo se jedná jen o další z mnoha výkyvů při hledání dna? Jak byste načasovali svou investici do akciových fondů? Nakoupili byste teď? Pokud ne, tak kdy? Nebo byste investici rozložili? Napište nám! Těšíme se na vaše názory!

Pravidelné pondělní komentáře k trhu podílových fondů
sponzoruje Investiční kapitálová společnost KB.

Líbil se vám článek?

-64
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Prodáváte nemovitost?

Prodáváte nemovitost? Využijte profesionální služby realitních makléřů NEXT REALITY.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

A tohle už jste četli?

Banka láká na 3 % u spoření. Investice podmínkou

19. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Banka láká na 3 % u spoření. Investice podmínkou

Komerční banka nabízí spořicí účet, na němž do konce roku 2021 garantuje úrokovou sazbu 3 % ročně. Má to ale dvě podmínky. Mít v KB běžný účet nebo si ho založit. A hlavně: nově s KB investovat... celý článek

Značka Axa v Česku končí, pobočky mají nové logo

19. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Značka Axa v Česku končí, pobočky mají nové logo

Z českého finančního trhu mizí značka Axa. Všechny pobočky společností, které loni koupila Uniqa, už mají nové logo, tedy Uniqa místo Axa.

Conseq koupil nákupní centrum ve Vysočanech

14. 1. 2021 | Jiří Hovorka

Conseq koupil nákupní centrum ve Vysočanech

Investiční společnost Conseq koupila do svého realitního fondu pražský Retail Park Poděbradská. Pořídila ho od společností KPD Group a Exafin, které nákupní centrum otevřené v květnu... celý článek

Vydělali jste na bitcoinu? Před daní vás nezachrání ani čas

13. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 48 komentářů

Vydělali jste na bitcoinu? Před daní vás nezachrání ani čas

Zapomeňte na časový test. Zisk z prodeje bitcoinu a dalších kryptoměn se daní, přestože jste je drželi déle než tři roky. Jak na to? A „vidí“ finanční správa na burzy virtuálních měn? celý článek

Rostou! Divoký rok podílových fondů v číslech

13. 1. 2021 | Martin Mašát | 1 komentář

Rostou! Divoký rok podílových fondů v číslech

Tabulka průměrných výnosů za rok 2020 je celá v zeleném. A kolik vydělaly podílové fondy za posledních pět nebo deset let? Vývoj na akciových i dluhopisových trzích hodnotí Martin Mašát,... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.