Majetek pod správou fondů roste

Majetek pod správou fondů roste
Pokud by platilo "jak na nový rok, tak po celý rok", mohli by být šéfové tuzemských investičních společností docela spokojeni. Pod správou jejich fondů totiž v prvním letošním týdnu přibylo bezmála sto šedesát pět milionů nových investic.

Kdyby se letošní první týden opravdu stal pro fondy standardem, spravovaly by na konci roku 71,2 miliardy korun, o 8,25 miliardy více než při vstupu do roku 2002, a kurzy mnohých akciových, smíšených a fondů fondů by se konečně přehouply nad nominální hodnotu.

Více než šestiprocentního růstu dosáhly v uplynulém týdnu dva fondy – Sporotrend Investiční společnosti České spořitelny (profil, názory) a Akro Eurotech (profil, názory). O čtyři procenta rostl též Fond fondů První investiční (profil, názory). Fondům První investiční (profil, názory) se vůbec dařilo. Přes tři procenta na výkonnosti připsal během týdne ještě Akciový fond (profil, názory) a Středoevropský fond (profil, názory). O více než dvě procenta zhodnotit kurz také Akro mezinárodní akciový (profil, názory) a fond fondů Globaltrend ISČS (profil, názory).

Též tabulce týdenních propadů dominují fondy akciové. Ztráty ale nebyly tak hluboké. O více než dvě procenta s propadla krátkodobá výkonnost jen u trojice fondů - Newtonu Euro (profil, názory), podobně investujícího Eurotrendu ISČS (profil, názory) a Akra Svět (profil, názory).

Na čelo čistých prodejů se se 171 milionem korun nových investic propracoval Eurotrend ISČS (profil, názory), následovaný IKS Dluhopisovým (profil, názory), Sporoinvestem a Sporobondem. Přírůstek majetku každého z těchto fondů se pohybuje od sta milionů korun výše. Opačnému konci tabulky nejvyšších odkupů shodně dominují fondy Investiční společnosti České spořitelny (profil, názory): 2. OPF (OFICS2) zhubl o 275 milionů korun, Výnosový fond (profil, názory) o 184 milionů korun.

Toto i mnohem více ostatně jako vždy najdete i v našich pravidelných tabulkách:

Tabulka výkonnosti a prodejů jednotlivých kategorií fondů

Tabulka fondů s nejvyššími a nejnižšími čistými prodeji, nejvyššími prodeji a nejvyššími odkupy

Čtveřice tabulek s fondy s nejlepší a nejhorší výkonností v týdenním horizontu a v horizontu ročním

Myslíte, že bude růst majetku pod správou pokračovat? Nebo se jedná jen o další z mnoha výkyvů při hledání dna? Jak byste načasovali svou investici do akciových fondů? Nakoupili byste teď? Pokud ne, tak kdy? Nebo byste investici rozložili? Napište nám! Těšíme se na vaše názory!

Pravidelné pondělní komentáře k trhu podílových fondů
sponzoruje Investiční kapitálová společnost KB.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.