Majetek pod správou fondů roste

Majetek pod správou fondů roste
Pokud by platilo "jak na nový rok, tak po celý rok", mohli by být šéfové tuzemských investičních společností docela spokojeni. Pod správou jejich fondů totiž v prvním letošním týdnu přibylo bezmála sto šedesát pět milionů nových investic.

Kdyby se letošní první týden opravdu stal pro fondy standardem, spravovaly by na konci roku 71,2 miliardy korun, o 8,25 miliardy více než při vstupu do roku 2002, a kurzy mnohých akciových, smíšených a fondů fondů by se konečně přehouply nad nominální hodnotu.

Více než šestiprocentního růstu dosáhly v uplynulém týdnu dva fondy – Sporotrend Investiční společnosti České spořitelny (profil, názory) a Akro Eurotech (profil, názory). O čtyři procenta rostl též Fond fondů První investiční (profil, názory). Fondům První investiční (profil, názory) se vůbec dařilo. Přes tři procenta na výkonnosti připsal během týdne ještě Akciový fond (profil, názory) a Středoevropský fond (profil, názory). O více než dvě procenta zhodnotit kurz také Akro mezinárodní akciový (profil, názory) a fond fondů Globaltrend ISČS (profil, názory).

Též tabulce týdenních propadů dominují fondy akciové. Ztráty ale nebyly tak hluboké. O více než dvě procenta s propadla krátkodobá výkonnost jen u trojice fondů - Newtonu Euro (profil, názory), podobně investujícího Eurotrendu ISČS (profil, názory) a Akra Svět (profil, názory).

Na čelo čistých prodejů se se 171 milionem korun nových investic propracoval Eurotrend ISČS (profil, názory), následovaný IKS Dluhopisovým (profil, názory), Sporoinvestem a Sporobondem. Přírůstek majetku každého z těchto fondů se pohybuje od sta milionů korun výše. Opačnému konci tabulky nejvyšších odkupů shodně dominují fondy Investiční společnosti České spořitelny (profil, názory): 2. OPF (OFICS2) zhubl o 275 milionů korun, Výnosový fond (profil, názory) o 184 milionů korun.

Toto i mnohem více ostatně jako vždy najdete i v našich pravidelných tabulkách:

Tabulka výkonnosti a prodejů jednotlivých kategorií fondů

Tabulka fondů s nejvyššími a nejnižšími čistými prodeji, nejvyššími prodeji a nejvyššími odkupy

Čtveřice tabulek s fondy s nejlepší a nejhorší výkonností v týdenním horizontu a v horizontu ročním

Myslíte, že bude růst majetku pod správou pokračovat? Nebo se jedná jen o další z mnoha výkyvů při hledání dna? Jak byste načasovali svou investici do akciových fondů? Nakoupili byste teď? Pokud ne, tak kdy? Nebo byste investici rozložili? Napište nám! Těšíme se na vaše názory!

Pravidelné pondělní komentáře k trhu podílových fondů
sponzoruje Investiční kapitálová společnost KB.

Líbil se vám článek?

-64
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Podvodníci se tváří jako ČEZ, lákají na investice

13. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Podvodníci se tváří jako ČEZ, lákají na investice

Podvodníci na internetu se schovávají i za značku českého energetického obra. Reklamy na sociálních sítích nebo na Youtube lákají k investování prostřednictvím vymyšlené platformy CEZ... celý článek

Podílové fondy: Rekordní rok pro akcie, tragický pro dluhopisy

11. 1. 2022 | Martin Mašát | 2 komentáře

Podílové fondy: Rekordní rok pro akcie, tragický pro dluhopisy

Vývoj podílových fondů hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Kolik si v průměru připsaly za prosinec, za celý rok 2021 nebo třeba za posledních pět či deset let? celý článek

Creditas získala licenci pro investiční společnost

7. 1. 2022 | redakce Peníze.CZ

Creditas získala licenci pro investiční společnost

Dceřiná společnost Banky Creditas s názvem Creditas investiční společnost získala licenci České národní banky. „Díky tomu může obhospodařovat speciální fondy a fondy kvalifikovaných... celý článek

Polovina Čechů drží doma hotovost. Řekli kde

7. 1. 2022 | Petr Kučera | 31 komentářů

Polovina Čechů drží doma hotovost. Řekli kde

Téměř polovina Čechů (48 %) má doma finanční rezervu v hotovosti. Nejčastěji je to částka kolem pěti tisíc korun, která je uložená v šuplíku. Vyplývá to z internetového průzkumu NMS... celý článek

Další protiinflační Dluhopisy Republiky teď nebudou, řekl Stanjura

6. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 10 komentářů

Další protiinflační Dluhopisy Republiky teď nebudou, řekl Stanjura

Ministerstvo financí teď neplánuje další emisi protiinflačních Dluhopisů Republiky. Při příležitosti oznámení výsledků státního rozpočtu za loňský rok to oznámil ministr financí Zbyněk... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.