Termín, obecná pravidla výzkumu

Petr Vykoukal | 20. 12. 2001
  • Výzkum byl prováděn v termínu od 12. 11. 2001 do 19. 10. 2001 v průběhu dne od 8.30 do 17.00 hod. 
  • Do každé stavební spořitelny bylo celkem uskutečněno 14 hovorů, při každém hovoru byla pokládána jedna z přiložených otázek. 
  • Všechna testovaná čísla byla nalezena ve Zlatých stránkách, všechny linky jsou bezplatné, pouze VSSKB a ČMSS mají k dispozici jen klasickou telefonní linku (volající hradí náklady) a Hypo stavební spořitelna v průběhu výzkumu změnila zelenou linku na modrou (volající hradí část nákladů).

Výsledky výzkumu

Výsledky jsou přehledně zpracovány v přiložených tabulkách - první rozebírá technické aspekty spojení (dosažitelnost a responční čas), druhá kvalitu nabízených služeb (každý hovor hodnocen "jako ve škole" známkou 1 – 5, posléze spočten průměr pro stavební spořitelnu).

Obecné závěry výzkumu

  • Pokud se jedná o kvalitu telefonátů a zákaznicky orientovaný přístup, nejlépe (s velkým předstihem před ostatními) obstála ČSST (linka informuje o produktech skupiny České spořitelny), nejhůře Raiffeisen stavební spořitelna a Hypo stavební spořitelna. 
  • Z tabulek je patrné, že pokud jsou linky, na kterých mají být předávány informace o stavebním spoření, velmi snadno dosažitelné, nemusí být služby těchto linek perfektní (viz např. Všeobecná stavební spořitelna KB) a obráceně – pokud jsou služby podávané na lince kvalitní, nemusí být snadno dosažitelná (Wustenrot stavební spořitelna). 
  • Linky mají většinou 100% primární dosažitelnost (volajícímu se podaří alespoň spojit se společností, minimálně se záznamníkem, kde se společnost představí a informuje, že linka je momentálně nedostupná – např. Raiffeisen). Pouze linka Hypo stavební spořitelny není dostatečně primárně dosažitelná, informace o nedostupnosti čísla je sdělena ihned bez uvedení názvu společnosti (zřejmě služba Českého Telecomu?). 

Zpět na článek

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

19. 5. 2022 | Jana Divinová

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

Česká gastronomická skupina chce díky novému kapitálu od investorů snížit zadlužení z dob koronaviru a financovat nové projekty, mimo jiné i vstup italské sítě Caffé Pascucci na tuzemský... celý článek

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

18. 5. 2022 | Petra Nová

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita má v plánu postavit největší fond soukromého kapitálu v Česku. Chce kupovat průmyslové podniky, a to nejen za peníze... celý článek

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

17. 5. 2022 | Petr Kučera

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Na rozbouřených trzích hledají investoři méně rizika. Kde ho najít?

17. 5. 2022 | Dominik Stroukal | 5 komentářů

Na rozbouřených trzích hledají investoři méně rizika. Kde ho najít?

Ani hotovost nemusí být špatná investice, přestože je inflace mezi 12 a 13 procenty. Zní to podivně, ale dává to smysl.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.