Staňte se milionářem

Staňte se milionářem
Nadprůměrný výdělek, pracovní doba dle vašich potřeb, odměna až 50 000 korun měsíčně… lákají do blíže neurčené práce inzeráty na internetu či v denním tisku. Rozhodla jsem se zjistit, zda na vás opravdu čekají slibované hromady peněz, nebo se jedná jen o reklamní trik.
Odepsala jsem na dvacet nadějně vyhlížejících inzerátů, které jsem objevila v Annonci. Odpovědi jsem se dočkala v necelé polovině případů možná i proto, že se často za několika různými pracovními nabídkami skrývala jedna firma. Nejspíše aby oslovila co nejširší okruh zájemců, slibovala v jednom inzerátu vysokou odměnu a v jiném třeba možnost rychlého profesního růstu.

Obchodníci se zdravím

Plná očekávání jsem vyrazila na první pohovor. V sídle firmy Vision se sešlo několik zájemců o práci. Usadili jsme se od bílých zahradních křesílek a přednáška mohla začít. Přestože plážovou atmosféru dotvářela umělá palma v rohu místnosti, nečekala nás prezentace cestovní kanceláře. Dozvěděli jsme se, že jsme ve svém životě zbytečně promarnili spoustu času a že každý musí umět dobře využít svou příležitost. Ale vše se dá ještě napravit.

Měli jsme lidem zachraňovat zdraví. Tedy přesněji řečeno pouze těm, kteří jsou ochotni obětovat příslušný peníz a koupit od firmy Vision zázračné preparáty. Věřte, že zdraví není právě levné. A jak by spolupráce probíhala? Za padesátku si koupíte přehled výrobků, za osm set další dokumentaci a můžete začít prodávat. Pokud najdete důvěřivce, který je ochoten za třicet tablet zázračných výtažků z bylin zaplatit 750 korun, vyděláte tři stovky.

Všechny cesty vedou do … Herbalife

Hned několik pracovních nabídek mě zavedlo, na stejné internetové stránky. Bezejmenná firma nabízela nadprůměrné příjmy, rekvalifikaci a zaškolení zdarma, perspektivní kariéru na mezinárodní úrovni nebo časovou a finanční nezávislost. Společnost sídlící na Václavském náměstí se nás během první půlhodinky snažila přesvědčit, že právě u ní vyděláme spoustu peněz.

Přednášející se plynule střídali za řečnickým pultem. "Když jsem před dvěma lety nastoupil u naší firmy, neměl jsem nic. Začal jsem ale tvrdě pracovat. Dnes stojím v čele mezinárodní korporace a vydělávám 50 tisíc za měsíc," tvrdil nám mladý muž ve fialovém sáčku. Po slibném úvodu jsme se dozvěděli, že budeme pracovat ve firmě Herbalife. Museli bychom ale nejdříve zaplatit 4000 korun. Pak bychom získali balíček zkušebních výrobků, roční licenci a mohli bychom začít zázračné přípravky na hubnutí, tloustnutí nebo třeba vyčištění pleti prodávat dál.

Jak rozmnožit dvacet dolarů

Během tří měsíců vyděláte 50 tisíc dolarů, lákal hned v záhlaví rozsáhlý dopis. Vše jsem si měla vytisknou a v klidu přečíst až do konce. Hlavně instrukce hned nesmažte, přečetla jsem si dál. Firma už asi měla své zkušenosti. Dozvěděla jsem se ještě, že 45 lidí denně se stává milionářem právě díky Multi-Level-Marketigu. I já jsem nyní mohla patřit k hrstce vyvolených.

Stačilo jen poslat pětidolarové bankovky na čtyři adresy uvedené v dopise. Na oplátku jsem měla obdržet takzvané reporty. V nich bych se dozvěděla, jak sehnat další účastníky, kteří budou ochotni poslat pět dolarů mě a třem lidem z vyšších pater pyramidy. Jako dítě jsem podobnou hru jednou vyzkoušela, ale investovala jsem pouze čtyři pohledy se známkami. Slibované stovky pozdravů z celého světa jsem se však stejně nedočkala. Ostatní účastníci pyramidy asi nebyli tak svědomití.

Výdělek po telefonu

Pouze německá společnost OVB působila i při prvním osobním kontaktu solidním dojmem. Podle připraveného seznamu jsem měla obvolávat firmy a nabízet provedení finanční analýzy. Za domluvenou prezentaci by mě čekala odměna 150 korun, z uzavřeného kontraktu desetiprocentní podíl. Se spoluprácí jsem souhlasila. Zástupce společnosti slíbil, že mi zavolá a domluvíme se, kdy začnu. Jenže už se neozval. Když jsem se snažila dovolat já jemu, zavěsil. Proč? Tak to opravdu nevím.

A co měly skoro všechny pracovní nabídky společného? Slibovaly vysoké odměny a rychlý profesní postup. Na začátku jsem ale nepoznala, o jakou práci by se vlastně jednalo. Bylo nutné zaplatit určitý obnos ještě před zahájením spolupráce.

A jaké zkušenosti s hledáním práce máte vy? Narazili jste někdy na tyto nebo podobné firmy? Myslíte, že lze slibům firem věřit? Podělte se o své názory s ostatními.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 107 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 12. 2001 14:38, kapitalista

Českého kapitalismu, jinde moc šancí nemají.

Zobrazit celé vlákno

+18
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

5. 12. 2001 10:47, Katerinka

jojo, i lidi s vysokým IQ někdy naletěj,

jako kdysi i moje drahá polovice, když jsme sháněli práci na doma kvůli přilepšení...

Hynekk,

-6
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (107 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

KB ovládla Upvest, který láká na investice do developerů

8. 8. 2022 | Jiří Hovorka

KB ovládla Upvest, který láká na investice do developerů

Komerční banka je nově většinovým vlastníkem společnosti Upvest, která propojuje developery a investory. Banka dnes oznámila, že na konci července získala 96% podíl. Detaily transakce... celý článek

Cyrrus má nového generálního ředitele

4. 8. 2022 | Petr Kučera

Cyrrus má nového generálního ředitele

Novým generálním ředitelem společnosti Cyrrus je od začátku srpna Jaroslav Kysela. Čtyřicetiletý manažer přichází z vídeňské Raiffeisen Centrobank AG, kde působil na pozici regionálního... celý článek

Akcie Avastu rostou o 40 %. Fúze míří ke schválení

3. 8. 2022 | Petr Kučera

Akcie Avastu rostou o 40 %. Fúze míří ke schválení

Britský Úřad pro hospodářskou soutěž (CMA) „po důkladném šetření“ předběžně schválil fúzi české antivirové společnosti Avast s americkou softwarovou firmou NortonLifeLock. Informovala... celý článek

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

26. 7. 2022 | Petr Kučera | 16 komentářů

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

Kvůli „souhře hned několika nepředvídatelných faktorů“ hlásí WCA International ztrátu 70 % investovaných peněz. Podaří se ještě nabrat výšku?

Peníze nevrátíme, může za to covid. Diamantové dluhopisy v potížích

21. 7. 2022 | Jiří Hovorka | 14 komentářů

Peníze nevrátíme, může za to covid. Diamantové dluhopisy v potížích

Vyrábí diamanty, láká na investice do nich, prodává potravinové doplňky nebo slibuje kousek od Dubaje postavit hotelový komplex za stovky milionů dolarů. Teď má skupina DIC ale problém.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.