Vánoční stůl

Vánoce jsou svátky štědrosti a hojnosti. Tomu by měl odpovídat také vánoční stůl a to zejména na Štědrý večer. Pokud nevíte jak na to, podívejte se na několik našich receptů.

K tradicím Vánoc patří slavnostní štědrovečerní večeře. V průběhu staletí se názory na množství a složení vánočních pokrmů různily. Zatímco jedni volali po střízlivosti oslav Narození Páně, druzí se přikláněli k oslavám štědrosti Štědrého večera. V minulosti k tradičním jídlům patřily kuba z krupek (někdy připravovaný s uzeným masem či česnekem), kaše z jáhel či krupice, muzika, jahelník nebo hubník. K tradici dnešních českých vánoc patří především kapr, bramborový salát, vánočka a vánoční cukroví. K zpestření vašeho svátečního stolu přinášíme několik receptů.

Domácí cukroví patří k nejžádanějším pamlskům na štědrovečerním stole. Za časů našich prababiček a pradědečků zdobilo cukroví nejen vánoční stůl a stromek, ale i okna, vchodové dveře či stromy před domem. Podle tradice by mělo být připraveno na vánočním stole sedm druhů cukroví, vyzkoušejte některý z našich receptů:

Připraveno ve spolupráci s Recepty.cz, kde naleznete další vánoční recepty.

Jak vypadá vánoční stůl u vás doma? Pečete cukroví nebo si jej zakoupíte? Máte na Štědrý den tradičního kapra? Podělte se s ostatními o své zážitky a názory v našem fóru!

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů

Oblíbená témata

narození, spolupráce, tradice, vánoce

A tohle už jste četli?

Vánoční koledy

4. 12. 2001 | Tomáš Hampl

S koledníky se dnes setkáte jen málokde, přesto koledy patří neodmyslitelně k tradici Vánoc. Zazpívejte si na Štědrý den některou z tradičních koled.

Vánoční zvyky

4. 12. 2001 | Tomáš Hampl | 1 komentář

Tajemnou atmosféru Vánoc dotváří řada starých lidových zvyků a obřadů. Některé z nich se stále dodržují, jiné již upadly v zapomnění.

Partners Financial Services