Vysvětlení k článku o Internet Bance na serveru Peníze.cz

Petr Vykoukal | 15. 11. 2001
V článku „GE Capital Bank: Učíme se za pochodu“ na serveru Peníze.cz, který vyšel v úterý 13. listopadu 2001 jsou některé pasáže, které bychom rádi ozřejmili.

Text kritizoval, že klientům není automaticky vydáván vytištěný manuál. Je fakt, že bychom byli rádi, aby si klienti zvykli na manuál v elektronické podobě. Výhoda on-line aplikací je hlavně v tom, že můžou prezentovat vždy aktuální informace, které si uživatel, dává-li přednost papírové podobě, může navíc jednoduše vytisknout.

Tlusté tištěné manuály mívají obecně shodný osud - v lepším případě skončí v nejspodnějším šuplíku pracovního stolu, v horším pak v odpadkovém koši. Bohužel, byl navíc manuál k Internet Bance na některých obchodních místech v prvních dnech díky zvýšenému zájmu rychle rozebrán.

Chtěli bychom reagovat i na informaci o problémech, které údajně Internet Banka má, což je dáváno do souvislosti s nedostupností webu. Podle našeho monitoringu provoz Internet Banky žádné problémy neprovází. Na vině nedostupnosti může být přetížené nebo přerušené datové spojení, které není v České republice žádnou výjimkou.

V některých případech by mohla dostupnost Internet Banky narušit údržba systémů, která se provádí v nočních hodinách. Jde o velmi krátkodobé odstávky v řádech jednotek, maximálně desítek sekund, v případě delších prodlev jsou uživatelé dlouho dopředu upozorněni. Naší snahou však je, aby přímé distribuční kanály byly klientům přístupné nepřetržitě.

V článku je kritizována rovněž rychlost aplikace Internet Banky. Při jejím návrhu jsme vycházeli z požadavku, aby objem přenášených dat byl minimální.

Podle našich měření nevybočuje Internet Banka v těchto parametrech z průměru, dalo by se dokonce říci, že patří spíše k těm lepším. Pro větší objektivitu je nutné vzít v úvahu rovněž kvalitu internetového připojení uživatelů.

Závěrečná část článku je věnována přístupovému heslu. Jelikož jde o peníze klientů, nové heslo musí splňovat určité náležitosti na "sílu hesla". Nikoho asi nebaví vymýšlet složité řetězce, ale tady je bezpečnost na prvním místě. Uvedený požadavek na alespoň jedno malé, jedno velké písmeno a číslo je minimální požadavek na hesla platný v celé General Electric pro tyto typy aplikací.

Požadavky na heslo se nachází na stránce, kde se dá heslo změnit. Zde je odkaz na detailní nápovědu, kde jsou pravidla popsána včetně kompletní znakové sady. V současné době však skutečně zvažujeme, že bychom pravidla umístili již na vlastní stránku pro změnu hesla.

Jsme vděční za názory všech uživatelů a tedy i za názory a připomínky, které prezentoval i zmíněný článek. Jsou pro nás cenným podkladem pro další zlepšování našich služeb.

David Lorenc,
manažer internetového bankovnictví GE Capital Bank, a. s.

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Prodáváte nemovitost?

Prodáváte nemovitost? Využijte profesionální služby realitních makléřů NEXT REALITY.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

A tohle už jste četli?

Dluhopisy se splašily. Kolik vydělaly podílové fondy v únoru

5. 3. 2021 | Martin Mašát | 3 komentáře

Dluhopisy se splašily. Kolik vydělaly podílové fondy v únoru

Letošní únor nepotěšil konzervativní investory v dluhopisových fondech. Výnosy dluhopisů stouply ze strachu z budoucí inflace, což u dluhopisových fondů znamená, že utrpěly ztráty.... celý článek

Kouzelná Pilulka. Akcie posílí o dalších 100 %, věří fanoušek

4. 3. 2021 | Jaroslav Šura | 2 komentáře

Kouzelná Pilulka. Akcie posílí o dalších 100 %, věří fanoušek

Jaroslav Šura patří na Twitteru k nejvýraznějším tvářím mezi českými investory. Ve svém nadšení pro akcie Pilulky nemá konkurenci. Kdo ho v říjnu poslechl a nakoupil za 424 Kč, mohl... celý článek

Soud jako byznys. Pojďme vyhrát spor

4. 3. 2021 | Renata Lichtenegerová

Soud jako byznys. Pojďme vyhrát spor

Odměna až z toho, co dokážeme vysoudit. Ve sporech, které za své klienty vede společnost LitFin, se právě teď hraje o víc než miliardu. Eur.

Investice pro začátečníky. Kam s penězi, když už vás štve spoření v bance

3. 3. 2021 | Jiří Hovorka | 29 komentářů

Investice pro začátečníky. Kam s penězi, když už vás štve spoření v bance

Jak zhodnotit úspory, které vám na bankovních vkladech požírá inflace? Zkuste se naučit investovat. Jestli vám to připadá složité, ze začátku to můžete vzít jako hru. Vysvětlíme její... celý článek

Bitcoin za sto tisíc dolarů? Klidně

1. 3. 2021 | Radim Zelený | 13 komentářů

Bitcoin za sto tisíc dolarů? Klidně

Raketový růst ceny bitcoinu přináší pozornost kryptoměnovým a blockchainovým projektům z celého světa. Jedna z tuzemských technologických firem, která se chce prosadit, je Platon Finance... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.