Vážený pane předsedo, vážená vládo!

Vážený pane předsedo, vážená vládo!
Je možné, že si vzpomenete na mojí živou korespondenci s Vámi ohledně dividendy a vlastního prodeje Českých radiokomunikací. Jsem pouhý nicotný burzovní spekulant, některá konkrétní čísla byla trochu spekulativní, nicméně podstata byla vždy můj skutečný názor, píše v otevřeném dopisu Pavel Zajíček.

Můj závěrečný názor na privatizaci Českých radiokomunikací (spekulativního v něm není nic):
1) Česká vláda prodala České radiokomunikace z pohledu celkových výnosů pro stát za celý rok (asi 22 miliard - daň+dividenda+výnos z prodeje) velice dobře, sice pozdě, ale ještě včas. Že to bylo ještě včas, potvrdí již letošní hospodářské výsledky údajné hrozinky na dortu Českých radiokomunikací - Radiomobilu. Contactel bude pouze okrajový operátor i v budoucnu. To vím jistě. Pozoroval jsem opravu hráze rybníku Jordán v Táboře. Pouze Český telecom zakomponoval do hrázního tělesa svá zařízení, ostatní soutěžitelé kecají z Prahy.
2) Prodejem Českých radiokomunikací vláda nesnížila vnitřní hodnotu společnosti, kromě dividendy, která však byla řádně vyplacena všem akcionářům.
3) Vláda nemá nic společného s propadem ceny akcií Českých radiokomunikací za poslední rok a půl, cena po vyplacení dividendy kolem 350,- Kč je cenou férovou, její krátkodobé nastoupání na 2.200,- Kč bylo spekulativní, spekulanti vydělali, blbci teď křičí.

Jako občan žádám, aby jste se bránili ve sdělovacích prostředcích pomluvám připitomělých "analitiků" a potrefených hus, které si chtěly kolem Českých radiokomunikací hrát na spekulanty a nemají na to. Poukázáním na skutečný dobrý výsledek prodeje Komerční banky a i Českých radiokomunikací na tiskových konferencích vlády i jinak si jednoznačně vylepšíte vyjednávací pozici při prodeji ČEZ, Unipetrolu a konečně i Českého telecomu.

ČEZ prodejte za pořádnou cenu (250,- za akcii není možná ještě dost), Francouzi budou licitovat hodně vysoko. Vždyť proč by si jinak tady kupovali Komerční banku za hříšný peníz - no přeci k obsluze energetických plateb, holenkové. O Unipetrol se také budou prát draci, kteří vědí, o co kráčí, a je jim ukradená současná neprůhledná holdigová struktura. Bez předsudků přistupujte k Rusku, je to do budoucna velice perspektivní ropný a plynárenský hráč světové šachovnice. Plynovody a ropovody ze střední Asie do Evropy má vyřešené a pod kontrolou. Pozice USA se bude do budoucna již pouze oslabovat.

Politika je mi ukradená od malička, jsem vždy v opozici do hranice ztráty svobody. Ale, pokud se Vám podaří rychle a dobře prodat ČEZ a Unipetrol, to stádo Vás zase zvolí.

Co si myslíte o tomto názoru? Proč podle vás Pavel Zajíček dopisy vládě a ministrům píše? Také si myslíte, že prodej ruským firmám je O.K.? Napiště nám!

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 30 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 10. 2001 17:05, TGP

No vidíte, a já myslel, že je to tam schválně a že takto vyjadřujete k analytikům svou nelásku :-)

Zobrazit celé vlákno

+18
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

30. 10. 2001 17:15, Baronlempl

Je sečtělý, to už jsem psal jinde.

Zobrazit celé vlákno

-15
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (30 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Finanční poradce a etika

10. 8. 2001 | Pavel Zajíček

Finanční poradce a etika

O potřebnosti etiky se dnes hovoří téměř všude; zejména v politice a ekonomice její absence vede k viditelným a nebezpečným důsledkům. Na druhé straně si však někteří myslí, že je to... celý článek

Nekupte to za ty peníze

31. 7. 2001 | Pavel Zajíček

Nekupte to za ty peníze

Pavel Zajíček, autor článku známý též pod přezdívkou Baronlempl, by chtěl být jednou nezávislým finančním a investičním poradcem. Zatím se nevyjádřil přesně, zda pouze jednou, nebo... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.