Nu što, děngi nada

Nu što, děngi nada
Když 11. září narazila dvě letadla do Dvojčat a celý svět se začal dívat pouze tímto směrem, odešel z politiky Miroslav Macek. Odrovnalo ho pár milionů za prodej České spořitelny. Tenkrát jsem si říkala,…

…jak mu to díky této katastrofě lehce prošlo. Nenašel se jediný novinář, který by ho rozemlel na kusy, jak by se stalo normálně. Na hlavních stránkách deníků chyběly bonmoty Miloše Zemana i plamenné názory KSČM a já se bála, že této situace bude chtít využít nejen spousta malých podvodníčků, ale i vláda. A stalo se.

Netrvalo to ani měsíc a najednou, bez většího poprasku v médiích, vláda představila naprosto neznámou firmu Falkon Capital jako spasitele ruského dluhu. O dluh by se měla starat především česká strana (jsou to přece naše peníze), ale Falkon navrhla a prosadila strana ruská.

Vláda se tváří, jak je pro naši zemi super výhodné, že z 93 miliard korun dostaneme miliard dvacet, a to ještě kdoví jestli. A když už je dostaneme, tak je okamžitě zahrne do státního rozpočtu. Jsem pouze laik a nevím, co je pro naši krásnou vlast nejlepší, ale nějak mi to nejde na rozum. A to bych nebyla ženská, abych se v tom nezačala vrtat.

Nejdříve jsem si vyjela firmu v obchodním rejstříku. Firma podle rejstříku funguje jako realitní kancelář, nabízí zprostředkování kulturních a společenských akcí, provozuje galerie a zajišťuje směnárenskou činnost. Figurují v ní jména Mamaladze, Alaverdian, Kiknavelidze, Moser I, Moser II, Požár a Čimbora. Poslední čtyři jsou stále činní.

Sídlo společnosti: Praha 3, Husova 8. Doporučuji jít se tam podívat. Nikde žádná společnost, pouze fara. Na uvedených adresách v Čechách z vyjmenovaných pánů nikdo nebydlí, ba dokonce je ani nikdo nezná. Firma není na internetu, nemá registrované žádné telefonní číslo u Telecomu a tak by se dalo ještě chvíli pokračovat. V Registru ekonomických subjektů je další zajímavý údaj v kolonce Velikostní kategorie dle počtu zaměstnanců: Bez zaměstnanců.

Nebudu se zabývat otázkou, jestli je tento obchod pro náš stát výhodný. Nejsem ekonom a těmto věcem nerozumím. Mně když někdo bude dlužit deset tisíc, tak se nespokojím se dvěma. Na druhou stranu, když někomu budu deset tisíc dlužit já a on přistoupí na to, že mu někdo za mě dá dva a já se s třetí osobou dohodnu, že jí dám čtyři, tak to beru. Ale jak jsem již řekla, nerozumím tomu.

Ovšem zajímalo by mě, jak se bude chovat vláda, když se stane následující věc: podepíše se smlouva a Falkon slíbí zaplatit 20 miliard. Vznikem smlouvy zaniká Rusku dluh 93 miliard. Ovšem Falkon nezaplatí a tudíž se stane dlužníkem státu. Základní jmění má 2,5 milionu. Z čeho zaplatí 20 miliard? Nebo co když krachne? Stát, jenž chce samozřejmě získat vytoužených 20 miliard, se kterými už několik měsíců počítá do státního rozpočtu, se rozhodne pro soudní spor. Otázkou je: jak seženou zastupitele Falkonu? To je takový malý rébus s otevřených koncem. Jak dopadne?

Líbil se vám článek?

-138
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 36 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 10. 2001 10:01, Katerinka

.. blábol !!! ...
Co se týče zániku dluhů, tak je to blábol. Teprve po zaplacení!!! těch 20 miliard bude převeden dluh Ruska (a to jen jeho část) na Falkon. Tedy nezanikne dluh (ta část) vůči ČR jen podpisem smlouvy, ale až po uhrazení oněch 20 miliard!!!!
A autorka zřejmě teprve včera spadla z višně, protože jinak by věděla (to, co každý), že dostat aspoň část dluhu z Ruska je naprostý zázrak, který se nepodařil minulým vládám a ani slavnému "nobl" Pařížskému klubu. L. J. Doctor,

+9
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

16. 10. 2001 10:09, Katerinka

Kdo jiný?

Falcon, a pouze Falcon, doporučila ruská vláda. Takže vybírat prostě nešlo. Zeman minule na 7 tvrdil, že výnosnost bude cca 22% s tím, že průměrná výnosnost u podobných pohledávek je 10%. Kdyby to byla pravda, tak je to asi O.K. Uvidíme.
"Vstřícný" postup ruské vlády může být ovšem ve spojitosti s privatizací v ČR (Transgas versus Gazprom, Unipetrol atd.)

-2
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (36 komentářů) příspěvků.

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Podvodníci se tváří jako ČEZ, lákají na investice

13. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Podvodníci se tváří jako ČEZ, lákají na investice

Podvodníci na internetu se schovávají i za značku českého energetického obra. Reklamy na sociálních sítích nebo na Youtube lákají k investování prostřednictvím vymyšlené platformy CEZ... celý článek

Podílové fondy: Rekordní rok pro akcie, tragický pro dluhopisy

11. 1. 2022 | Martin Mašát | 3 komentáře

Podílové fondy: Rekordní rok pro akcie, tragický pro dluhopisy

Vývoj podílových fondů hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Kolik si v průměru připsaly za prosinec, za celý rok 2021 nebo třeba za posledních pět či deset let? celý článek

Creditas získala licenci pro investiční společnost

7. 1. 2022 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Creditas získala licenci pro investiční společnost

Dceřiná společnost Banky Creditas s názvem Creditas investiční společnost získala licenci České národní banky. „Díky tomu může obhospodařovat speciální fondy a fondy kvalifikovaných... celý článek

Polovina Čechů drží doma hotovost. Řekli kde

7. 1. 2022 | Petr Kučera | 32 komentářů

Polovina Čechů drží doma hotovost. Řekli kde

Téměř polovina Čechů (48 %) má doma finanční rezervu v hotovosti. Nejčastěji je to částka kolem pěti tisíc korun, která je uložená v šuplíku. Vyplývá to z internetového průzkumu NMS... celý článek

Další protiinflační Dluhopisy Republiky teď nebudou, řekl Stanjura

6. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 10 komentářů

Další protiinflační Dluhopisy Republiky teď nebudou, řekl Stanjura

Ministerstvo financí teď neplánuje další emisi protiinflačních Dluhopisů Republiky. Při příležitosti oznámení výsledků státního rozpočtu za loňský rok to oznámil ministr financí Zbyněk... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.