Reklama Eurotelu poškozuje důvěru klientů

Reklama Eurotelu poškozuje důvěru klientů
Slogan největšího českého mobilního operátora o "nejbezpečnějším GSM Bankingu" je založen na sporných argumentech a navíc může uvést v pochyby ty, kteří používají stejnou službu u konkurence.

ilustrační obrázekSnaha Eurotelu zastřít své dvouleté zpoždění za konkurentem halasnou reklamní kampaní může být pro jeho partnery - banky - velice nepříjemná. Na billboardech či časopisových a novinových stránkách je sexy slečna (v jiné verzi mladík) s mobilem, okolo ní (něj) je nakreslena diskrétní zóna doplněná sloganem o nejbezpečnějším GSM Bankingu.

Banky tvrdí: Paegas je stejně bezpečný

Peněžní ústavy, které nabízejí možnost ovládání účtu mobilem s oběma operátory, jsou zatím dva. GE Capital (profil, názory) a eBanka (profil, názory). Její tisková mluvčí k těmto pochybnostem řekla: "GSM banking na bázi SIM Toolkit je pro našeho klienta s oběma operátory stejně bezpečný. Slovo nejbezpečnější v reklamní kampani Eurotelu může vyvolat dojem, že bezpečnost GSM bankingu Paegasu není dostatečná, což není pravda." Jejich konkurent, GE Capital tvrdí, že technologie Eurotelu přináší do zajištění bezpečnosti některé další prvky, při dotazu na jejich upřesnění jsme však byli odkázání přímo na Eurotel. Jan Heinz z GE Capital k tomu ještě dodává, že další bezpečnostní prvky Eurotelu navíc neznamenají, že by služby nabízené v síti Paegas nebyly bezpečné.

Paegas se brání

Především ti, kteří používají obdobnou službu s Paegasem, by se mohli ptát, zda-li je jejich bankovní aplikace bezpečná. Petr Stoklasa z oddělení vztahů s médii Paegasu k tomu říká: "Zásadně nesouhlasíme s tvrzením, že GSM Banking společnosti Eurotel je nejbezpečnějším na trhu. Uvedená reklamní kampaň je podle našeho názoru zavádějící a neseriozní." Samotní zástupci Eurotelu k argumentu o nejbezpečnější mobilní bance uvádějí, že SIM karta používá šifrování Triple DES (stejně jako obdobná aplikace Paegasu) a že bezpečnost je navíc posílena tím, že bankovní PIN a PUK dostává zákazník přímo zapečetěný od výrobce a nikdo v ČR tedy tyto údaje nemá. Pokud chcete používat obdobnou aplikaci od Paegase, dostanete od většiny bank, které ji nabízejí, bankovní PIN a PUK poštou do vlastních rukou nebo na příslušné pobočce v zapečetěné obálce. V případě Eurotelu dostáváte tento kód již v okamžiku spolu s novou SIM kartu, které jsou nyní již všechny bankovní. Pokud tedy o GSM Bankingu nic nevíte, ale koupíte si u Eurotelu novou SIM kartu (například Go sada, která se prodává v zavřené krabičce), dostanete k ní v zapečetěné obálce kódy, o kterých ani nevíte, k čemu jsou. V mnoha případech je otevřete, necháte někde povalovat, a pokud si aplikaci necháte po nějaké době nahrát, nevíte, kdo všechno si ve vašem šuplíku (knihovně, stole...) tyto údaje přečetl.

Považujete reklamu Eurotelu ve světle výše uvedených argumentů za zavádějící? Myslíte si, že reklama, která může v lidech vzbuzovat obavy z konkurenčních produktů, by měla mít přísnější pravidla? Podělte se o své názory s ostatními.

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 21 komentářů

Prodáváte nemovitost?

Prodáváte nemovitost? Využijte profesionální služby realitních makléřů NEXT REALITY.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 10. 2001 16:33

Klasický příklad FUD. (Pro nezasvěcené vysvětlení tohoto pojmu zde.) S tímhle způsobem relkamy nesouhlasím, ale ani mě to nepřekvapuje. Co byste čekali od reklamy, nota bene v podání Američanů.

+29
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

1. 10. 2001 18:28

Reklama tak jak ji vnímám já, je ve většině případech zavádějící. Většina reklamních triků zpočívá v zaujetí konzumenta. Záleží pak na každém z nás, jak se touto reklamou nechá ovlivnit. Jsem-li dostatečně informovaný člověk, neprobudí to ve mně žádnou reakci. Tím neříkám, že nejsem reklamou ovlivňován. Každopádně se nenechám přesvědčit bez rozmyšlení. Proto jsem také nepožadoval na vládě vrácení peněz z kampeličky:-)

-10
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (21 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Dluhopisy se splašily. Kolik vydělaly podílové fondy v únoru

5. 3. 2021 | Martin Mašát | 3 komentáře

Dluhopisy se splašily. Kolik vydělaly podílové fondy v únoru

Letošní únor nepotěšil konzervativní investory v dluhopisových fondech. Výnosy dluhopisů stouply ze strachu z budoucí inflace, což u dluhopisových fondů znamená, že utrpěly ztráty.... celý článek

Kouzelná Pilulka. Akcie posílí o dalších 100 %, věří fanoušek

4. 3. 2021 | Jaroslav Šura | 2 komentáře

Kouzelná Pilulka. Akcie posílí o dalších 100 %, věří fanoušek

Jaroslav Šura patří na Twitteru k nejvýraznějším tvářím mezi českými investory. Ve svém nadšení pro akcie Pilulky nemá konkurenci. Kdo ho v říjnu poslechl a nakoupil za 424 Kč, mohl... celý článek

Soud jako byznys. Pojďme vyhrát spor

4. 3. 2021 | Renata Lichtenegerová

Soud jako byznys. Pojďme vyhrát spor

Odměna až z toho, co dokážeme vysoudit. Ve sporech, které za své klienty vede společnost LitFin, se právě teď hraje o víc než miliardu. Eur.

Investice pro začátečníky. Kam s penězi, když už vás štve spoření v bance

3. 3. 2021 | Jiří Hovorka | 29 komentářů

Investice pro začátečníky. Kam s penězi, když už vás štve spoření v bance

Jak zhodnotit úspory, které vám na bankovních vkladech požírá inflace? Zkuste se naučit investovat. Jestli vám to připadá složité, ze začátku to můžete vzít jako hru. Vysvětlíme její... celý článek

Bitcoin za sto tisíc dolarů? Klidně

1. 3. 2021 | Radim Zelený | 13 komentářů

Bitcoin za sto tisíc dolarů? Klidně

Raketový růst ceny bitcoinu přináší pozornost kryptoměnovým a blockchainovým projektům z celého světa. Jedna z tuzemských technologických firem, která se chce prosadit, je Platon Finance... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.