Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Primární emise společnosti Limart neproběhne

Primární emise společnosti Limart neproběhne
Rok se připravovala primární emise akcií společnosti Limart. Nakonec se neuskuteční.

Primární emise akcií společnosti Limart, která byla původně plánována na červen letošního roku a později odložena na podzimní měsíce, letos již nebude uskutečněna. Vladimír Dvořák, který ve společnosti Epic Securities emisi připravoval přechází od počátku října právě do společnosti Limart.

V tiskové zprávě, kterou Limart vydal píše, že: "V porovnání s podmínkami v červnu letošního roku, kdy proběhl první pokus o úpis akcií, nedošlo v žádném ohledu k pozitivnímu posunu a naopak došlo k výraznému zhoršení podmínek na domácím i světových kapitálových trzích.

Společnosti Limart se v současnosti daří zajišťovat financování investic z vlastních zdrojů a prostřednictvím bankovních úvěrů. Pro další rozvoj zvažuje možnost posílení vlastního kapitálu prostřednictvím rizikového kapitálu. Po stabilizaci kapitálových trhů nelze vyloučit ani další pokus o vstup na kapitálový trh prostřednictvím IPO. V této souvislosti společnost Limart uskutečnila několik jednání se subjekty působící na Vídeňské burze, které projevily zájem realizovat IPO rovněž na tomto trhu. Společnost se rozhodla sestavovat účetní výkazy rovněž podle mezinárodních účetních standardů (IAS) tak, aby splňovala všechny podmínky nezbytné pro vstup i na zahraniční kapitálové trhy. V nejbližší době budou zpětně podle IAS sestaveny i výkazy za minulá účetní období.

Limart v současnosti disponuje šesti technologickými linkami pro zpracování plechu. Klientelu společnosti tvoří více než 400 odběratelů z celé ČR. Mezi hlavní zákazníky patří nejvýznamnější společnosti z automobilového, spotřebního, obalového a stavebního průmyslu. Dosavadní vývoj hospodaření společnosti Limart vykazuje vysokou dynamiku. V loňském roce společnost dosáhla celkových tržeb 923 mil. Kč a čistého zisku 42 mil. Kč. V letošním roce by celkové tržby měly dosáhnout úrovně cca 2 mld. Kč. Výrazný nárůst tržeb společnost očekává i v roce 2002. V této souvislosti byla zahájena výstavba další výrobní haly v areálu společnosti v Brně-Chrlicích. Zvětšené výrobní prostory umožní instalaci další technologie, které umožní zvýšit kvalitu nabízených služeb a lépe pokrýt v současnosti ne zcela uspokojenou poptávku odběratelů. "

Je dobře, že se emise Limartu neuskuteční? Čekáme na vaše názory.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-2
Ano
Ne

Diskuze

27. 9. 2001 | 10:22 | TGP

Typický EPIC. Spousta řečí, spousta prostoru v novinách, ale skutek utek. Ti snad poslední dobou neudělali žádnou dobrou investici - Super, Atlas, Limart, místní kabelové televize, Internet provider... jedno horší investice...více

27. 9. 2001 | 10:19 | TGP

To je tedy pěkný průšvih. Tolik řečí kolem a nakonec nic... více

27. 9. 2001 | 9:44 | Radek

Je to asi škoda. Hlavně by mne ale zajímalo na jakou pozici nastupuje pan Dvořák v Limartu? více

26. 9. 2001 | 18:02 | Harpagon

Dobře to není. Zpráva ovšem není čerstvá a to také není dobře :o( více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK