Primární emise společnosti Limart neproběhne

Primární emise společnosti Limart neproběhne
Rok se připravovala primární emise akcií společnosti Limart. Nakonec se neuskuteční.

Primární emise akcií společnosti Limart, která byla původně plánována na červen letošního roku a později odložena na podzimní měsíce, letos již nebude uskutečněna. Vladimír Dvořák, který ve společnosti Epic Securities emisi připravoval přechází od počátku října právě do společnosti Limart.

V tiskové zprávě, kterou Limart vydal píše, že: "V porovnání s podmínkami v červnu letošního roku, kdy proběhl první pokus o úpis akcií, nedošlo v žádném ohledu k pozitivnímu posunu a naopak došlo k výraznému zhoršení podmínek na domácím i světových kapitálových trzích.

Společnosti Limart se v současnosti daří zajišťovat financování investic z vlastních zdrojů a prostřednictvím bankovních úvěrů. Pro další rozvoj zvažuje možnost posílení vlastního kapitálu prostřednictvím rizikového kapitálu. Po stabilizaci kapitálových trhů nelze vyloučit ani další pokus o vstup na kapitálový trh prostřednictvím IPO. V této souvislosti společnost Limart uskutečnila několik jednání se subjekty působící na Vídeňské burze, které projevily zájem realizovat IPO rovněž na tomto trhu. Společnost se rozhodla sestavovat účetní výkazy rovněž podle mezinárodních účetních standardů (IAS) tak, aby splňovala všechny podmínky nezbytné pro vstup i na zahraniční kapitálové trhy. V nejbližší době budou zpětně podle IAS sestaveny i výkazy za minulá účetní období.

Limart v současnosti disponuje šesti technologickými linkami pro zpracování plechu. Klientelu společnosti tvoří více než 400 odběratelů z celé ČR. Mezi hlavní zákazníky patří nejvýznamnější společnosti z automobilového, spotřebního, obalového a stavebního průmyslu. Dosavadní vývoj hospodaření společnosti Limart vykazuje vysokou dynamiku. V loňském roce společnost dosáhla celkových tržeb 923 mil. Kč a čistého zisku 42 mil. Kč. V letošním roce by celkové tržby měly dosáhnout úrovně cca 2 mld. Kč. Výrazný nárůst tržeb společnost očekává i v roce 2002. V této souvislosti byla zahájena výstavba další výrobní haly v areálu společnosti v Brně-Chrlicích. Zvětšené výrobní prostory umožní instalaci další technologie, které umožní zvýšit kvalitu nabízených služeb a lépe pokrýt v současnosti ne zcela uspokojenou poptávku odběratelů. "

Je dobře, že se emise Limartu neuskuteční? Čekáme na vaše názory.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Bitcoin prudce klesá, rekord nepřekonal

26. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 17 komentářů

Bitcoin prudce klesá, rekord nepřekonal

Zatímco ještě včera cena bitcoinu atakovala historické maximum z roku 2017, za poslední den klesla o víc než desetinu. Virtuální měny dnes zažívají výprodej.

Investice do realit už od pár stovek. Prošli jsme možnosti

26. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Investice do realit už od pár stovek. Prošli jsme možnosti

Vedle nemovitostních fondů můžete zkusit zhodnotit peníze v realitách i prostřednictvím startupů. Třeba půjčit na výstavbu nebo těžit z nájemného. Projděte si, co umějí a jak jsou... celý článek

Realitní fond Generali koupil historickou budovu v centru Prahy

25. 11. 2020 | Jiří Hovorka

Realitní fond Generali koupil historickou budovu v centru Prahy

Generali Fondu koupil historickou budovu v centru Prahy. Rezidenční nemovitost s restaurací v přízemí se stala třetí letošní akvizicí fondu v českém hlavním městě.

Koruna je k dolaru nejsilnější za více než dva roky

25. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Koruna je k dolaru nejsilnější za více než dva roky

Česká koruna se po více než dvou letech dostala pod 22 korun za dolar. Naposledy byla takto silná koncem září roku 2018.

Prodej akcií bez daně dostane strop i po třech letech

21. 11. 2020 | Petr Kučera | 28 komentářů

Prodej akcií bez daně dostane strop i po třech letech

Daňové osvobození fyzických osob při prodeji cenných papírů má být od příštího roku omezeno na 20 milionů korun.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.