Primární emise společnosti Limart neproběhne

Primární emise společnosti Limart neproběhne
Rok se připravovala primární emise akcií společnosti Limart. Nakonec se neuskuteční.

Primární emise akcií společnosti Limart, která byla původně plánována na červen letošního roku a později odložena na podzimní měsíce, letos již nebude uskutečněna. Vladimír Dvořák, který ve společnosti Epic Securities emisi připravoval přechází od počátku října právě do společnosti Limart.

V tiskové zprávě, kterou Limart vydal píše, že: "V porovnání s podmínkami v červnu letošního roku, kdy proběhl první pokus o úpis akcií, nedošlo v žádném ohledu k pozitivnímu posunu a naopak došlo k výraznému zhoršení podmínek na domácím i světových kapitálových trzích.

Společnosti Limart se v současnosti daří zajišťovat financování investic z vlastních zdrojů a prostřednictvím bankovních úvěrů. Pro další rozvoj zvažuje možnost posílení vlastního kapitálu prostřednictvím rizikového kapitálu. Po stabilizaci kapitálových trhů nelze vyloučit ani další pokus o vstup na kapitálový trh prostřednictvím IPO. V této souvislosti společnost Limart uskutečnila několik jednání se subjekty působící na Vídeňské burze, které projevily zájem realizovat IPO rovněž na tomto trhu. Společnost se rozhodla sestavovat účetní výkazy rovněž podle mezinárodních účetních standardů (IAS) tak, aby splňovala všechny podmínky nezbytné pro vstup i na zahraniční kapitálové trhy. V nejbližší době budou zpětně podle IAS sestaveny i výkazy za minulá účetní období.

Limart v současnosti disponuje šesti technologickými linkami pro zpracování plechu. Klientelu společnosti tvoří více než 400 odběratelů z celé ČR. Mezi hlavní zákazníky patří nejvýznamnější společnosti z automobilového, spotřebního, obalového a stavebního průmyslu. Dosavadní vývoj hospodaření společnosti Limart vykazuje vysokou dynamiku. V loňském roce společnost dosáhla celkových tržeb 923 mil. Kč a čistého zisku 42 mil. Kč. V letošním roce by celkové tržby měly dosáhnout úrovně cca 2 mld. Kč. Výrazný nárůst tržeb společnost očekává i v roce 2002. V této souvislosti byla zahájena výstavba další výrobní haly v areálu společnosti v Brně-Chrlicích. Zvětšené výrobní prostory umožní instalaci další technologie, které umožní zvýšit kvalitu nabízených služeb a lépe pokrýt v současnosti ne zcela uspokojenou poptávku odběratelů. "

Je dobře, že se emise Limartu neuskuteční? Čekáme na vaše názory.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

30. 9. 2022 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

Česká firma Hardwario, která se zaměřuje na internet věcí (IoT), obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií (IPO). S akciemi se pak bude obchodovat na Burze cenných... celý článek

Zhodnotit eura je těžší než koruny, ale možnosti jsou

30. 9. 2022 | Dominik Stroukal

Zhodnotit eura je těžší než koruny, ale možnosti jsou

Jak a kam investovat eura, aby to dávalo smysl? Investiční možnosti nabízejí tuzemské i zahraniční banky, ale také fintechové aplikace.

Alternativa ke spořicím účtům. Výnos závisí na úroku ČNB

29. 9. 2022 | Petra Nová | 1 komentář

Alternativa ke spořicím účtům. Výnos závisí na úroku ČNB

Investiční společnost Conseq nově spustila Repofond. Fond peněžního trhu, jehož výnos závisí na klíčové úrokové sazby ČNB. „Fond bereme jako alternativu ke spořicím účtům,“ říká Richard... celý článek

Creditas dostala pokutu, nabízela dluhopisy vedle spoření

27. 9. 2022 | Petr Kučera

Creditas dostala pokutu, nabízela dluhopisy vedle spoření

Banka podle ČNB nabízela investiční nástroje ještě před tím, než vyhodnotila profil konkrétních klientů.

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

26. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes ukončil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů získal 132 milionů korun na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.