Povinné ručení bude dražší

Povinné ručení bude dražší
Ceny pojištění odpovědnosti za provoz vozidel v příštích letech porostou.

Novinářům to řekl výkonný ředitel České pojišťovny Petr Prokop s tím, že minimální sazby povinného ručení pro rok 2002 zatím stanoveny nebyly.

Připomněl, že povinně smluvní pojištění odpovědnosti 12 pojišťoven za provoz více než pěti miliónů vozidel vykázalo v roce 2000 ztrátu přes 1,6 miliardy korun. V okolních postkomunistických zemích s výjimkou Slovenska jsou tyto sazby pojištění zhruba dvojnásobné, dodal.

Česká kancelář pojistitelů, která minimální sazby vyhlašuje, odhaduje, že minimální sazby vzrostou pro příští rok průměrně o šest procent. Cenu pojistného určuje výše celkem vyplaceného plnění z povinného ručení a inflace. Podle Prokopa jsou pojistky některých skupin vozidel stále cenově výrazně podhodnocené, jiné naopak předražené. "Majitelé osobních vozů s velkými motory jsou diskriminováni, v jiných kategoriích naopak vyplacené škody několikanásobně převyšují vybrané pojistné," uvedl Prokop.

Vývoj sazeb je po dobu trvání státní regulace upraven zákonem, podle kterého se minimální pojistné po dobu tří let od nabytí účinnosti zákona, tj. do 30. července 2002, každoročně zvyšuje o stejné procento, o jaké v předchozím roce vzrostly spotřebitelské ceny. Konkrétní sazby však vedle toho závisejí i na škodním průběhu u jednotlivých skupin vozidel.

Podívejte se na naší sekci povinného ručení. Najdete v ní profily všech pojistek nabízených na tuzemském trhu. Smlouvu s Českou podnikatelskou pojišťovnou u nás můžete dokonce uzavřít!

U které pojišťovny máte pojištěný vůz? Věříte, že povinné ručení je pro pojišťovny ztrátové? Napište svůj názor!

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 19 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 10. 2001 16:23, Kozderka

Stále očekávám snížení zákonného pojištění za bezškodní průběh! Místo toho pojišťovny odvádějí problém na řeči, jak motoristům roste plnění za škody a oblbují veřejnost, že je třeba více obecně více platit. V lepším případě poskytují směšné bonusy či slevy na benzín apod. služby. Chtěl bych vědět, kolik motoristů bonusy využilo. Co takhle anketa s vyhodnocením???

+29
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

2. 10. 2001 11:43, TGP

Pokud by měl antimonopolní úřad někde zasahovat, tak by to byly kartelové dohody pojišťoven o zvyšování pojistného u povinného ručení. Ty ceny jsou nehorázně vysoké a není proti tomu obrana.

Zobrazit celé vlákno

-21
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (19 komentářů) příspěvků.

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Podvodníci se tváří jako ČEZ, lákají na investice

13. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Podvodníci se tváří jako ČEZ, lákají na investice

Podvodníci na internetu se schovávají i za značku českého energetického obra. Reklamy na sociálních sítích nebo na Youtube lákají k investování prostřednictvím vymyšlené platformy CEZ... celý článek

Podílové fondy: Rekordní rok pro akcie, tragický pro dluhopisy

11. 1. 2022 | Martin Mašát | 3 komentáře

Podílové fondy: Rekordní rok pro akcie, tragický pro dluhopisy

Vývoj podílových fondů hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Kolik si v průměru připsaly za prosinec, za celý rok 2021 nebo třeba za posledních pět či deset let? celý článek

Creditas získala licenci pro investiční společnost

7. 1. 2022 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Creditas získala licenci pro investiční společnost

Dceřiná společnost Banky Creditas s názvem Creditas investiční společnost získala licenci České národní banky. „Díky tomu může obhospodařovat speciální fondy a fondy kvalifikovaných... celý článek

Polovina Čechů drží doma hotovost. Řekli kde

7. 1. 2022 | Petr Kučera | 32 komentářů

Polovina Čechů drží doma hotovost. Řekli kde

Téměř polovina Čechů (48 %) má doma finanční rezervu v hotovosti. Nejčastěji je to částka kolem pěti tisíc korun, která je uložená v šuplíku. Vyplývá to z internetového průzkumu NMS... celý článek

Další protiinflační Dluhopisy Republiky teď nebudou, řekl Stanjura

6. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 10 komentářů

Další protiinflační Dluhopisy Republiky teď nebudou, řekl Stanjura

Ministerstvo financí teď neplánuje další emisi protiinflačních Dluhopisů Republiky. Při příležitosti oznámení výsledků státního rozpočtu za loňský rok to oznámil ministr financí Zbyněk... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.