Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Podzim je tu a pořád nic

Podzim je tu a pořád nic
Marketingově nejefektivnější část roku je tu. Na sklonu (spíše nesklonu) k investování se ale nic nezměnilo. Za týden poklesl majetek ve fondech opět bezmála o miliardu korun.

Přestože většina fondů první dva dny týdne následkem zastaveného obchodování v USA neprodávala a neodkupovala podílové listy, stihli toho investoři v druhé polovině týdne opravdu hodně – vybrali z fondů majetek za 937 milionů korun. Hluboko v červených číslech se pohybovala také výkonnost.

Za čtrnáct dní pod šedesát miliard?

Léto skončilo a nezbývá než toto roční období bilancovat. Celkově z fondů za poslední tři měsíce uteklo přes osm miliard korun a hodnota majetku se scvrkla na 61,9 miliard. O tom, že obhospodařovaný majetek během podzimu klesne pod 60 miliard korun, nemá snad ani cenu spekulovat. Okolo tří miliard korun ještě odkoupí Česká spořitelna z trojice svých postkuponových fondů. Stahování celkových cca. 11 miliard korun započaté na přelomu května a června pokračovalo též v posledním, jen podle kalendáře letním, týdnu. Nejvíce byl postižen ISČS Český (profil, názory). s úbytkem 406 milionů korun (za poslední čtvrt rok klesl objem majetku pod správou z 4,6 miliardy na 1,8 miliardy korun). O 180 milionů korun přišel také ISČS Výnosový (profil, názory). Jím obhospodařovaný majetek poklesl během léta o šest set milionů korun na současné dvě miliardy. Ve Všeobecném fondu ISČS (profil, názory) zbývá po posledním odkupu za 76 milionů korun ještě 440 milionů (před třemi měsíci byla ve fondu miliarda korun).

Fondy, které se, kromě trojice ze stáje Investiční společnosti České spořitelny, na poklesu podílely, zjistíte v přehledu úbytku majetku pod správou. Prozradím vám jen, že dva největší fondy peněžního trhu na tom byly velmi špatně. Ze Sporoinvestu (profil, názory). odplynulo 179 milionů korun a z IKS peněžní trh (profil, názory). více než dvaašedesát milionů. Majetek pod správou vzrostl jen šesti fondům. Výrazněji jen jedinému. Sedmdesát osm milionů korun přibylo v IKS Dluhopisovém (profil, názory). Podrobnější informace o zbývající pětici fondů s přírůstky majetku zjistíte v tabulce čistých prodejů .
Chcete-li se podívat na statistiku prodejů a odkupů blíže, poslouží vám ještě:
přehled deseti fondů, které přilákaly nejvíce peněz
desítka fondů s nejvyššími odkupy

Kurzy podílových listů akciových fondů a fondů fondů poklesly za poslední týden v průměru o šest procent. Čelo tabulky fondů s nejnižším zhodnocením obsadil ŽB-Trust Akciový (profil, názory) s mínus jedenácti procenty následovaný Akro Eurotech (profil, názory) (-10,2 procenta) a IKS světových indexů (profil, názory). Každý z nich minus 10,2 procenta. O moc lépe na tom ale nebyly, a následkem vývoje světových trhů ani být nemohly, ostatní fondy fondů a fondy akciové. Eurotech svým zmenšováním způsobeném především trvalým pádem kurzu podílových listů (od založení před čtrnácti měsíci o osmdesát procent) a také půlmilionovým odkupem tento týden stále více připomíná privátní portfolio. K tomu má nyní svou malostí (aktuálně spravuje čtyři miliony korun) blíže než ke standardnímu podílovému fondu. Zde najdete kompletní desítku fondů s nejnižší týdenní výkonností.

Klesající inflace a o půl procentního bodu snížená mezibankovní úroková sazba měly pozitivní dopad na zhodnocení dluhopisových fondů. Nejvíce (0,69 procenta) připsal Bondinvest ISČS (profil, názory). Týdenní výkonnost žádného dalšího fondu nepřevýšila 0,5 procenta. Druhý skončil Akro obligace (profil, názory), třetí ČSOB český dluhopisový (profil, názory). Všechny "plusové" fondy najdete v tabulce nejvyšších výkonností.

Na tomto místě najdete již zmíněné a k tomu ještě mnohé jiné tabulky pěkně pohromadě:
tabulku výkonnosti
tabulku kategorií fondů
tabulku prodejů

Jaký typ fondů by měl šanci investory konečně zaujmout? Klesne majetek ve fondech do konce roku na padesát miliard korun? Nastane v některé společnosti v důsledku špatných výsledků "personální zemětřesení"? V které? Napište nám , co víte či si myslíte!

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-4
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 9. 2001 17:19, žabák

Amater není až tak hloupí. Některé akcie jsem již nakoupil a další mám v plánu. Nezapomínejte na akcie zbrojařských firem z Francie, Itálie, Velké Británie, ale i jiné. Za pár týdnů si o tom můžeme popovídat.

Reagovat

 

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (znalec 25. 09. 2001 12:30)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

27. 9. 2001 7:12

Pan Baron je bývalý lampasák, tak ví co dělá.

Reagovat

 

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Miso S. 26. 09. 2001 15:14)

Další příspěvky v diskuzi (41 komentářů)

28. 9. 2001 | 13:27 | Baronlempl

Vážený Karle Večeřo! Reálný socialismus a reálný kapitalismus jsou tak nepatrné časové zlomky existence lidstva, že je úplně zbytečné přemýšlet, která varianta je správná a která ne. Nepatrnost tohoto časového úseku si můžete...více

27. 9. 2001 | 19:42 | zevloun

Vznešeně intektuální. Sledoval jste záplavy na Moravě ? Volba Sophie má má hlubší záběr. Vy jste žil na Marsu nebo jiné komunitě ? Jak jste přežil minulá léta ?? Podstata je, zda je člověk svině od narození nebo zda...více

27. 9. 2001 | 19:25 | TGP

Pravá Sophiina volba reálného socialismu: duše nebo chleba? více

27. 9. 2001 | 19:17 | TGP

Aspoň umí analyzovat trh na rozdíl od těch rychlokvašek, které jsou dnes a denně v televizi a v pátek říkají opak toho, co říkali v pondělí. více

27. 9. 2001 | 19:04 | zevloun

Tento pohled jsem nezvýraznil , souhlasím. více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK