Podzim je tu a pořád nic

Podzim je tu a pořád nic
Marketingově nejefektivnější část roku je tu. Na sklonu (spíše nesklonu) k investování se ale nic nezměnilo. Za týden poklesl majetek ve fondech opět bezmála o miliardu korun.

Přestože většina fondů první dva dny týdne následkem zastaveného obchodování v USA neprodávala a neodkupovala podílové listy, stihli toho investoři v druhé polovině týdne opravdu hodně – vybrali z fondů majetek za 937 milionů korun. Hluboko v červených číslech se pohybovala také výkonnost.

Za čtrnáct dní pod šedesát miliard?

Léto skončilo a nezbývá než toto roční období bilancovat. Celkově z fondů za poslední tři měsíce uteklo přes osm miliard korun a hodnota majetku se scvrkla na 61,9 miliard. O tom, že obhospodařovaný majetek během podzimu klesne pod 60 miliard korun, nemá snad ani cenu spekulovat. Okolo tří miliard korun ještě odkoupí Česká spořitelna z trojice svých postkuponových fondů. Stahování celkových cca. 11 miliard korun započaté na přelomu května a června pokračovalo též v posledním, jen podle kalendáře letním, týdnu. Nejvíce byl postižen ISČS Český (profil, názory). s úbytkem 406 milionů korun (za poslední čtvrt rok klesl objem majetku pod správou z 4,6 miliardy na 1,8 miliardy korun). O 180 milionů korun přišel také ISČS Výnosový (profil, názory). Jím obhospodařovaný majetek poklesl během léta o šest set milionů korun na současné dvě miliardy. Ve Všeobecném fondu ISČS (profil, názory) zbývá po posledním odkupu za 76 milionů korun ještě 440 milionů (před třemi měsíci byla ve fondu miliarda korun).

Fondy, které se, kromě trojice ze stáje Investiční společnosti České spořitelny, na poklesu podílely, zjistíte v přehledu úbytku majetku pod správou. Prozradím vám jen, že dva největší fondy peněžního trhu na tom byly velmi špatně. Ze Sporoinvestu (profil, názory). odplynulo 179 milionů korun a z IKS peněžní trh (profil, názory). více než dvaašedesát milionů. Majetek pod správou vzrostl jen šesti fondům. Výrazněji jen jedinému. Sedmdesát osm milionů korun přibylo v IKS Dluhopisovém (profil, názory). Podrobnější informace o zbývající pětici fondů s přírůstky majetku zjistíte v tabulce čistých prodejů .
Chcete-li se podívat na statistiku prodejů a odkupů blíže, poslouží vám ještě:
přehled deseti fondů, které přilákaly nejvíce peněz
desítka fondů s nejvyššími odkupy

Kurzy podílových listů akciových fondů a fondů fondů poklesly za poslední týden v průměru o šest procent. Čelo tabulky fondů s nejnižším zhodnocením obsadil ŽB-Trust Akciový (profil, názory) s mínus jedenácti procenty následovaný Akro Eurotech (profil, názory) (-10,2 procenta) a IKS světových indexů (profil, názory). Každý z nich minus 10,2 procenta. O moc lépe na tom ale nebyly, a následkem vývoje světových trhů ani být nemohly, ostatní fondy fondů a fondy akciové. Eurotech svým zmenšováním způsobeném především trvalým pádem kurzu podílových listů (od založení před čtrnácti měsíci o osmdesát procent) a také půlmilionovým odkupem tento týden stále více připomíná privátní portfolio. K tomu má nyní svou malostí (aktuálně spravuje čtyři miliony korun) blíže než ke standardnímu podílovému fondu. Zde najdete kompletní desítku fondů s nejnižší týdenní výkonností.

Klesající inflace a o půl procentního bodu snížená mezibankovní úroková sazba měly pozitivní dopad na zhodnocení dluhopisových fondů. Nejvíce (0,69 procenta) připsal Bondinvest ISČS (profil, názory). Týdenní výkonnost žádného dalšího fondu nepřevýšila 0,5 procenta. Druhý skončil Akro obligace (profil, názory), třetí ČSOB český dluhopisový (profil, názory). Všechny "plusové" fondy najdete v tabulce nejvyšších výkonností.

Na tomto místě najdete již zmíněné a k tomu ještě mnohé jiné tabulky pěkně pohromadě:
tabulku výkonnosti
tabulku kategorií fondů
tabulku prodejů

Jaký typ fondů by měl šanci investory konečně zaujmout? Klesne majetek ve fondech do konce roku na padesát miliard korun? Nastane v některé společnosti v důsledku špatných výsledků "personální zemětřesení"? V které? Napište nám , co víte či si myslíte!

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 41 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 9. 2001 17:19, žabák

Amater není až tak hloupí. Některé akcie jsem již nakoupil a další mám v plánu. Nezapomínejte na akcie zbrojařských firem z Francie, Itálie, Velké Británie, ale i jiné. Za pár týdnů si o tom můžeme popovídat.

Zobrazit celé vlákno

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

27. 9. 2001 7:12

Pan Baron je bývalý lampasák, tak ví co dělá.

Zobrazit celé vlákno

-2
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (41 komentářů) příspěvků.

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Přes Investown už lidé investovali 100 milionů

16. 9. 2021 | Petr Kučera | 7 komentářů

Přes Investown už lidé investovali 100 milionů

Start-up Investown.cz hlásí prvních 25 tisíc aktivních uživatelů a investice přesahující 100 milionů korun. Platforma, zaměřená na drobné investice do bytů, zahájila ostrý provoz letos... celý článek

Jedno finanční letadlo padá, jiné právě vzlétá. Nasednete?

14. 9. 2021 | Martin Tománek | 11 komentářů

Jedno finanční letadlo padá, jiné právě vzlétá. Nasednete?

Zatímco někteří piloti dopravních letadel jsou kvůli útlumu letectví stále na neplaceném volnu, piloty finančních letadel pandemie nezasáhla. Tento sektor zažívá dlouhotrvající boom,... celý článek

Jak poznat investiční podvod. Pozor na varovné signály

13. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 14 komentářů

Jak poznat investiční podvod. Pozor na varovné signály

Policie obvinila mladého podnikatele z investičního podvodu za 1,5 miliardy korun. Měl přes čtyři tisíce klientů. Čemu byste se měli vyhnout, abyste příště nenaletěli vy?

ČNB už nebude plošně omezovat výši dividend

10. 9. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

ČNB už nebude plošně omezovat výši dividend

Česká národní banka už v dalším období nebude plošně omezovat výši dividend bank. Doporučuje však zvažovat další výplatu až po oznámení konečných hospodářských výsledků za rok 2021... celý článek

Akciová vakcinace. Tipy na farmaceutické a zdravotnické firmy

9. 9. 2021 | Jaroslav Šura | 1 komentář

Akciová vakcinace. Tipy na farmaceutické a zdravotnické firmy

Akcie technologických společností jedou. Nesázejte na ně ale všechno. Očkujte portfolio proti propadu něčím jiným.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.