Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Když za čtvrté je za pět

Když za čtvrté je za pět
Hodnotit internetovou prezentaci IPB Pojišťovny je pro mne dnes úkolem vpravdě nadlidským. Žádná taková prezentace totiž neexistuje. Ne že by tomu tak bylo vždy, ale důležitý je fakt, že TEĎ neexistuje.

Podle objemu předepsaného pojistného zaujímá IPB Pojišťovna v oblasti českého pojišťovnictví 4. místo. Hezké místo. Mohlo by se zdát, že se v tuto chvíli bude vedení společnosti snažit, aby jejich "svěřenkyně" stanula na pomyslných stupních vítězů. Jedním ze spolehlivých prostředků, jak toho dosáhnout, je využití možností internetu pro marketingové a obecně prezentační cíle. V tomto případě se však postupuje přesně opačně.

Hodnocení prezentace IPB Pojišťovny

 Webová prezentace neexistuje, zprávy a sliby, že se něco nového (a pravděpodobně skvělého) připravuje, nemohou uspokojit ani toho největšího optimistu. TEĎ chci rozumně utratit své peníze, TEĎ potřebuji informace. Je to stejné, jako kdyby se všechny pobočky po celé zemi uzavřely a na dveře se napsalo: dočasně nefungujeme, ale jednou snad opět začneme, čekejte. Co udělá klient? Odejde a už nikdy se nevrátí. A tahle škoda se dá jen těžko napravovat. Jsem si vědom nadnesenosti svého příměru. Ale fakt, že vedení IPB Pojišťovny opomíjí "pouhých" 26% populace ČR, mi připadá mimořádně závažný. A také tu na mě dýchá jistá neúcta k médiu, které si svými nespornými kvalitami a možnostmi vydobylo pevné a neoddiskutovatelné místo v obchodní a marketingové sféře.

Dnes se tedy budeme muset spokojit s konstatováním, že za všechny hodnocené roviny získala IPB Pojišťovna oprávněně známku nejhorší. Za 5.

A na závěr tohoto velmi zvláštního hodnocení bych rád vyjádřil naději, že v nejbližší době budou uvedeny do činnosti takové webové stránky, které nás všechny přesvědčí o tom, že v IPB Pojišťovně se umějí s prostředím internetu férovým způsobem poprat.

www stránky finančních institucí
Připravili jsme pro vás cestopis po serverech na českém internetu. Týden co týden se podíváme na jednu finanční instituci a na jejich způsob prezentace na síti sítí. Hodnotíme vždy pět nejvýznamnějších firem daného oboru (banky, stavební spořitelny, investiční společnosti...), každý týden jednu. Poté (v šestém týdnu) bude následovat článek shrnující využití internetu daným odvětvím.
Hlavním hodnotitelem je Leoš Bárta, ředitel agentury eMARKET, porotu serveru Peníze.CZ tvoří dvanáct osobností.
Adresa dnes hodnocených stránek:
www.ipbpojistovna.cz


Na webu IPB Pojišťovny byla po určitou dobu pouze zpráva o tom, že pojišťovna vytváří nový web. Ve čtvrtek odpoledne byl pak web úplně nepřístupný. 

Zamyšlení pro tento týden:
Internet (koneckonců jako každé médium) více či méně odráží realitu skutečného světa, který ho stvořil. V internetu a jeho aktuální podobě (pokud můžeme vůbec mluvit o podobě něčeho tak neuchopitelného a specifického) se odrážejí vlastnosti, touhy a potřeby lidí, kteří jej tvoří a aktivně využívají. A tak i tady platí jedna ze staletých pravd transformovaná pro internet: každá webová prezentace je jen tak dobrá a silná, jak je dobrý a silný její nejslabší článek. Co je platné, že v některé z rovin je prezentace nadprůměrná, když z dalšího hlediska nestojí za nic? Když tvoříte nebo necháváte tvořit svou internetovou prezentaci, dbejte především na vyváženost jednotlivých rovin. Uvědomte si místa, kde jste si jisti a naopak kde vaše suverenita není vysoká. Své slabiny neskrývejte za silnými momenty, ale odstraňte je nebo je alespoň potlačte. Já vím, že to zní příliš filosoficky, ale výsledný efekt bude nanejvýš praktický, uchopitelný, měřitelný a hodnotitelný. Uživatelé a klienti to poznají. Někteří dřív, někteří později, ale poznají.

Diskuse:
Dovolím si dnes vyvolat diskusi. Předkládám Vám všem k zamyšlení 5 P (nebo chcete-li 5 předpokladů) úspěšné webové prezentace. Jakékoli prezentace. Od prodejce párátek až po nadnárodní finanční ústav.

1. Vztah ke korporátní identitě. Prezentace by měla beze zbytku respektovat veškerá specifika a pravidla týkající se korporátní identity subjektu (respektovat základní pravidla firemního sdělení, nic přidávat, nic neubírat).

2. Kreativní přístup Prezentace by měla umět zaujmout, odlišit se od ostatních, přinášet nové pohledy, názory, možnosti.

3. Informační hodnota Prezentace by měla sdělovat informace pokud možno komplexně, aktuálně, přehledně a zároveň v rozumné míře.

4. Snadná navigace Prezentace musí nabídnout uživateli rychlý, snadný a efektivní přístup ke sdělovaným informacím.

5. Technická stránka Prezentace musí být postavena na solidních technických základech, nemluvě o stabilnosti a bezpečnosti systému (výsledkem pro běžného uživatele musí být také rychlost načítání, snadná dostupnost apod.).

Zde je oficiální vyjádření IPB Pojišťovny:

Vážení klienti,

omlouváme se vám, že jste v době trvání soutěže neměli možnost shlédnout internetovou prezentaci IPB Pojišťovny, a.s., a ohodnotit tak kvalitu našich webových stránek. Důvodem tohoto je jejich rozsáhlá rekonstrukce, která však, bohužel, probíhá právě v době našeho zařazení do soutěže.

Výsledkem zmíněné rekonstrukce bude zcela nová podoba webové prezentace IPB Pojišťovny, jejíž výsledek budete moci shlédnout počínaje 26.10. 2001.

Ještě jednou se tedy omlouváme a doufáme, že naše webové stránky v brzké době navštívíte.

IPB Pojišťovna, a.s.

Slovní komentáře jednotlivých porotců najdete na speciální stránce.
---> Kdo jsou porotci serveru Peníze.CZ? Seznamte se s nimi <---

Zapomněl jsem na něco? Přikládám důležitost něčemu, co podle Vás důležité není? Souhlasíte? Nesouhlasíte? Budu velmi rád, pokud vyjádříte svůj názor. A věřte mi, že za každou Vaši námitku, připomínku (a samozřejmě také pochvalu) Vám jsem a budu velmi vděčen.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-36
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 9. 2001 10:22, Horackova

Toto hodnocení, alespoň jak jsem to pochopila, je o webech a neříká nic o kvalitě produktů. Proto je Váš trošku nervózní názor s prominutím mimo mísu.

Reagovat

 

+9
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (zevloun 21. 09. 2001 22:44)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

21. 9. 2001 15:44, TGP

Nevím, ten americký web je příliš americký, mě zajímá především informace o vývoji fondu - a to podle mě český web podává konzistentněji. Ten americký je mnohem obsáhlejší, což není na škodu, pokud se ještě rozhoduji.

Reagovat

 

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (pjt 21. 09. 2001 11:18)

Další příspěvky v diskuzi (25 komentářů)

24. 9. 2001 | 13:38 | Michael Kubala kubala@cpp.cz

Toto přirovnání je přesné. Opravdu tahle reakce hodnoceného subjektu je poměrně zarážející. Sice je pravda, že vstupní brána byla poměrně šílená, ale vyřešit to tímhle způsobem bylo dost tragické. Tímto krokem si vykopali...více

24. 9. 2001 | 10:22 | Horackova

Toto hodnocení, alespoň jak jsem to pochopila, je o webech a neříká nic o kvalitě produktů. Proto je Váš trošku nervózní názor s prominutím mimo mísu. více

23. 9. 2001 | 14:45 | TGP

Tím myslíte, že mají horší weby a lepší výsledky nebo lepší weby a horší výsledky? Moc horších fondů než Pioneer u nás ale není, pokud se nepletu? Co se vlastně stalo s člověkem, který byl za investice zodpovědný? více

23. 9. 2001 | 8:49 | pjt

No a co dal? Vy byste umel udelat plusovy fond v situaci, ktera posledni dva roky vladne? Pokud ano, zkuste napsat do Pioneera, budete se ale muset asi podepsat :-). Slucovat vykonnost fondu s peci o klienta (a tam web bezesporu...více

22. 9. 2001 | 15:28 | TGP

To ne, ale myslím si, že stažení webu na dva měsíce je hodně špatný marketingový tah. Něco jako byste vypojili infolinku, protože telefonistlka chraptí. Jinými slovy - pojišťovna tak dává najevo, že nemá zájem o nové klienty...více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK