Tisková zpráva IKS KB

Tomáš Skřivánek | 18. 9. 2001

 

Dlouhá 34, Praha 1, 110 15, telefon: 02-24008 551, fax: 02-232 1433 18. září 2001

___________________________________________________________________________

Od 19. září 2001 obnoví Investiční kapitálová společnost Komerční banky v plném rozsahu obchodování s podílovými listy otevřených podílových fondů IKS globální a IKS balancovaný. Podmínky nákupu a prodeje podílů budou zveřejňovány obvyklým způsobem. Obchodování s podílovými listy otevřeného podílového fondu IKS fond fondů a IKS fond světových indexů bude obnoveno s účinností od 21.9.2001 vzhledem k tomu, že fondy vlastní významné podíly v akciích fondů, které prozatím mají pozastavené obchodování a nebyl stanoven jejich kurz.

K obnovení obchodů přikročilo vedení IKS KB, a.s. v nejbližším možném termínu poté, kdy zahájily obchodování americké trhy, které jsou klíčové pro určení cen aktiv v portfoliu zmíněných fondů.

V zájmu ochrany podílníků byl prodej i odkupování podílových listů pozastaven po sérii teroristických útoků ve Spojených státech minulý týden ve středu na doporučení Unie investičních společností České republiky. Podobný postup použily i investiční společnosti v Německu, Francii či ve Velké Británii.

Přerušení obchodování se netýkalo konzervativních fondů IKS peněžní trh, IKS dluhopisový, IKS Plus balancovaný. Tyto fondy investují výhradně do konzervativních instrumentů jako jsou dluhopisy kvalitních emitentů, pokladniční poukázky nebo hypoteční zástavní listy. Fondy IKS peněžní trh a IKS dluhopisový navíc ošetřují kurzové riziko. U těchto fondů předpokládáme pokračování jejich dosavadního velmi dobrého zhodnocování. V případě negativní nálady na akciových trzích se totiž investoři obvykle více zaměřují na dluhopisová aktiva, která tvoří majetek právě těchto fondů.

I když jsme přesvědčeni, že přerušení nákupu i prodeje podílových listů bylo jediné možné opatření ve chvíli, kdy bylo pozastaveno obchodování na amerických kapitálových trzích, omlouváme se za případné komplikace, které jim mohly vzniknout v souvislosti  tímto rozhodnutím.

Petra Vlasáková

IKS KB a.s.

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Můžeme kritizovat bitcoin? Jak to vidí Vávra, Stroukal a Pilař

2. 8. 2021 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Můžeme kritizovat bitcoin? Jak to vidí Vávra, Stroukal a Pilař

Jaká jsou největší úskalí investice do kryptoměn? Co by se stalo, kdyby bitcoin stál milion dolarů? Budeme s ním opravdu někdy platit? Poslechněte si záznam debaty.

Na hříšných investicích dobrý fond nepostavíte, říká expert

27. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Na hříšných investicích dobrý fond nepostavíte, říká expert

Co v praxi znamená ESG investování, které se zaměřuje na společenskou odpovědnost? Petr Šimčák, ředitel investic v Amundi, v rozhovoru vysvětluje, proč to podle něj celé dává smysl.... celý článek

Důvody k investicím do nemovitostí jen tak nezmizí

24. 7. 2021 | Daniel Tácha | 9 komentářů

Důvody k investicím do nemovitostí jen tak nezmizí

Pandemie, rostoucí inflace a nejistota z budoucího vývoje ještě víc rozhýbala hypoteční i realitní trh. Nemovitosti zejména ve velkých městech, kde poptávka významně převyšuje nabídku,... celý článek

Investujte jako on. Podvody řeší známý ekonom, policie nepomůže

22. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 11 komentářů

Investujte jako on. Podvody řeší známý ekonom, policie nepomůže

Dominik Stroukal je další z řady známých osobností, jejichž jméno podvodníci zneužívají, aby z lidí dostali peníze. A jsou úspěšní, jak ukazují příběhy mnoha podvedených, kteří se na... celý článek

Fondee má novou licenci, chce do zahraničí

21. 7. 2021 | redakce Peníze.CZ | 5 komentářů

Fondee má novou licenci, chce do zahraničí

Investiční platforma Fondee dostala licenci obchodníka s cennými papíry od České národní banky. „Spolu s ní získáváme i právo takzvaného EU passportu, které hodláme využít pro expanzi... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.