Tisková zpráva IKS KB

Tomáš Skřivánek | 18. 9. 2001

 

Dlouhá 34, Praha 1, 110 15, telefon: 02-24008 551, fax: 02-232 1433 18. září 2001

___________________________________________________________________________

Od 19. září 2001 obnoví Investiční kapitálová společnost Komerční banky v plném rozsahu obchodování s podílovými listy otevřených podílových fondů IKS globální a IKS balancovaný. Podmínky nákupu a prodeje podílů budou zveřejňovány obvyklým způsobem. Obchodování s podílovými listy otevřeného podílového fondu IKS fond fondů a IKS fond světových indexů bude obnoveno s účinností od 21.9.2001 vzhledem k tomu, že fondy vlastní významné podíly v akciích fondů, které prozatím mají pozastavené obchodování a nebyl stanoven jejich kurz.

K obnovení obchodů přikročilo vedení IKS KB, a.s. v nejbližším možném termínu poté, kdy zahájily obchodování americké trhy, které jsou klíčové pro určení cen aktiv v portfoliu zmíněných fondů.

V zájmu ochrany podílníků byl prodej i odkupování podílových listů pozastaven po sérii teroristických útoků ve Spojených státech minulý týden ve středu na doporučení Unie investičních společností České republiky. Podobný postup použily i investiční společnosti v Německu, Francii či ve Velké Británii.

Přerušení obchodování se netýkalo konzervativních fondů IKS peněžní trh, IKS dluhopisový, IKS Plus balancovaný. Tyto fondy investují výhradně do konzervativních instrumentů jako jsou dluhopisy kvalitních emitentů, pokladniční poukázky nebo hypoteční zástavní listy. Fondy IKS peněžní trh a IKS dluhopisový navíc ošetřují kurzové riziko. U těchto fondů předpokládáme pokračování jejich dosavadního velmi dobrého zhodnocování. V případě negativní nálady na akciových trzích se totiž investoři obvykle více zaměřují na dluhopisová aktiva, která tvoří majetek právě těchto fondů.

I když jsme přesvědčeni, že přerušení nákupu i prodeje podílových listů bylo jediné možné opatření ve chvíli, kdy bylo pozastaveno obchodování na amerických kapitálových trzích, omlouváme se za případné komplikace, které jim mohly vzniknout v souvislosti  tímto rozhodnutím.

Petra Vlasáková

IKS KB a.s.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

21. 6. 2022 | redakce Peníze.CZ

První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

Česká gastronomická skupina Coloseum odstartuje ve středu 22. června veřejnou nabídku akcií (IPO). Přes trh Start pražské burzy nabídne 425 tisíc akcií, které mohou představovat až... celý článek

Nejdražší akcie vstupuje na burzu. Úpis se povedl

21. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Nejdražší akcie vstupuje na burzu. Úpis se povedl

Společnost M&T 1997 dnes zakončila veřejnou nabídku akcií (IPO). Majoritní akcionář Ivo Ulich prodal všech 1440 nabízených akcií za cenu 30 000 Kč za kus. Akcie tak na pražskou... celý článek

Stát chce vyšší dividendu z ČEZ, pomůže lidem se zdražením

20. 6. 2022 | Petr Kučera | 22 komentářů

Stát chce vyšší dividendu z ČEZ, pomůže lidem se zdražením

Energetický gigant ČEZ zřejmě vyplatí vyšší dividendu, než původně navrhovalo vedení této státem ovládané firmy.

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

17. 6. 2022 | Petr Kučera | 12 komentářů

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

Nižší limit pro náhradu z garančního fondu se vztahuje jen na zainvestované peníze, říká jeden z největších obchodníků. Na takzvanou volnou hotovost klientů, kterou obchodník uloží... celý článek

Cena se mi začíná líbit, říká investor o padajícím bitcoinu

16. 6. 2022 | Jana Divinová, Jiří Hovorka | 23 komentářů

Cena se mi začíná líbit, říká investor o padajícím bitcoinu

Bitcoin teď ztrácí na hodnotě ze stejných důvodů jako akcie. Investoři se bojí rizika. Bude se opakovat historie a spadne cena z vrcholu zase o zhruba 80 %? Máte ho držet dál, nebo... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.